عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

احمقانه ترین سرقت های دنیا

مجموعه : گوناگون
احمقانه ترین سرقت های دنیا

می گویند دزد ناشی به کاهدان می زند. دزدانی بوده اند که با رفتاری احمقانه نه تنها در جریان سرقت، چیزی دستگیرشان نشده بلکه سال ها سوژه خنده و مضحکه رسانه ها هم شده اند. در این مطلب به جالب ترین و خنده دارترین سرقت های تاریخ اشاره می کنیم.

سرقت از مرکز فیزیوتراپی به جای بانک

در سال 2011 میلادی سارقی در آلمان بدون این که از موقعیت و مکان بانک مورد نظرش چیزی بداند تنها با دیدن نام و آدرس بانک در یک روزنامه قدیمی نقشه سرقت از آن را کشید. همه چیز خوب پیش می رفت و وسایل کار مهیا بود.

این مرد که نامش فاش نشده طبق برنامه صبح سوار ماشین اش شد و به سمت آدرس مورد نظر رفت، وقتی جلوی ساختمان بانک مورد نظرش رسید از ماشین پیاده شد و بدون نگاه کردن به تابلوی ساختمان با چهره نقاب زده از در وارد شد و بدون فوت وقت زن جوانی را گروگان گرفت و درخواست 10 هزار یورو پول کرد. سارق وقتی متوجه بهت زدگی حاضران در سالن شد دنبال صندوقدار گشت اما هیچ کس متوجه منظور او نشد.

سارق که خشمگین شده بود خواست مدیر بانک را ببیند، اینجا بود که تازه همه متوجه موضوع شدند و به سارق اعلام کردند اینجا 17 سال است که از بانک به مرکز فیزیوتراپی تبدیل شده است. سارق که از شنیدن این موضوع سرخورده شده بود کیف پول مشتریان را زد اما پیش از این که فرار کند پلیس جلوی او را گرفت و دست بسته به زندان برد.

سرقت با پابند ردیاب
در سال 2009 میلادی خلافکاری به نام «گری لی دمون» در امریکا به اتهام ضرب و شتم و آزار و اذیت به قید وثیقه و با پابند ردیاب آزاد شد تا تحت نظر پلیس باشد. این خلافکار که پس از آزادی فعالیت هایش محدود شده بود و هر روز باید خود را به پلیس منطقه معرفی می کرد، یک روز فکر احمقانه ای به سرش زد و تصمیم گرفت با سرقت از یک بانک هیجانی به زندگی اش بدهد، بنابراین با خریدن یک اسلحه اسباب بازی به بانکی در چند کیلومتری خانه اش یورش برد اما پیش از این که بتواند پولی با خود ببرد پلیس با ردیابی محل حضور او به بانک رسید و خلافکار سارق را دستگیر کرد. تازه آنجا بود که سارق متوجه پابند ردیابش شد!

سرقت از بانک خودی
در سال 2002 میلادی استاد تاریخ دانشگاه جنوب فیلادلفیا که از ریز حساب های بانک دانشگاه باخبر بود تصمیم گرفت با نقشه ای حساب شده صندوق بانک را خالی کند و یک شبه پولدار شود، البته او فکر همه چیز را کرده بود غیر از صدایش. روز سرقت فرا رسید و استاد نقاب پوش با اسلحه ای در دست وارد شد و وقتی جلوی پیشخوان رسید و طلب پول کرد ناگهان صندوقدار مات و مبهوت به او خیره شد. سارق که هنوز متوجه ماجرا نشده بود به تهدیدهایش ادامه داد که ناگهان صندوقدار با شنیدن صدای استاد او را شناخت و نامش را به زبان آورد.

این مرد با شنیدن نامش دستپاچه شد و پا به فرار گذاشت اما دیگر برای فرار دیر شده بود و پلیس رد او را زد و دستگیرش کرد.

سارق دستپاچه
اوایل سال جاری یک سارق ناشی هنگام سرقت از بانکی در واشنگتن از دستپاچگی آنقدر گرفتار حادثه شد تا پلیس خود را به منطقه رساند. این سارق که صورتش را با کلاه بافتنی پوشانده بود به محض ورود به بانک از دستپاچگی به زمین افتاد و ظرف آب روی میز را روی فرش ریخت.

