اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

باریک ترین درایو نوری دنیا

باریک ترین درایو نوری دنیا
این درایو نوری که عنوان باریک‌ترین دیسک‌خوان دنیا را به خود اختصاص داده تنها 12 میلی‌متر قطر دارد و بدنه آن بر اساس الگوی Zen طراحی شده که پیش از این در اولترابوکهای سری Zenbook ایسوس استفاده شده بود که بسیار زیبا و دوست داشتنی است؛ در ساختار این درایو از پایه‌های نگهدارنده مخفی استفاده شده که امکان کاهش حجم و افزایش قدرت حمل دستگاه را فراهم می‌کنند و از این طریق این درایو نوری می‌تواند به صورت عمودی و افقی استفاده شود.

از دیگر قابلیت‌های این مدل می‌توان به ویژگی‌های امنیتی اشاره کرد که در دو سطح به حفاظت از داده‌ها می‌پردازد؛ این ویژگی‌ها شامل کنترل رمز عبور و رمزگذاری فوق امن 256 بیتی با قابلیت کدگذاری نام فایل است؛ این درایو برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی دارای فناوری E-Green است که هنگام عدم استفاده از دستگاه بطور خودکار اجرا شده و میزان مصرف انرژی در این حالت را تا 50 درصد کاهش می‌دهد.

درایو 08U5S-U کمپانی ایسوس تنها 255 گرم وزن دارد و ضخامت آن حدود 12 میلی‌متر است. این ویژگی‌ها قدرت حمل دستگاه را افزایش می‌دهند که برای کاربران لپ‌تاپ‌های سبک اهمیت زیادی دارد. توانایی نوشتار ساده به وسیله کشیدن و رها کردن فایل‌ها از دیگر امکانات این مدل است که از طریق آن در سه گام می‌توان با کشیدن فایل‌های مورد نظر روی آیکون برنامه آنها را روی دیسک DVD ثبت کرد.

سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در درایو 08U5S-U معادل 8x است و زمان دستیابی به اطلاعات در دیسک‌های DVD به 200 میلی ثانیه می‌رسد. این درایو نوری از طریق رابط  USB به لپ‌تاپ، تبلت و رایانه متصل می‌شود و با انواع سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک سازگار است.