عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

هشدار جدی درباره ماده مخدره جدید ان پی اس

هشدار جدی درباره ماده مخدره جدید ان پی اس
معاون کاهش تقاضا و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: سالانه 200 هزار نفر در دنیا به علت اعتیاد به مواد مخدر می‌میرند.
 
بابک دین‌پرست افزود: 10 میلیون نفر در جهان در چرخه مواد مخدر فعالیت می‌کنند.او با بیان اینکه حدود 89 درصد مراکز درمان و کاهش آسیب مواد مخدر را سازمان‌های مردم نهاد اداره می‌کنند، ادامه داد: 84 درصد معتادان نیز در این مراکز تحت درمان قرار می‌گیرند.
 
 
دین‌پرست با بیان اینکه انجمن‌های غیردولتی فعال در حوزه مواد مخدر با سایر سازمان‌های غیردولتی تفاوت دارند، افزود: مهم‌ترین تفاوت این است که خطرات بسیاری متوجه این سازمان‌هاست. به گفته او سازمان‌های مردم نهاد با اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه، تلاش می‌کنند از ورود افراد جدید به چرخه اعتیاد جلوگیری کنند.دین پرست گفت: این سازمان‌ها به 240 میلیون معتاد در دنیا کمک می‌کنند تا به چرخه درمان وارد شوند.
 
به گفته این مقام مسئول، همین امر باعث می‌شود مشتریان قاچاقچیان کاهش یابند و خطراتی متوجه سازمان‌های غیردولتی فعال در این حوزه شود.دین‌پرست با بیان اینکه حفظ کرامت افراد یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که سازمان‌های مردم نهاد انجام می‌دهند، افزود: اعتیاد سالانه 200 هزار نفر را در دنیا به کام مرگ می‌فرستد که فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی باعث شده مرگ معتادان کاهش یافته و امید به زندگی در میان این افراد افزایش یابد.
 
او با هشدار نسبت به افزایش مواد مخدر صنعتی جدید با نام «ان.پی.اس» گفت: آنچه مسلم است، مواد مخدر از سنتی به سمت صنعتی در حال تغییر مسیر بوده، ضمن اینکه انحراف جدی در روند فروش پیش سازها به وجود آمده است.دین‌پرست ادامه داد: یکی دیگر از واقعیت‌های تلخ این است که دولت‌ها در مهار این پدیده ناتوان هستند.
 
  او مواد مخدر را چهارمین بحران و تهدید جهان برشمرد و گفت: امروز چشم معتادان، پدران و مادران آنهاها که نگران اعتیاد هستند به دستان سازمان‌های مردم نهاد است.همزمان مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در امور زنان و خانواده از اجرای طرح شیوع‌شناسی اعتیاد زنان در سال 93 خبر داد و گفت: این طرح شامل تمام گروه‌های زنان از جمله صنف کارگری، کارمندی و سایر گروه‌های زنان می‌شود که در این میان برنامه شیوع شناسی قشر کارگری سریع‌تر کلید می‌خورد.
 
زهرا بنیانیان درباره برنامه‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه زنان و خانواده با توجه به افزایش دو برابری اعتیاد زنان نسبت به سال‌های گذشته، گفت: «کمیته زنان» برای اعتیاد این قشر در راستای تحقق موارد 10 و 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بندهای 4، 6، 7، 9 و 10 سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر که از سوی رهبری ابلاغ شده، شکل گرفته است.
 
او افزود: این کمیته اهداف متعددی را در زمینه کاهش اعتیاد زنان در دستور کار قرار داده است که ترویج فرهنگ پیشگیری یکی از رئوس برنامه این کمیته است.همچنین کیفیت‌بخشی درمان و افزایش حمایت‌های اجتماعی در حوزه زنان و خانواده از برنامه‌های دیگر این کمیته است.به گفته بنیانیان یکی از اهداف مهم ظرفیت‌سازی برای توسعه ظرفیت‌های اختصاصی است تا در این رابطه بتوان از تمام گروه‌های خودیار و سازمان‌های غیردولتی و انواع هیات‌ها و تشکلها استفاده کرد لذا دستگاه‌ها باید به وظایف خود عمل کنند و کمیته امور زنان ستاد به عنوان دستگاه هماهنگ‌کننده، اقدامات و برنامه‌های مصوب را پایش و ارزشیابی می‌کند.
 
او ادامه داد: این کمیته ابتدا در تهران تشکیل شده و آیین‌نامه تخصصی زنان و خانواده در کمیته‌های متناظر استانی نیز تشکیل می‌شود که مدل عملیاتی آن به استان‌ها ابلاغ شده است که این کمیته‌ها در برخی از استان‌ها تشکیل شده و برخی نیز در انتظار نهایی ستاد هستند اما بحث اعتیاد زنان و راهکارهای کاهش آن دغدغه تمامی شوراهای هماهنگی استان‌هاست.