اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

مناسب ترین سن ازدواج چه سنی است؟

مناسب ترین سن ازدواج چه سنی است؟

وقتی که پای ازدواج به میان می آید ، بحث داغ سن ازدواج مطرح می شود . اما واقعا چه سنی بهترین سن برای ازدواج و تشکیل خانواده است ؟

بسیاری از جوانان و والدین آن ها بر این باورند که سالهای آخر بین بیست تا سی سال ، بهترین زمان برای ازدواج است . اما برخلاف این اعتقاد برخی بررسی های کارشناسی و پژوهش مشاهداتی ما نشان می دهد که ازدواج در سنین بین 20 تا 25 سالگی بهترین سن برای تشکیل یک خانواده پایدار است.

 

گذراندن سالهای پایانی دانشگاه و شروع کار در کنار شریک زندگی می تواند کمک کننده و هیجان انگیز باشد . خود من (پژوهشگر و نویسنده مقاله) وقتی در دانشگاه تحصیل می کردم ازدواج کردم . من و همسرم به سادگی عاشق هم شدیم و به همین سادگی پیمان بستیم که تا آخر عمر در کنار هم بمانیم . واقعا به همین سادگی!

 

اما ازدواج شاد در همه سنین به این سهولت نیست . پس اگر کسی را پیدا کردید که دوستش دارید و ارزش ها و نظراتتان شبیه هم است ، تردید نکنید که شریک زندگیتان را یافته اید . در این مقاله به علل عمده موفقیت ازدواج های سنین ابتدای دهه بیست زندگی می پردازیم.

داشتن یک همراه برای تشکیل یک زندگی پایدار شادی آور و با ارزش است.

 

هر چه قدر زود تر شریک زندگیتان را بیابید و ازدواج کنید زندگی پر ثبات تری خواهید داشت . یکی از شرکت کنندگان در این بررسی که در سن 22 سالگی ازدواج کرده است می گوید : “جوان که بودم احساس کردم فرد مناسب زندگیم را یافته ام . او نه پر رو و گستاخ بود نه دروغگو و نه کسی که نقش بازی کند و نه یک بازنده شکست خورده . ما با اطلاع خانواده ها برای سه سال نامزد بودیم . در این مدت بیشتر او را شناختم . او با من خیلی خوب رفتار می کرد ، من را می خنداند و خوشحال می کرد ، مستعد و کوشا بود و ارزش ها و تمایلاتش شبیه من بود . خوب چرا باید چنین فردی را برای آنکه مثلا هنوز برایم زود است که ازدواج کنم رها کنم و چند سال بعد به دنبال مشابهش بگردم؟!”

 

پس وقتی فرد مناسبتان را یافتید با او ازدواج کنید . فقط به خاطر اینکه در جامعه و اطرافیان و دوست وآشنا اعتقاد بر این است که سالهای اول دهه بیست برای ازدواج خیلی زود است ، ازدواج را به تاخیر نیندازید . مدت مشخصی با فردی که به نظرتان مناسب است با اطلاع خانواده معاشرت کنید و بعد ازدواج کنید و با زندگی عاشقانه و پایدار خود دیگران را متوجه کنید که نظرشان درست نبوده است.

 

دیرتر ازدواج کردن ضمانت خوشبختی بیشتر نیست.

مدیر مدرسه آموزش مهارت های زندگی در دانشگاه بریگهام در باره یافته ها و تجربیاتش چنین می گوید : “به نظر نمی رسد افرادی که در سالهای آخر دهه بیست و پس از آن ازدواج کرده اند، زندگی مشترک شاد تر و موفق تری نسبت به زوجینی که در سالهای اولیه دهه بیست زندگی مشترکشان را شروع کرده اند داشته باشند . طبق آمار این مرکزخوشبخترین زوج ها بین سنین 22 تا 25 سالگی ازدواج کرده اند.”

 

او همچنین می افزاید : “چیزی که به عقیده من اتفلق افتاده اینست که با توجه به مشکلاتی که ازدواج های بسیار زود هنگام (سنین نوجوانی و اوایل بلوغ) دارد ، افراد گمان می کنند که وقتی کارشناسان سنین بلاتر را برای ازدواج مطرح می کنند برای سنین 20 سال به بالا هم صدق می کند . یعنی فکر می کنن که اگر 22 سالگی نسبت به 16 سالگی برای ازدواج مناسب تر است پس 27 سالگی هم از 22 سالگی بهتر است و مثلا 30 سالگی از 27 سالگی ، در حالیکه قضیه سنین بالاتر از بیست قضیه کاملا متفاوت است.

 

البته به هر حال این وظیفه بزرگتر ها و مشاورین و والدین است که جوانان را با ارزش های زندگی و مسیولیت پذیری و احترام به حقوق متقابل آشنا نمایند تا جوانان بتوانند بهتر انتخاب کنند و زندگی مشترک خوشحالتر و پایدارتر داشته باشند . اینکه به فرزندانمان بیاموزیم : اهمیت آشنایی های اولیه هدفمند و با فکر،زوج های موفق دورو برمان چه راه و روشی در زندگی شان دارند .

 

اجازه دهید بفهمند که زندگی مشترک می تواند چه قدر شاد و پر بار باشد،لازم نیست برای شروع زندگی مشترک منتظر حل تمام مشکلات و دغدغه های زندگی باشید یک همراه خوب می تواند به شما کمک کن تا در کنار هم بهتر و راحت تر بر مشکلات زندگی فایق آیید.

و نکته آخر اینکه انتظارات مالی هم در سنین پایین کمتر و اصولا با سنین بالای 30 متفاوت است و ازدواج در سنین 20  تا 25  از این منظر هم ساده تر و با مشکلات کمتری همراه است