عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

معرفی خودرو ولوو V40

معرفی خودرو ولوو V40
همانطورکه می‌دانید افراموتور توانسته مجوز ورود چند محصول از شرکت سوئدی ولوو را بگیرد، که البته مدل‌های C70 کروک و C30 هاچ‌بک هم‌اکنون در بازار با قیمتی در محدوده 330 و 280 میلیون تومان یافت می‌شوند.

اما دیگر محصول افراموتور مدل V40 است. خودروی هاچ‌بک اسپرتی که از نظر قیافه و ظاهر کاملا به روز و خوش فرم است و احتمالا در خیابان به راحتی می‌تواند جلب توجه کند و نظر بسیاری را به خود جذب کند.
اگرچه ممکن است ولوو V40 یک هاچ‌بک به حساب بیاید اما با طول 4369 میلیمتری خیلی هم خودروی کوچکی نیست و تقریبا هم اندازه آلفارومئو جولیتا است.

با وجود اینکه در لیست خودروهای مجاز به ثبت سفارش، مدل‌های 2.4 لیتری نیز دیده می‌شود اما گویا فعلا مدل 2 لیتری توسط افراموتور به بازار عرضه خواهد شد. این پیشرانه 5 سیلندر که دقیقا 1984 سی‌سی حجم دارد، به کمک توربوشارژ می‌تواند در 6000 دور در دقیقه 213 اسب‌بخار و حداکثر 300 نیوتن‌متر را تولید کند. همچنین می‌تواند به کمک گیربکس 6 سرعته خودکار در 6.9 ثانیه به مرز 100 کیلومتر در ساعت برسد، شتابی که با توجه به توان تولیدی آن شاید کمی کند به نظر برسد! مصرف سوخت V40 نیز در هر 100 کیلومتر سیکل ترکیبی 7.5 لیتر می‌باشد.

ولوو V40 در دو نوع CrossCountry-AWD و R-Design عرضه خواهد شد. مدل R-Design نمونه کامل‌تر است (عکس‌های ولوو V40 آبی رنگ در قسمت پایین نمونه R-Design می‌باشد) که کمی چهره اسپرت‌تری دارد و طراحی خارجی و داخل آن کمی فرق می‌کند اما در مجموع اگر هر کدام از این دو مدل را تهیه کنید، لیست بلند بالایی از امکانات مختلف را خواهید داشت که مطمئنا می‌توانند شما را راضی کنند. از این میان می‌توان به سیستم‌های امنیتی DAC، LKA، RSI، BLIS، CTA، سقف پانوراما، کروز کنترل، گرمکن صندلی‌های جلو و عقب، سیستم صوتی به همراه 4 بلندگو و صفحه نمایش 5 اینچی (یا 6 بلندگو و صفحه نمایش 7 اینچی) و تلویزیون اشاره کرد.

اینطور که به نظر می‌رسد قسمت پایه ولوو V40 آن هم توسط افرا موتور حدود 280 میلیون تومان است و در مدل R-Design قیمت آن به بالای 300 میلیون تومان نیز می‌رسد که شاید برای یک هاچ‌بک کمی گران به نظر برسد و بعضی‌ها فکر کنند که به طور مثال با این مبلغ می‌توانند به جای یک هاچ‌بک، یک ب‌ام‌و 320 مدل 2013 تهیه کنند. اما در نهایت باید گفت که ولوو V40 خودروی خوش فرم و اسپرتی است که از نظر امکانات و تجهیزات رفاهی و امنیتی در سطح بالایی قرار دارد و برای کسانی که می‌خواهند حتما یک هاچ‌بک سوار شوند و خودروی آن‌ها در خیابان تک باشد و جلب توجه کند (و البته حاضرند برای آن حدود 300 میلیون تومان نیز پول بدهند!)، مناسب به نظر می‌رسد.