اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

آموزش و روش تهیه نرم کننده خانگی

آموزش و روش تهیه نرم کننده خانگی

نرم کننده مو یکی از محصولات حائز اهمیت برای خانم ها است و به همین صورت انتخاب یک نرم کننده خوب نیز سخت است.انواع مختلفی به ما توصیه می شود که بعضی از آنها خوب نیستند و بعضی هم بسیار گران.در اینجا می خواهیم به شما طرز تهیه 5 نرم کننده در خانه را آموزش دهیم تا هم به صرفه و هم طبیعی و بدون مواد شیمیایی باشد.

 

1.سفیده تخم مرغ و ماستنرم کننده
سفیده تخم مرغ و ماست را به اندازه مساوی با هم مخلوط کنید و یک نرم کننده عالی از آنها به دست می آورید.این نرم کننده ، به نرم شدن مو ها کمک می کند و تخم مرغ موجود در آن باعث درخشش موهای آسیب دیده ی شود.حتما توجه کنید که بعد از استفاده از این نرم کننده ، حتما با آب سرد موها را شستشو دهید به دلیل وجود تخم مرغ.

 

2.موز و عسل
موز را له کنید و با عسل مخلوط کنید.این دو مواد باعث می شود به موها رطوبت کافی برسد و نرم کننده بسیار خوبی برای موهای خشک است.این نرم کننده از وز شدن موها نیز جلوگیری می کند.30 دقیقه موهای خود را به این نرم کننده آغشته کنید و بعد شامپو کنید.

 

3.روغن نارگیل و عسل
روغن نارگیل یکی از معروف ترین موادی است که در نرم کننده ها استفاده می شود .زمانی که با عسل مخلوط می شود ، باعث نرم شدن موهای آسیب دیده می شود و باعث ترمیم کراتین مو از دست رفته می شود.این نرم کننده برای انواع موها مناسب است.بعد از دوهفته استفاده از آن می توان اثر شگفت انگیز آن را احساس کرد.

 

4.آوکادو و سس مایونز
این دو مواد را خوب با هم مخلوط کنید و 15 دقیقه قبل از شستشو موها آن را استفاده کنید.سس مایونز باعث تغذیه موها می شود و آوکادو باعث نرمی و صاف شدن موها می شود.این نرم کننده مناسب برای موهای شکننده است.

 

5.آب پرتقال و شیر نارگیل
ویتامین سی موجود در آب پرتقال رشد موها را افزایش می دهد.ویتامین E موجود در شیر نارگیل باعث تغذیه موها می شود.ابتدا موای خود را خیس کنید و بعد از نرم کننده استفاده کنید و سپس با آب ولرم شستشو دهید.