عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

رباتی که به دزدها کمک می کند! عکس

رباتی که به دزدها کمک می کند! عکس

معرفی رباتی که به دزدها کمک می کند!

 

ظاهرا تکنولوژی های آینده قرار نیست که فقط به کمک انسان بیایند و برخی از آنها برای اهدافی نامناسب طراحی شده اند.

 

کامکار در سال ۲۰۱۱، تحلیل کرد گوگل چگونه اطلاعات را از روی گوشی‌های آندروید ذخیره‌سازی می‌کند و بعد محل این ذخیره‌سازی را امن می‌سازد. برای هکری مانند کامکار کافی است یک تکنیک به صورت دستی روی وب قرار داده شود تا سریعاً دستگاه مرتبط با آن را بسازد.

 

هفته پیش بود که یک روش دستی برای باز کردن قفل‌های ترکیبی باریکی که کمتر از هشت عدد یا حرکت استفاده می‌کنند، روی وب منتشر شد. اکنون، سامی کامکار یک ربات چاپگر سه بعدی اوپن‌سورس طراحی کرده است که می‌تواند این تکنیک دستی را به طور خودکار انجام دهد و در کمتر از ۳۰ ثانیه این‌گونه قفل‌ها را کرک می‌کند.

 

این گجت که Combo Breaker نام دارد، از کیت سخت‌افزاری آردومینو استفاده می‌کند و سعی دارد الگوریتم مطرح شده دستی را روی قفل ترکیبی پیاده‌سازی کند. در ابتدا قفل درون این ربات قرار می‌گیرد و بعد سعی می‌کند با چرخاندن سریع محور، عددها یا نقاط مقاوت قفل را تشخیص بدهد.

 

مثلاً برای یک قفل ترکیبی با رمز سه عددی، دو نقطه مقاومت اول و سوم کشف شده و برای عدد سوم نیز ترکیبی از هشت حالت مختلف تست می‌شود تا قفل باز شود. در این ربات یک موتور برای چرخاندن محور قفل و به حرکت درآوردن بازویی که باید قفل را باز کند، استفاده شده است.

 

سامی کامکار در وبلاگش به طور کامل نحوه کار ربات را توضیح داده است. همه‌چیز این ربات اوپن‌سورس و در بازار به راحتی یافت می‌شود و مدل‌های چاپگر سه بعدی نیز روی اینترنت به رایگان قابل دانلود هستند.

 

کامکار حتی در وبلاگش نشانی سورس‌های مورد نیاز روی گیت‌هاب را نیز قرار داده است. هزینه کلی ساخت ربات Combo Breaker زیر صد دلار است. بنابراین، ساخت این ربات نباید برای دیگر کاربران باهوش و کنجکاو کار سختی باشد. شاید شکستن چنین قفل‌هایی کم اهمیت باشد اما می‌تواند مقدمه‌ای برای یافتن الگوها و ساختن ربات‌های قوی‌تر و باهوش‌تر آینده باشد که می‌توانند قفل‌های دیجیتالی سخت‌افزاری را باز کنند.