عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

کار جنجالی این دختردر دانشگاه هاروارد (عکس)

مجموعه : مجله خبری روز
کار جنجالی این دختردر دانشگاه هاروارد (عکس)
مالالا یوسف زای دختر پاکستانی که سال گذشته از سوء قصد نیروهای طالبان جان سالم به در برد، موفق به کسب جایزه ی بشردوستانه سال دانشگاه هاروارد گردید و همچنین بعد از دریافت جایزه ی خود مورد تشویق همگان در عموم دانشگاه قرار گرفت که این کار دخترک واقعا با احسنت گفت. مالالا یوسف زای به عنوان یکی از حامیان سرسخت تحصیل دختران در پاکستان، روز جمعه در دانشگاه هاروارد مفتخر به کسب جایزه ی بشردوستانه ی پیتر جی. گومز گردید.
 
درو گیپلین فاست، رئیس دانشگاه هاروارد در همین رابطه عنوان کرد از این که این جایزه به مالالا تعلق گرفته، بسیار خوشنود است زیرا مقوله ی آموزش و تحصیل برای هر دو آن ها یک دغدغه ی اصلی محسوب می شود. مالالا اکتبر سال گذشته از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت. طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت و اعلام کرد که نه به خاطر عقاید او درباره تحصیلات بلکه به خاطر انتقادات وی از طالبان، تصمیم به  ترور او گرفته است.
 
کار جنجالی این دختردر دانشگاه هاروارد (عکس)
 
مالالا یوسف زای در سخنان خود در این مراسم عنوان کرد که دوست دارد روزی سیاست مدار شود چون سیاست مداران می توانند بر جامعه در مقیاس کلان تاثیر بگذراند. او در صحبت هایش هم چنین به خاطراتش از دره سوات اشاره کرد و گفت که آروز دارد روزی دوباره به آن جا باز گردد. او از دره ی سوات به عنوان "بهشتی" یاد کرد که به خاطر حضور شبه نظامیان و نظامیان آمریکایی به منطقه ای خطرناک بدل شده است.

او در ادامه با اشاره به سیاست های رادیکال و بنیادگرایانه ی طالبان، از تخریب مدارس و ایجاد رعب و وحشت در میان دختران به عنوان راهکارهایی به منظور عدم حضور دختران و زنان در کلاس های درس سخن گفت. او در ادامه افزود که بسیاری از دختران  کتاب ها و نوشت افزار خود در زیر چادر های شان پنهان می کنند تا کسی متوجه نشود که آن ها به مدرسه می روند.
 
او خطاب به صدها دانشجو، کارمند و مدرسین دانشگاه هاروارد که در این مراسم حضور داشتند، گفت:" طالبان از قدرت زنان و از قدرت تحصیلات و دانش می هراسد." او هم چنین به این موضوع اشاره کرد که افراد انگشت شماری در پاکستان حاضر به انتقاد از وضع موجود هستند و بسیاری از مسئولان و سیاست مداران در خصوص این قضیه سکوت اختیار کرده اند.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی