اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

مصرف شیر خشک در کودکی موجب این عارضه در بزرگسالی می شود

مصرف شیر خشک در کودکی موجب این عارضه در بزرگسالی می شود

غلامرضا حاتمی، رئیس انجمن کودکان ایران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه تحقیقات مختلف در سراسر دنیا مزایای شیر مادر را اثبات کرده اند، گفت: نوزادان باید از ساعات اولیه تولد از نعمت شیر مادر برخوردار باشند، چرا که از این طریق می توان میزان مرگ و میر نوزادان را تا حد زیادی کاهش داد.

وی ادامه داد: طبق تحقیقات، کودکانی که تا دو سال از شیر مادر تغذیه می کنند، احتمال ابتلای آن ها به سرطان و مشکلات گوارشی کمتر است.

حاتمی با بیان اینکه شیر مادر بهترین غذا در زمان ابتلای نوزادان به اسهال است، عنوان کرد: برخی از مادران در زمان اسهال کودک خود، شیر دادن به او را قطع می کنند، در حالی که این کار یک اشتباه محض است، چرا که مواد مفید موجود در شیر مادر خود می تواند در درمان اسهال نقش بسزایی داشته باشد.

وی در خصوص مصرف شیر خشک در نوزادان عنوان کرد: کودکانی که به هر دلیل از مصرف شیر مادر محروم هستند و نیاز به مصرف شیر خشک دارند، علاوه بر هزینه های اختصاصی که برای خانواده دارد و باعث احتمال بروز اسهال در آن ها و در نتیجه مراجعات مکرر به پزشک و بستری شدن کودک در بیمارستان را به دنبال خواهد داشت.