عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

پالایشگاه شهید تندگویان در آتش سوخت (عکس)

مجموعه : مجله خبری روز
پالایشگاه شهید تندگویان در آتش سوخت (عکس)
در حالی شب گذشته پالایشگاه تهران دچار حادثه آتش سوزی شده ، مسئولان محلی و روابط عمومی وزارت صنعت بروز آتش سوزی را رد می کنندپالایشگاه شهید تندگویان تهران روز گذشته در یک حادثه دچار آتش‌سوزی شد.به گفته یکی از شاهدان یکی از مخازن ذخیره‌سازی بنزین در این پالایشگاه به دلیل تعمیراتی که در حال انجام بوده، دچار آتش‌سوزی شده است که بسیار بد بود.

گفته می‌شود دو نفر از کارکنان این شرکت نیز دچار آتش‌سوزی شده و به نزدیک‌ترین بیمارستان منطقه منتقل شده‌اند شبکه اطلاع‌رسانی نفت و انرژی (شانا) وابسته به روابط عمومی وزارت نفت در گزارش خود در خصوص این آتش‌سوزی تأکید کرده است که این مورد آتش‌سوزی نبوده و واحد تصفیه آب ترش این پالایشگاه دچار حادثه فنی شده و یکی از کارکنان نیز که در ناحیه پا دچار آسیب شده است به بیمارستان منتقل شده و حال مساعدی دارد.

 
پالایشگاه شهید تندگویان در آتش سوخت (عکس)

حتی عکاس نیز از دود و بوی سوختگی ناشی از آتش‌سوزی خبر می‌دهد و می‌گوید که این دود و آتش‌سوزی مربوط به بخارات معمولی پالایشگاه نبوده است.به گفته یک شاهد عینی پالایش شهید‌تندگویان تهران یکی از پالایشگاه‌های قدیمی و فرسوده است که هر از چند گاهی حوادثی از این دست در آن رخ می‌دهد.

 22 تیرماه سال 90 نیز  به دلیل انجام تعمیرات در سوئیچ برق یکی از واحدهای پالایشگاه نفت تهران، سه نفر از کارکنان این مجموعه نفتی دچار سوختگی شدند، اما هیچ یک از کارکنان این پالایشگاه در این حادثه جان خود را از دست نداده اند.

 
در همان سال هم روابط عمومی پالایشگاه تهران بروز هرگونه آتش سوزی را رد کرد. این در حالی است که 7 تیرماه همان سال  براثر سقوط بوم جرثقیل در بخش طرح توسعه پالایشگاه تهران چهارنفر کشته و زخمی شدند.این حادثه ها در حالی صورت می‌گیرد که کارشناسان نفت از کم توجهی نفتی ها به قوانین HSE گلایه می کنند.