عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما

راهکارهایی برای داشتن موهای سالم و شاداب

وضعیت نامناسب موها در طول روز ممکن است موضوع کم اهمیتی بنظر بیاید اما همین مساله می تواند علاوه بر ایجاد ظاهری ناآراسته موجب ناراحتی و پایین آمدن اعتماد به نفس در افراد شود. خوشبختانه شما می توانید با برداشتن چند گام ساده موهای بلند و افشان خود را سازماندهی کنید. نخست اینکه از بکاربردن محصولات آرایشی هراسان نشوید زیرا هدف از ساخت این محصولات در نهایت کمک به شماست. دوم اینکه به سلامت خود اهمیت دهید. یک بدن سالم در واقع به معنی داشتن پوست، ناخن و موی سالم می باشد. همچنین شادابی افراد در گروی سلامت جسمی آنهاست.

نرم کننده های قوی
این نوع نرم کننده ها با نرم کننده های روزانه تفاوتی اساسی دارند. تاثیر این نوع نرم کننده ها بسیار قوی بوده و در هرنوبت شستشو نباید استفاده شوند. فواصل میان استفاده از نرم کننده های قوی بستگی به نوع موهایتان دارد. اگر به طور منظم از وسایل فرم دهنده گرمایشی (مانند اتوی مو و یا سشوار) استفاده می کنید مصرف این نرم کننده ها اهمیت بالایی پیدا می کند. نرم کننده های قوی را می توانید از فروشگاهها آرایشی-بهداشتی خریداری کنید و یا بجای آن می توانید از یک محصول DIY (دست ساز) مانند روغن زیتون حرارت دیده استفاده کنید.

اسپری برطرف کننده بهم تنیدگی موها
شانه کشیدن موهای بهم تنیده بعد از شستشو همیشه صحنه مضحکی را بوجود می آورد. از آنجاییکه موهای خیس در مقایسه با موهای خشک آسیب پذیرترند، شانه کشیدن منجر به شکنندگی آنها می شود. با کمک این اسپری ها پس از شامپو و یا استفاده از نرم کننده می توانید از شر گیس در هم تنیده خود و درد ناشی از شانه کشیدن آن خلاص شوید!

فرم دهنده های گرمایشی
با اینکه وسایل فرم دهنده گرمایشی ابزاری بی نظیر برای حالت بخشی و جلوه دادن به موها محسوب می شوند نقشی اساسی در آسیب رساندن به موها بازی می کنند. برای فائق آمدن بر این مشکل می توانید پیش از سشوار کشیدن، فر زنی و اتو کردن موها از اسپرهای محافظ مخصوص استفاده کنید. این نوع اسپری ها یک لایه حفاظتی میان ساقه مو و این دست وسایل ایجاد کرده و بدون آسیب رساندن به موها ایجاد ظاهری جذاب می کنند.

 لوسیون های تنظیمی
اگر از داشتن موهایی مجعد و در عین حال قابل انعطاف لذت می برید، مصرف این نوع لوسیون ها را به شما توصیه می کنیم. لوسیون های تنظیمی در اصل نوعی ژل یا کرم با دوام به حساب می آیند که علاوه بر فردادن به موها، درخشندگی و سلامت موها را حفظ می کنند. این دسته از لوسیون ها بر روی موهایی که بطور طبیعی موجدار و فر هستند بهترین نتیجه را می دهند.

سرم صاف کننده مو
مصرف سرم های صاف کننده قابل حل در آب می تواند از آشفتگی و در هم تنیدگی موها در فضای آزاد جلوگیری کند. نگه داشتن یک بطری کوچک از این سرم درکیف دستی و مصرف آن در طول روز، لختی و صافی موها را تضمین می کند. سرم های صاف کننده مو مناسب با انواع موها موجود می باشد.

اسپری براق کننده
پس از هر بار فر کردن و یا حالت دادن به موها از اسپری براق کننده مورد علاقه خود استفاده کنید. این اسپری ها اغلب شامل روغن هایی هستند که سلامت و درخشندگی موها را به همراه دارند. مصرف بیش از حد این اسپری ها می تواند موجب چسبندگی و چرب شدن بیش از حد و نامطلوب موها شود.

شامپوهای پاک کننده
همانند نرم کننده های قوی؛ شامپوهای پاک کننده با شامپوهای معمولی تفاوت دارند. یکبار در هفته مصرف شامپوهای پاک کننده برای کلیه افرادی که از محصولات مربوط به مو استفاده می کنند توصیه می شود. شامپوهای پاک کننده جرمهای ایجاد شده را پاک می کند و کنترل موها را راحتتر وبه آن ظاهری زیباتر می بخشد.

برس موی طبیعی
همه برس موها مانند هم ساخته نمی شوند. برس موی طبیعی و یا نایلونی برای موهای چرب و لخت بسیار سازگار است و باعث پخش شدن چربی طبیعی پوست سر می شود. استفاده از برس های پلاستیکی معمولا منجر به آسیب رساندن به موها می شود.