عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

سعی كنید قدم‌ها را كوتاه كوتاه بردارید

مجموعه : سبک زندگی
سعی كنید قدم‌ها را كوتاه كوتاه بردارید
مسلماً در قدم اول نمی‌‌توانید نگرانی را به مدت طولانی سركوب كنید، ولی می‌توانید ذهن‌تان را از آن دور كنید. در واقع تلاش برای انحراف ذهن به ماندگاری و قوی‌تر شدن آن در طولانی مدت كمك می‌كند. می‌توانید آن را امتحان كنید؛ ‌فقط كافی است چشمان‌تان را ببندید و یك فیل بزرگ صورتی رنگ را تصور كنید. به محض اینكه توانستید آن را در ذهن خود مشاهده كنید، این كار را متوقف كنید.
 
چه اتفاقی رخ می‌دهد، آیا تا 5 دقیقه بعد می‌توانید به آن فكر نكنید؟! توقف ذهن در واقع نیرویی است كه شما را به سمت آنچه كه از آن فرار می‌كنید، هدایت می‌كند؛ ولی این بدان معنا نیست كه برای كنترل نگرانی خود نمی‌توانید هیچ‌كاری انجام دهید، فقط كافی است روش‌های مختلف را امتحان كنید و در اینجاست كه راهكار به تعویق انداختن نگرانی مطرح می‌شود. به جای تلاش برای توقف و یا خلاصی از شر افكار مضطرب سعی كنید زمان فكر كردن به آنها را به تعویق بیندازید.

• یك زمان نگرانی برای خود در نظر بگیرد و هرگاه در طی روز نگران چیزی می‌شوید، آن را از ذهن خود دور كنید و به خود بگویید حالا وقت افكار منفی و نگرانی نیست. مثلاً هر روز 20 دقیقه را به نگرانی‌های خود اختصاص دهید و به آن فكر كنید. در طی این زمان اجازه خواهید داشت به هر آنچه كه شما را نگران می‌كند فكر كنید.

• اگر در طی روز مضطرب شدید، خلاصه‌ای از نگرانی‌ خود را روی كاغذ بنویسید و فكر كردن به آن را به زمان نگرانی خود، موكول كنید. به خود یادآوری كنید كه فرصت كافی برای فكر كردن به آن را دارید و هیچ نیازی به نگرانی در مورد آن در حال حاضر وجود ندارد و سپس روز خود را طی كنید.

• در طول زمانی كه برای فكر كردن به نگرانی اختصاص داده‌اید آنچه را كه در طی روز یادداشت كرده‌اید، بررسی كنید. اگر هنوز این افكار موجب نگرانی شما می‌شوند، به خود اجازه دهید كه در مورد آنها نگران باشید؛ ولی فقط در همان زمانی كه به آن اختصاص داده‌اید و اگر اكنون این نگرانی‌ها به نظر مهم نمی‌رسند، آنها را از ذهن خود دور كنید و از بقیه روز خود لذت ببرید. به تعویق انداختن نگرانی‌ها روشی بسیار موثر است و به مرور متوجه می‌شوید كه كنترل بهتری روی نگرانی خود دارید.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب