عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

مرد کلاهبردار و حقه باز دستگیر شد

مجموعه : مجله خبری روز
مرد کلاهبردار و حقه باز دستگیر شد

مردی که با جعل عناوین دولتی و راه اندازی شرکت های بازرگانی به بهانه پرداخت وام و سرمایه گذاری در خرید و فروش کارخانه از مردم شهرستان اقلید استان فارس کلاهبرداری کرده بود، دستگیر و به جرایمی مــشابه در سه شهر دیگر اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان فارس در این باره گفت: چندی پیش مردی با حضور در پلیس آگاهی شهرستان اقلید از مردی به اتهام کلاهبرداری شکایت و عنوان کرد، در پی آشنایی با مردی متوجه شدم او صاحب یک شرکت بازرگانی است که در زمینه پرداخت وام و نیز خرید و فروش کارخانه فعالیت می کند. در پی ملاقات هایی با این فرد در دفترش اعتمادم به وی جلب شد و 10 میلیون تومان به وی پرداخت کردم و قرار شد او دو برابر این مبلغ را پس از دو ماه به عنوان وام پرداخت کند که از آن موقع به بعد خبری از وی نشد و با حضور در دفتر شرکت متوجه شدم از آنجا فرار کرده و کسی از او خبر ندارد.

سردار سیروس سجادیان افزود: با دستور قضایی تحقیقات برای دستگیری متهم فراری آغاز شد تا این که افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی و ارائه شکایت هایی عنوان کردند، در دام مردی کلاهبردار گرفتار شده و از دو تا 70 میلیون تومان پول بابت دریافت وام و سرمایه گذاری در خرید و فروش کارخانه به مرد شیاد پرداخت کرده اند.

در مرحله بعدی تحقیقات از شاکیان معلوم شد، آنها به یک شیوه در دام مرد شیاد گرفتار شده اند و تصویر رایانه ای از متهم فراری با هم مطابقت دارد و او همان مردی بوده که پلیس در تعقیبش است.

وی یادآور شد: در ادامه پاتوق های احتمالی متهم زیر نظر گرفته شد تا این که چند روز پیش ماموران انتظامی اطلاع یافتند متهم با هویت جعلی قصد فرار از شهر را دارد، بنابراین محل اختفایش را شناسایی و او را دستگیر کردند.

متهم با انتقال به پلیس آگاهی به کلاهبرداری از مردم اعتراف کرد و گفت: ابتدا کلاهبرداری هایم را در شهرهای قم، اصفهان و شهرضا آغاز کردم و با عناوین جعلی از جمله قاضی بازنشسته، مامور انتظامی و کارمند اداره های دولتی خودم را معرفی و ادعا می کردم برای ایجاد کسب و کارهای اقتصادی جدید، خرید و فروش و حتی احداث کارخانه به شهرهایشان آمده ام و می توانم برای آنها وام با سود کم دریافت کنم و با این شیوه آنها را فریب دادم.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در مرحله بعدی تحقیقات از متهم معلوم شد، او پس از کلاهبرداری در این شهر ها به استان فارس آمده و ابتدا برای این که هویتش فاش نشود شروع به چوپانی می کند و در ادامه به پیشنهاد برادرش تصمیم می گیرد در شهرستان اقلید نیز دفتری راه اندازی کرده و جرایمش را از سر بگیرد.

با اعتراف متهم بازداشت شده به 300 میلیون تومان کلاهبرداری از مردم شهر ها و صدور قرار قانونی برای وی، تحقیقات تکمیلی از او ادامه دارد.