اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

خواص بی نظیر کلرید منیزیم

خواص بی نظیر کلرید منیزیم

کلرید منیزیم یک ماده‌ی ناشناخته و باارزش برای درمان سرماخوردگی، گرفتگی عضلات، مشکلات گوارشی، خستگی، احتباس آب و غیره موثر عمل می‌کند. با ما باشید تا با یک ماده‌ی جدید و با خاصیت آشنایتان کنیم.
کلرور منیزیم

کلرور منیزیم چیست؟

کلرور منیزیم یک نمک منیزیم است که در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد. این پودر سفید رنگ حاوی 12 درصد منیزیم است.

کلرور منیزیم به صورت خالص و یا در ترکیب با مولکول‌های دیگری در داروها، مکمل‌های غذایی و نوشیدنی‌ها وجود دارد. از این ماده در تهیه‌ی شیر خشک و همچنین در تهیه‌ی فراورده‌های غذایی به صورت افزودنی‌ها استفاده می‌شود.

کلرور منیزیم برای هضم راحت غذا

اکثر داروهایی که برای رفع مشکلات گوارشی و معده درد تجویز می‌شود (مانند مالوکس) منیزیم دارد. می‌توانید برای رفع مشکلات گوارشی و تسکین معده درد از کلرور منیزیم استفاده کنید.
روش استفاده

زمانی که دچار احساس سنگینی و معده درد می‌شوید یک لیوان محلول کلرور منیزیم درست کرده و میل کنید. برای این کار یک ساشه 20 گرمی پودر کلرور منیزیم را در یک لیتر آب حل کرده و یک لیوان میل کنید.

کلرور منیزیم: برای مقابله با سرماخوردگی و آنژین

اگر نمی‌خواهید در فصل زمستان سرما بخورید به کلرور منیزیم اعتماد کنید چون درمان‌کننده‌ی گلودرد، سرماخوردگی، آنژین، برونشیت و غیره محسوب می‌شود. قرقره کردن آن گلو را تمیز کرده و آنژین‌ها را درمان می‌کند.
روش استفاده

یک قاشق چای‌خوری کلرور منیزیم را در یک لیوان آب میوه (ترجیحاً آب پرتقال) حل کرده و روزانه دو مرتبه میل کنید. این کار را به مدت 3 هفته انجام دهید.

کلرور منیزیم برای تسکین گرفتگی عضلات
کلرور منیزیم برای تسکین کرامپ و دردهای ناشی از گرفتگی عضلانی بسیار موثر است.

روش استفاده

1 ساشه‌ی 20 گرمی کلرور منیزیم را در یک لیتر آب حل کرده و یک لیوان بنوشید.

کلرور منیزیم خاصیت دیورتیک دارد

میزان کم کلرور منیزیم خاصیت ملینی دارد. میزان بیشتر آن دیورتیک (ادرارآور) است و تشنگی را رفع می‌کند.

روش استفاده

10 گرم کلرور منیزیم را در یک لیتر آب میوه حل کرده و هر روز 3 لیوان میل کنید.

کلرور منیزیم دوست کبد

کلرور منیزیم برای تحریک عملکرد کبد و همچنین دفع سنگ مناسب است.

روش استفاده

نصف قاشق چای‌خوری کلرور منیزیم را در یک لیوان آب حل کرده و روزانه دو مرتبه میل کنید. اگر می‌دانید قرار است برای وعده‌ی ناهار یا شام غذای چرب و سنگین میل کنید یک ساعت قبل از غذا و یک ساعت بعد از آن یک لیوان محلول منیزیم میل کنید. برای این کار یک ساشه‌ی 20 گرمی کلرور منیزیم را در یک لیتر آب حل کرده و یک لیوان نوش جان کنید.

کلرور منیزیم: خداحافظ خستگی

خستگی و زودرنجی از علائم کمبود منیزیم محسوب می‌شوند. با مصرف کلرور منیزیم می‌توانید با این مشکلات مقابله کرد و انرژی‌تان را افزایش دهید.

روش مصرف

20 گرم کلرور منیزیم را در یک لیتر آب سبزیجات حل کرده و به مدت 3 هفته روزی 3 لیوان میل کنید.

کلرور منیزیم: برای رفع یبوست گاه به گاه

یکی از اثرات مصرف کلرور منیزیم تحریک عملکرد روده‌هاست. برای همین زمانی که دچار یبوست موقت شدید می‌توانید به آن اعتماد کنید.

روش استفاده

صبح، ظهر و شب یک لیوان محلول کلرور منیزیم میل کنید. برای این کار لازم است یک ساشه‌ی 20 گرمی کلرور منیزیم را در یک لیتر آب حل کرده و هر روز تا رفع مشکل سه لیوان میل کنید.

کلرور منیزیم برای تمیزی روده‌ها

همان طور که گفتیم یکی دیگر از اثرات آن تحریک عملکرد روده‌هاست. برای همین هم قادر است روده‌ها را تمیز و پاک‌سازی کند.

روش استفاده

یک ساشه 20 گرمی کلرور منیزیم را در یک لیتر آب سبزیجات یا آب معدنی سرشار از منیزیم حل کرده و در طول روز چند بار میل کنید. به مدت دو روز این کار را تکرار کنید. توجه داشته باشید که تأثیرگذاری کلرور منیزیم یک تا 3 ساعت بعد از مصرف شروع می‌شود. نباید این کار را بیش از دو روز انجام دهید و بهتر است دوره‌ی پاک‌سازی روده‌هایتان را به آخر هفته که در منزل هستید موکول کنید.

کلرور منیزیم: برای رفع آبسه‌ی دندان

آبسه‌ی دندان خیلی دردناک است طوری که چه بخواهید و چه نخواهید شما را راهیِ مطب دندان‌پزشک می‌کند. می‌توانید با شستشوی دهانتان با محلول کلرور منیزیم شستشو و روند درمان را سرعت ببخشید.

 روش استفاده

بعد از مراجعه به دندان‌پزشک می‌توانید روزانه سه مرتبه دهانتان را با محلول کلرور منیزیم شستشو دهید.

کلرور منیزیم برای تسکین سردرد

کلرور منیزیم رگ‌های خونی را منبسط کرده و باعث آرامش عضلات و تسکین دردها می‌شود. به همین خاطر هم می‌تواند باعث تسکین سردرد شود.

روش استفاده

یک قاشق چای‌خوری کلرور منیزیم را در یک لیوان آب پرتقال تازه حل کرده و میل کنید. می‌توانید مقدار کمی عسل نیز به آن اضافه کنید تا خوش‌طعم‌تر شود. تا زمانی که علائم و مشکل رفع شود این کار را ادامه دهید. البته اگر روده‌های حساسی دارید زیاده‌روی نکنید.

کلرور منیزیم برای درمان ورم ملتحمه (قرمزی چشم)

ورم ملتحمه یکی از شایع‌ترین علت قرمزی چشم است و به دلایل متعددی مانند آلرژی، عفونت و یا تحریک‌های محیطی بروز می‌کند.

روش استفاده

5 گرم کلرور منیزیم را در یک لیتر آب حل کرده و هر سه ساعت یک بار 2 قطره از آن را داخل هر چشمتان بچکانید. این کار را به مدت 7 روز انجام دهید. برای پیشگیری از این مشکل هم می‌توانید به مدت 10 روز، هر روز یک قطره از محلول را داخل هر چشم بچکانید. توجه داشته باشید اگر علائمتان رفع نشد به پزشک مراجعه کنید.