اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

استفاده از حافظه های نامناسب

استفاده از حافظه های نامناسب
حافظه اصلی یا همان RAM به دلایل متعددی می تواند باعث بروز مشکل در سیستم گردد:

1. پائین بودن سرعت RAM نسبت به سرعت بهنیه ماشین

2. وجود اشکالات جزئی در RAM که صرفاً در موارد خاص خود را نشان خواهد داد.

3. افزایش غیرقابل قبول حرارت RAM

در گذشته ای نه چندان دور، خرید حافظه جدید برای کامپیوتر کار ساده ای بود و صرفاً لازم بود خریداران نسبت به سرعـتی که مادربرد از آن حمایت می نماید و حداکثر حافظه قابل قبولی که می توان در یک اسلات مادربرد قرار داد، آگاهی داشته باشند. امروزه حافظه هائی با فناوری های متفاوت و سرعت های مختلف ارائه شده است. برخی مادربردها به منظور نیل به حداکثر توانمندی خود، نوع خاصی از حافظه را تجویز نموده و در مقابل سایر حافظه ها از خود مقاومت نشان می دهند.
 
مثلاً یک مادربرد ممکن است از حافظه های ECC RAM حمایت نماید ولی همچنان قادر به استفاده از حافظه های non-ECC RAM باشد و یا ممکن است از حافظه های PC3200 DIMMs و PC2700 حمایت نماید.در چنین مواردی، تنظمیات BIOS می بایست تغییر داده شود. در صورت استفاده از حافظه ای که قادر به تامین حداکثر مشخصات سیستم نمی باشد، کارآئی سیستم کاهش خواهد یافت.

وجود اشکالات جزئی در تراشه های RAM می تواند ناپایداری و کاهش سرعت سیستم را به دنبال داشته باشد. برخی از تراشه های RAM به دلیل کیفیت پائین ممکن است سرعت سیستم را کاهش داده و یا باعث نمایش صفحه معروف Blue Screen موسوم به "صفحه مرگ" گردند.در گذشته، کاربران نگران داغ شدن تراشه های RAM نبودند چراکه آنها حرارت بالائی را تولید نمی کردند. هم اینک این وضعیت تغییر یافته و از انواع جدیدی از حافظه های RAM خصوصاً SDRAM استفاده می گردد.
 
در صورتی که تراشه های RAM نصب شده بر روی سیستم حرارت بالائی را تولید می نمایند، می بایست یک فن جداگانه برای خنک کردن حافظه خریداری گردد. در صورتی که مادربرد از فن حافظه حمایت نمی نماید، می توان یک کارت فن جداگانه را تهیه و آن را در یکی از اسلات های PCI نصب نمود.برخی مادربردها به کاربران امکان استفاده از حافظه هائی با سرعت های متفاوت را می دهند ولی به صورت پیش فرض با حافظه ای که دارای پائین ترین سرعت است کار خواهند کرد این مهم است.