عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

دو نکته ی جالب درباره ی آیپد

دو نکته ی جالب درباره ی آیپد
انتخاب رایانه‌های لوحه‌ای (tablet) و تلفن‌های همراه هوشمند (smartphone) برای خرید با این تنوع بی‌حد و حصر كار چندان ساده‌ای نیست. با توجه به این همه مدل و سیستم عامل (OS) اندروید و iOS رایانه لوحه‌ای، ما در اینجا قصد داریم هشت نكته كلیدی مهم را جهت راهنمایی شما برای تصمیم‌گیری صحیح در انتخاب خرید رایانه‌های لوحه‌ای یا تلفن‌های همراه هوشمند تبلتی شرح دهیم:

1ـ بزرگی صفحه نمایش

اندازه صفحه نمایش یكی از مهم‌ترین نكته‌هایی است كه باید در انتخاب تبلت‌ها در نظر داشته باشید. البته بزرگی صفحه نمایش رایانه لوحه‌ای دقیقا به نیاز و علاقه شخصی و این كه تا چه حد می‌خواهید قابل حمل باشد، بستگی دارد. اندازه صفحه نمایش 7‌/‌9 اینچ مشخصه رایانه لوحه‌ای شركت اپل، آیپد (iPad) است. گزینه كوچك‌تر دیگر هفت اینچی است كه امروز خیلی طرفدار دارد و تبلت‌های Streak7 شركت دل و PlayBook شركت بلك بری از نمونه‌های آن است.
 
تبلت‌ها در اندازه‌های دیگری چون 9‌/‌8، 1‌/‌10 و موبایل ـ تبلت‌ها در اندازه‌هایی حدود پنج اینچ زیاد است. در بین تلفن‌های همراه هوشمند صفحه نمایش چهار اینچی اندازه استانداردی است، اما آنها از نظر كیفیت بسیار متنوعند. امروزه بسیاری از تلفن‌های همراه هوشمند مانند Galaxy S2 صفحه نمایش‌های AMOLED دارند كه رنگ‌های واقعا زنده‌شان هنگام پخش و استریم محتوای رسانه‌ای (media) بخوبی نمود دارد.

2ـ سیستم عاملی تبلت


انواع گوناگونی از سیستم‌های عامل (زمینه نرم‌افزاری كه تبلت‌ها و تلفن‌های همراه هوشمند بر آن به كار می‌پردازند) برای تبلت‌ها وجود دارد. یكی از محبوب‌ترین آنها iOs گزینه اپل است كه در آیفون (iPhone) و آیپد یافت می‌شود. بیشتر تبلت‌های سال 2012 با OS اندروید نگارش 4 (بستنی حصیری) شخصی‌سازی شده براساس OS گوگل كه در تلفن‌های همراه كاربرد دارد، می‌تازد.
 
بقیه سیستم‌های عامل‌ رایانه‌های لوحه‌ای سال 2011 توسط HP و بلك بری پدید آمده و توسعه یافتند. اكنون ویندوز 8 و 7 كه شما را قادر می‌سازد برنامه‌های رایانه‌های PC را روی رایانه‌های لوحه‌ای اجرا كنید، نیز خاستگاه بسیاری از تبلت‌هاست. در بین تلفن‌های همراه هوشمند Windows Phone 7 یكی از سیستم عامل‌های كاملا پیشرو و یكی از بهترین آنهاست. آیفون و تلفن‌های دستی اندرویدی نیز انتخاب‌های مناسبی به شمار می‌رود.