عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

راههای رسیدن به شادی و شناخت آن

راههای رسیدن به شادی و شناخت آن
بر احساسات منفی خود غلبه کنید

اگر توجه کرده باشید یک فرد نمی تواند در یک زمان هم اضطراب و نگرانی داشته باشد و هم خوشحال و خندان باشد و یا دچار افسردگی و سستی بوده و در همان لحظه نسبت به انجام امور کاملاً مشتاق و با انگیزه باشد.

به عبارتی دیگر یک فرد قادر نیست در یک زمان دو احساس متفاوت را تجربه کند بنابراین اگر به راستی می خواهید از لحظات زندگی خود لذت برده و شاد باشید باید با تمام افکار و احساسات منفی خود مبارزه کنید.تمام آن ها را روی کاغذی بنویسید و برای از بین بردن آن ها از هیچ تلاشی دریغ نورزید.

 
اگر به تنهایی نمی توانید از شر آن ها خلاص شوید کتاب هایی با موضوعات مشابه بخوانید و یا از افراد متخصص در این زمینه مدد بجویید.وقتی شما بتوانید بر احساسات منفی خود غلبه کنید به طور ناخودآگاه جای شادی در درون شما باز می شود.مطمئن باشید با این عمل اولین گام را برای رسیدن به شادی برداشته اید.
 
به اندازه کافی خواب و استراحت داشته باشید

ما تبدیل به شهروندان یک ملت محروم از خواب شده‌ایم. یک چرت روزانه داشته باشید یا ساعت 8 شب به تخت‌خواب‌تان بروید. یک شب با یک کتاب خوب – به شرط آن‌که چراغ را یک ساعت بعد خاموش کنید- می‌تواند آثار بهتر و بیشتری روی عادت‌های شما و دیدگاه شما درباره زندگی داشته باشد.

خواب چشمه ای پر برکت برای رفع خستگی و استراحت جهت تجدید قوا و کسب انرژی می باشد . در قرآن نیز به ارزش آن اشاره شده است : اوست    که … خواب را مایه ی آرامش قرار داد . در روایات هم داریم که خواب سبب تسلط قوای ذهنی و استواری و قوت بدن است .

تغذیه سالم

تغذیه ی سالم و کامل ( شامل پروتئین ها به اندازه ی کافی ، کربو هیدرات های مهم حیاتی و عناصر شیمیایی حیاتی ،‌مواد معدنی و فیبر دار ، چربی کم ) نه تنها اندام و وضع جسمانی را بهبود می بخشد ،‌بلکه تأثیرات مثبتی بر زندگی می گذارد .

کارهایی را که ضروری نیستند و از انجام آنها لذت نمی برید،کنار بگذارید; مثلا اگر برای انجام امور خیریه، به اندازه کافی کسانی هستند که آن را انجام دهند و شما با به عهده گرفتن این کار دچار استرس می شوید، کار را بر عهده دیگران بگذارید


 به روابط صمیمی اولویت بدهید

در یک تحقیق روی بیش از 1300 مرد و زن از سنین مختلف مشخص شد آنهایی که دوستان صمیمی واقعی بسیاری داشتند دارای فشارخون بهتر، سطح کلسترول و قندخون سالم‌تر و سطح هورمون‌های استرس‌زای کمتری نسبت به افرادی که یک یا دو دوست صمیمی داشتند، بودند.

 
همچنین بین بیشتر خانم‌ها و تعدادی از مردها که روابط خوبی با خانواده و همسران و پدر و مادرهای‌شان داشتند، این نتایج دیده شد و نیز مشخص شد افرادی که احساس تنهایی می‌کنند و افسرده و جدا افتاده از جمع هستند 3 تا 5 برابر بیشتر از کسانی که احساس عشق و ارتباط و اجتماعی بودن دارند دچار مریضی و مرگ زودرس می‌شوند خیای ناراحت کننده است.

 گاهی بگویید نه

کارهایی را که ضروری نیستند و از انجام آنها لذت نمی برید،کنار بگذارید; مثلا اگر برای انجام امور خیریه، به اندازه کافی کسانی هستند که آن را انجام دهند و شما با به عهده گرفتن این کار دچار استرس می شوید، کار را بر عهده دیگران بگذارید.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب