اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

قدیمی ترین عکس های فشن از دنیای مد و زنان مدل

قدیمی ترین عکس های فشن از دنیای مد و زنان مدل
برخی از عکس های زنان عصر ملکه ویکتوریا در نخستین روزهای ظهور عکاسی در 150 سال پیش به معرض نمایش در آمده اند. به گزارش ایران ناز این عکس های نادر توسط لیدی کلمنتینا هاوردن، یکی از اولین زنان عکاس بریتانیا گرفته شده است که کارهای او توسط لوئیس کارول ،نویسنده اثر آلیس در سرزمین عجایب جمع آوری شده است و اکنون با مبلغ 150،000 پوند به حراج گذاشته شده است.
 
تاریخ این تصاویر به دهه 1860 بر می گرد و به عنوان یکی از قدیمی ترین عکس های فشن در نظر گرفته می شود که خانم هاوردن از دخترانش گرفته است.این خانم به عنوان یکی از تاثیرگذارترین عکاسان هنری عصر ویکتوریا در نظر گرفته می شود، به ویژه در زمانی که همه چیز تحت تسلط مردان بود، این خانم به صورت حرفه ای کار کرده است.خانم کلمنتینا سومین فرزند از پنج فرزند پدر بریتانیایی ،ادمیرال چارلز الفینستون فلیمینگ و مادر اسپانیایی ،کاتالینا پائولینا الساندرو است و در سال 1822 به دنیا آمده است.
 
بیشتر زندگی نامه او در هاله ای از ابهام قرار دارد، ولی در سال 1845 با یک افسر جان پناه به نام کورن ول ماد ازدواج کرد. در سال 1856 پدر ماد به نام ویسکوت هاوردن فوت کرد و القاب و ثروت قابل توجهش به کورن ول رسید.هارودن و شوهرش صاحب 10 فرزند، دو پسر و 8 دختر شدند که از میان آنها هشت تن به سن بزرگسالی رسیدند.
 
او از دخترانش به عنوان مدل و از دوربین برجسته بین استفاده کرد و استانداردهایی را بنا نهاد که حتی تا امروز الهام بخش عکاسان امروزی است.لیدی هاوردن بیشتر از دختران بزرگش ایزابلا گریس، کلمنتینا و فلورانس الیزابت عکس می انداخت و در تصاویرش به طور حرفه ای از نور طبیعی بهره می جست.