اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

ترفندهایی برای آنکه خود را قد بلندتر جلوه دهید

ترفندهایی برای آنکه خود را قد بلندتر جلوه دهید

اين روزها دخترخانم‌ها و آقاپسرها به‌دنبال داشتن قدي بلند‌تر هستند و براي رسيدن به اين آرزو گاهي حتي به جراحي‌هاي دشواري مثل جراحي افزايش طول قد، روي مي‌آورند؛ ولي بلند‌تر به‌نظر آمدن، آنقدر‌ها هم دشوار نيست و نياز به اين همه دردسر و این طرف و آن طرف جستن ندارد!

با راهکارهايي ساده ولي زيرکانه مي‌توانيد قدبلند‌تر به‌نظر برسيد. اگر اين شگرد‌ها را نمي‌دانيد، به شما اين نکات ريز و ظريف را ياد مي‌دهيم تا اندامي عالي داشته باشيد.

1. لباس‌هاي يک رنگ بپوشيد
ساده‌ترين راه براي اينکه قدبلند‌تر به‌نظر بياييد، اين است که وقتي مي‌خواهيد لباس بپوشيد، لباس‌هايي بپوشيد که يکرنگ باشند. مثلا کت و دامن يا حتي مانتو و روسري‌تان را يکرنگ انتخاب کنيد. اگر از اين سرتا پا يکرنگ بودن خوش‌تان نمي‌آيد، مي‌توانيد رنگ‌هايي انتخاب کنيد که در يک خانواده هستند، مثلا طيف رنگ خاکستري يا طيف رنگ آبي و سرمه‌اي را براي هريک از لباس‌هايي که پوشيده‌ايد، انتخاب کنيد. اگر شکست رنگي واضح و تند در سرتا پاي شما وجود نداشته باشد، بلندتر به‌نظر مي‌رسيد.

 

2. لباس‌هاي گشاد نپوشيد
اگر از کوتاهي قدتان نگرانيد، بايد به شما بگوييم سراغ شلوار‌هاي گشاد نرويد. کلا براي اينکه قدبلند‌تر به‌نظر برسيد، بايد لباس‌ها و به‌خصوص شلوارهاي گشاد را کنار بگذاريد. در عوض لباس‌هايي که به‌خوبي جفت‌وجور بدن‌تان هستند، شما را کشيده‌تر نشان مي‌دهند.

 

3. اين شلوار‌ها را بپوشيد
شلوار‌هاي پاچه گشاد و بلند باعث مي‌شوند ‌بلند‌تر به‌نظر برسيد. راه‌هاي باريک روي پارچه، چين يا خط اتوي جلوي شلوار در بلند‌تر نشان دادن شما معجزه مي‌کند. در‌عوض بايد از پوشيدن شلوار‌هاي برمودا خودداري کنيد.

 

4. از خطوط افقی استفاده نکنيد
فراموش نکنيد رمز ديگر قدبلند‌تر به‌نظر آمدن اين است که از اجزا و نقش‌هاي عمودي در لباس‌هاي‌تان استفاده کنيد. مثلا براي کلاس ورزش، شلوار‌هاي گرمکني انتخاب کنيد که روي بغل پاهاي شما خطوط عمودي داشته باشند. اگر رنگ شلوارتان را تيره و در مايه سرمه‌اي و مشکي با دو خط عمودي سفيد در دو طرف پاها انتخاب کنيد، پاهاي‌تان بلند‌تر به‌نظر مي‌رسند. حتي مي‌توانيد در لباس‌هاي‌تان از پارچه‌هايي با نقش‌هاي برجسته استفاده کنيد يا از خياط بخواهيد لباس يا مانتوي‌تان را طوري بدوزد که ساسون‌هاي عمودي داشته باشد.

 

5. از ‌زيور‌آلات استفاده کنيد
دست خانم‌ها براي قد بلند‌تر جلوه دادن خودشان حسابي باز است. يک راهش اين است که ‌سراغ زيورآلات بلند و دراز بروند. ما به شما استفاده از گردنبند‌هاي بلند و گوشواره‌هاي آويز بلند را توصيه مي‌کنيم.

 

6. اين دامن‌ها را بپوشيد
براي اينکه قد‌بلند‌تر به نظر برسيد بايد دامن‌هايي را انتخاب کنيد که قد آنها بلند‌تر از عرض و پهناي آنها باشد. بر اين اساس دامن‌هاي پفي را کنار بگذاريد و دامن‌هاي ماکسي را بيشتر بپوشيد؛ ولي دامن‌هاي تا زانو براي خانم‌هاي قد‌بلند بهترين هستند.

 

7. به جنس پارچه لباس‌تان دقت کنيد
براي قد بلند به نظر آمدن بايد از پوشيدن لباس‌هايي با طرح‌هاي برجسته و پارچه‌هاي زمخت خودداري کنيد. در‌عوض پارچه‌هاي تيره‌رنگ و نازک و نرم را انتخاب کنيد. پارچه‌هايي با نقش و نگار شلوغ هم، اصلا‌ مناسب شما نيستند.