با این حال بلافاصله از جا بلند شد و سراغ صندوقدار رفت و 20 هزار پوند پول نقد را از حساب بانک بیرون کشید اما به محض این که خواست از بانک بیرون برود پایش روی یخ های روی زمین سرخورد و سرش به میز خورد و شکافت، اما این سارق هنوز دست بردار نبود و با جمع کردن پول ها از روی زمین وقت زیادی تلف کرد. همه این اتفاق ها کافی بود تا مأموران به منطقه برسند و این سارق بی دست و پا را دستگیر کنند.

سارق الکلی
در سال 2011 میلادی «جان روبین ویتل» از فلوریدا قصد سرقت از یک بانک در منطقه ای را کرد اما پیش از این که به بانک برود به یک رستوران رفت و یک لیوان مشروب الکلی سفارش داد. او لیوان نوشیدنی اش را تا نیمه نوشید و برای این که زمانبندی سرقتش به هم نخورد آن را روی میز گذاشت و به بانک رفت.

عملیات سرقت از بانک و فرار به خوبی و بی دردسر انجام شد و سارق با کیسه ای پر از پول به خودرویش بازگشت. او وقتی می خواست به سمت خانه برود ناگهان یاد نوشیدنی نیمه کاره اش افتاد و تصمیم گرفت برای جشن پولدار شدنش به رستوران برود و نوشیدنی اش را تمام کند اما همین که پا به رستوران گذاشت پلیس که رد او را در منطقه گرفته بود محاصره اش کرد و به دامش انداخت.

استتار درختی
در سال 2007 میلادی «جیمز کولدول» از منچستر انگلیس که فیلم های زیادی از سرقت دیده بود با نقشه ای ساده و احمقانه به بانک بزرگ شهر رفت. او که پیش از این سرقت، فیلم کمدی را جدی گرفته بود به سبک شخصیت اصلی داستان با گذاشتن کلاه برگی بر سرش به بانک هجوم برد و درخواستش را بیان کرد.

دزد احمق که فکر می کرد با این استتار درختی شناسایی نمی شود به راحتی جلوی دوربین های مداربسته رژه می رفت و مشتریان را تهدید می کرد. این سارق پس از پایان کار، بانک را ترک کرد اما پلیس با تصاویر دوربین های مداربسته چهره این مرد را شناسایی کرد و او را به دام انداخت.

سارق طماع
در سال 2012، «آرتور برونداژ» در نیویورک که حسابی در تنگنای مالی قرار داشت و به 20 هزار دلار پول نقد احتیاج داشت برای رسیدن به این پول به فکر سرقت از بانک افتاد. او با ماسکی بر صورت و یک اسلحه بزرگ به داخل یک بانک حمله کرد و با تهدید و زور 20 هزار دلار از صندوقدار پول خواست و با شمارش سرسری پول از بانک بیرون رفت.

او که از دستاوردش خوشحال بود به سرعت خود را به مکان امنی رساند و با بازکردن ساکش به شمارش پول ها پرداخت اما هرچه می شمرد می دید دو هزار دلار کم است. آرتور که بسیار عصبی و ناراحت شده بود در حالی که زیر لب غرولند می کرد با خشونت به بانک برگشت و از صندوقدار بقیه پول را خواست اما در همین لحظه دو مأمور پلیس با زدن روی شانه اش، دستبند را به دستش زدند و او را به زندان بردند.

دزدی برای درمان بیماری
در سال 2011 راننده سابق شرکت کوکاکولا در شمال کارولینا به علتی عجیب دست به سرقت از بانک زد. این مرد که پس از بازنشستگی در تأمین نیازهای زندگی و هزینه درمان بیماری اش به مشکل برخورده بود تصمیم گرفت با یک دزدی ساده از بانک، خود را به زندان بینداز تا آنجا مجانی درمان شود.

بنابراین صبح یک روز بدون هیچ نقاب و پوششی به بانک «ولز فارگو» در نزدیکی محل زندگی اش رفت و با تهدید به سرقت مسلحانه با نوشتن کاغذی از صندوقدار درخواست یک دلار پول نقد کرد. صندوقدار که بسیار ترسیده بود بدون توجه به مبلغ درخواستی سارق، زنگ خطر پلیس را به صدا درآورد. ظرف چند ثانیه مأموران به درون بانک ریختند و سارق بازنشسته را دستگیر کردند. راننده پرسابقه که به هدفش رسیده بود با دیدن مأموران لبخندی به لب آورد و بدون هیچ مقاومتی خود را تسلیم کرد.