عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

سوزنی ظریف این داروهای مهار کننده درد

سوزنی ظریف این داروهای مهار کننده درد
داروهای ضداضطراب:

دندانپزشک ممکن است پیش از انجام یک عمل بر روی دندان داروهایی برای کاهش اضطراب و آرام کردنتان به شما بدهد. در صورتی که قرار باشد چنین کاری انجام شود لازم است یک ساعت زودتر از زمان موعود به مطب دندانپزشک بروید تا زمان کافی برای تاثیر داروی ضداضطراب وجود داشته باشد.ضمناً با توجه به اثر خواب آلوده کننده این دارو ها نباید پس از ویزیت دکتر پشت رل بنشینید.

تسکین هوشیارانه:

داروهایی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند هوشیاری شما را کاهش می دهند و انسان را بی حال میکند تا درد را حس نکنید، بدون آنکه مانند بیهوشی عمومی تاثیری بر کارکرد های دیگر بدنی مانند تنفس و بلع داشته باشند.

دارو هایی از این نوع معمولاً برای تسکین اضطراب مورد استفاده قرار می گیرند، اما می توان آنها را با دارو های دیگر تخفیف دهنده درد ترکیب کرد. یکی از شایع ترین دارو ها از این نوع “اکسید نیترو” است که گاهی آن را “گاز خنده آور” هم می نامند.

این داروی گازی شکل مخلوط با اکسیژن را از طریق ماسک استنشاق می کنید. اکسید نیترو باعث ایجاد حالتی از آرامش و شلی عضلانی می شود که فوراً آغاز می شود و هنگامی که تنفس گاز را متوقف کنید به پایان می رسد.

این دارو عوارض جانبی اندکی دارد و برای اکثر افراد بی خطر است. البته برای اعمال دندانی طولانی تر دارو هایی که به صورت داخل وریدی تزریق می شوند، انتخاب های بهتری هستند.در این مورد دندانپزشک شما یک داروی تسکین بخش یا ضداضطراب را با یک داروی ضددرد شبه افیونی و گاهی یک داروی باربیتوراتی مخلوط می کند. البته تنها دندانپزشکانی که به طور خاص برای این کار آموزش دیده اند و پروانه لازم را دارند مجاز به انجام این نوع تسکین بخشی اند.