اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

اقدام بسیار فداکارانه این مرد مسلمان سوژه شد (عکس)

اقدام بسیار فداکارانه این مرد مسلمان سوژه شد (عکس)

فداکاری یک مرد مسلمان در کانادا مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت. به اقدام فداکارانه یک مرد مسلمان در شهر ونکوور، کانادا و تاثیر متحول کننده ی آن پرداخته است.طبق این گزارش، “سورجیت سین ویرک” یک راننده اتوبوس در شهر ونکوور است که شانزده سال به این کار اشتغال دارد و همه جور تجربه را از سر گذرانده است.

اما آنچه که روز شنبه در خط شماره ۳۴۱ مشاهده کرد، او را به شکل بی سابقه ای متاثر کرد.روز شنبه، مردی تنها در اتوبوس او نشسته بود که دو سرپوش پلاستیکی به جای کفش پوشیده بود. مسافر دیگری که در اتوبوس بود، به محض اینکه متوجه پاهای بی کفش این شخص می شود، سریعا کفش ها و جوراب های خود را در می آورد و آنها را به مسافر غریبه می دهد، و سپس با پای برهنه از اتوبوس پیاده می شود.

اقدام بسیار فداکارانه این مرد مسلمان سوژه شد (عکس)

راننده اتوبوس به آژانس خبری QMI می گوید: “این کار قلب من را گداخت. او فقط کفش ها و جوراب هایش را در آورد و گفت: اینها را بپوش، نگران من نباش؛ من همین نزدیکی زندگی می کنم و می توانم پیاده بروم. پس از تماس این آژانس خبری با نیکوکار مسلمان، او تقاضا کرد که هویتش ناشناخته بماند، چرا که طبق آموزه های اسلامی اعمال خیر باید به طور ناشناس انجام شود.

او مایل به انتشار عکسش نیز نبود. او ساکن منطقه بریتش کلمبیا در کانادا و یکی از اعضای مسجدی است که وابسته به انجمن مسلمانان بریتیش کلمبیا است.راننده اتوبوس می گوید که این کار ایمانش را به وجود خیر در بشر زنده کرده است. به گفته ی او: “مردم در اتوبوس معمولا به همدیگر نگاه هم نمی کنند، آنها حتی نمی خواستند به خاطر ظاهر و پوشش این شخص کنارش بنشینند.

سین ویرک می گوید که دریافت کننده ی کفش از این هدیه غافلگیر شده بود و پس از آن گفت: “چه مرد خوبی… واقعا چنین چیزی اتفاق افتاد؟”این عمل نیکوکارانه واکنش های بی سابقه ای در فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی برانگیخته است.