 

8. کفش پاشنه‌بلند بپوشيد
خب، اگر دوست داريد همه شيفته قدبلند شما شوند، به‌هرحال بايد کمي به خودتان هم زحمت بدهيد. يکي از اين زحمت‌هايي که بايد به خودتان بدهيد، اين است که کفش پاشنه‌بلند بپوشيد؛ ولي براي اينکه بتوانيد ساعات بيشتري با اين کفش راه برويد بايد کفش‌هايي را انتخاب کنيد که سطح اتکاي بزرگ‌تري داشته باشند مثلا پاشنه‌هاي نوک تيز را کنار بگذاريد و سراغ کفش‌هاي پاشنه مربعي و پهن برويد.

 

9. کمربندتان، نصف‌تان نکند
براي اينکه کشيده‌تر به‌نظر برسيد، بايد به کمربند يا حتي شلوار و بلوزي که مي‌پوشيد دقت کنيد. نبايد کمربند شما به گونه‌اي باشد که بدن‌تان را به دو بخش با رنگ‌هاي متفاوت تقسيم کند. مثلا هنگامي که سرتا پا مشکي يا سرمه‌اي پوشيده‌ايد، نبايد يک کمربند سفيد روي آن ببنديد که بدن شما را به دو بخش کوچک‌تر تقسيم کند؛ بهتر است کمربندي تيره در‌ همان مايه رنگي لباس‌تان ببنديد تا چشم را ناگهان ميخکوب نکند.

 

10. آقايان کفش‌هايي با تخت ( کفه ) بلند بپوشند
اگر يک خانم بخواهد چند‌سانتي‌متر بلندتر به‌نظر بيايد، چندان دشوار نيست فقط کافي است يک جفت کفش پاشنه‌بلند پيدا کند و بپوشد ولي آقايان که نمي‌توانند کفش پاشنه بلند بپوشند! توصيه ما به آقايان قد‌کوتاه اين است که سراغ خريد کفش‌هايي بروند که کفه ضخيم‌تري دارند چون باعث مي‌شود قدشان به اندازه ضخامت کفش بلند‌تر شود البته در خيلي از کفش‌ها اين لژ داخلي است و از بيرون معلوم نيست ‌‌کفشي با کفه ضخيم پوشيده‌ايد.

 

11. موهاي‌تان را اين مدلي فرم دهيد
هيچ مي‌دانستيد اگر‌ کچل باشيد کوتاه‌تر به نظر مي‌آييد؟ ‌براي شما توصيه ديگري هم داريم و آن، اين است که مدل مويي براي خود انتخاب کنيد که در دو طرف سر شما جمع‌و‌جور باشند ولي مو‌ها کمي بلند و ايستاده قرار گيرند و بخش جلويي موهاي‌تان را پرپشت فرم دهيد. اين مدل مو شما را 5/2 سانتي‌متر بلند‌تر نشان مي‌دهد.

 

12. شلوار پاکتي نپوشيد
توصيه ما اين است شلوارهايي که پاچه آنها‌ پاکتي است را کنار بگذاريد. اين شلوار‌ها شما را کوتاه‌تر نشان مي‌دهند. به‌جاي آن سراغ خريد شلواري‌هايي برويد که روي پاي شما بايستند و به‌اندازه کافي بلند باشند. آستين کت شما هم، بايد به اندازه‌اي بلند باشد که تا نيمه انگشت شست شما را بپوشاند.

 

13. بلوز يقه هفت بپوشيد
اگر آقا هستيد مي‌توانيد براي لباس‌هاي‌تان سراغ پيراهن‌ها و بلوز‌هاي يقه هفت برويد. اين پيراهن‌ها گردن شما را کشيده‌تر نشان مي‌دهند و باعث مي‌شوند ‌‌بلند‌تر به نظر برسيد.

 

14. از دکمه سر آستين(دکمه سردست) استفاده کنيد
اگر درگروه آقايان شيک‌پوشي قرار داريد که با پوشيدن کت‌وشلوار ميانه خوبي دارند، توصيه ما به شما اين است که يک جفت دکمه سرآستين زيبا هم بخريد؛ اين دکمه‌ها علاوه بر اينکه شما را شيک‌تر مي‌کنند، کمک مي‌کنند درکت‌وشلوارتان بلندتر و کشيده‌تر به‌نظر برسيد.

 

15. رنگ‌هاي تيره بپوشيد
بهتر است لباس‌هايي با رنگ تيره را انتخاب کنيد. رنگ‌هاي روشن، باعث مي‌شوند ‌عيب‌هاي بدن شما بيشتر نشان داده شوند. پس ‌سراغ لباس‌هايي با رنگ تيره مثل مشکي، خاکستري و سرمه‌اي برويد تا بعضي از عيب‌هاي بدن شما را بپوشانند و لاغر‌تر به نظر برسيد.

 

16. کمربند‌هاي پهن و کلفت را کنار بگذاريد
اگر‌ قد کوتاهي داريد، بايد کمربند‌هاي پهن و کلفت را کنار بگذاريد چون اين کمربند‌ها شما را کوتاه‌تر نشان مي‌دهند. به‌جاي آن، بايد سراغ کمربند‌هاي باريک‌تر و همرنگ با لباس‌هاي ديگر‌تان برويد. اگر مي‌توانيد حتي از کمر‌بند استفاده نکنيد چون کلا‌ براي قد‌بلند‌تر به‌نظر آمدن، بايد همه خطوط افقي را از لباس‌تان حذف کنيد.