اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

دمای کابین راننده در زمان مسابقه

دمای کابین راننده در زمان مسابقه
همان‌طور که اشاره شد دمای کابین راننده در زمان مسابقه از دمای سواحل مایوریکا در تعطیلات بیشتر و دمای لاستیک‌ها هم از دمای قهوه صبحانه شما بیشتر است! دیسک‌های ترمز فیبر کربنی خودروهای فرمول 1 برای اینکه به صورت بهینه کار کنند باید دمایی بیش از 500 درجه سانتی‌گراد داشته باشند و در طول مسابقه ممکن است به 1200 درجه سانتی‌گراد نیز برسند. زمانی که مارشال وارد پیست می‌شود راننده‌ها با زیاد ترمز کردن سعی میکنند دمای ترمزها را حفظ کنند در غیر این صورت بعد از بیرون رفتن مارشال با ترمزی نا کارا مواجه خواهند شد.

این ترمزها هزاران دلار قیمت دارند که بسیار گران است و ساخت هر دیسک فیبر کربنی نزدیک به یک ماه زمان می‌برد. این دیسک‌های کامپوزیتی علاوه بر دمایی نزدیک به 1000 درجه سانتی‌گراد، فشار زیادی را تحمل می‌کنند، به طور مثال زمانی که سرعت ماشین را از 315 کیلومتر در ساعت به 185 می‌رساند انرژی مهار شده آنچنان بالاست که برای پرتاب یک فیل بالغ به ارتفاع 10 متری کفایت می‌کند.

تایرها حتی پس از اتمام مسابقه نیز نزدیک به 100 درجه سانتی‌گراد دما دارند. چنین رقمی برای درست کردن نیمرو بر روی آن‌ها کافیست.همچنین دمای روغن جعبه دنده در هنگام مسابقه به بیش از 150 درجه می‌رسد و دمای اگزوز از 950 درجه سانتی‌گراد نیز فراتر می‌رود. رقمی که می‌تواند به سوختن پوشش بدنه و آسیب رسیدن به تایرها منجر شود.