عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

عوامل ناباروری در مردان چیست؟

عوامل ناباروری در مردان چیست؟
دلایل مختلفی احتمال ناباروری را در مردان به وجود می‌آورد كه بروز هر یک از این احتمال‌ها می‌تواند بارداری را در زوج دچار اختلال کند و دچار مشکل میشود. دكتر آخوندی با اشاره به این مطلب می‌گوید:«در این شرایط متخصصان پس از 12 بار تکرار تلاش برای بچه‌دار شدن، در صورت به دست نیامدن نتیجه و مشخص شدن این موضوع كه دلیل ناباروری در مرد نهفته است برای بررسی‌های بیشتر، كسب نتیجه و شناسایی و درمان علت ناباروری اقدام می‌كنند. در این شرایط گاهی ممكن است اسپرم سالم وجود نداشته باشد یا اسپرم شكل و فرم مناسبی برای باروری نداشته باشد. علاوه بر این گاهی ممكن است اسپرم به اندازه كافی فعال و محرك نباشد.»

دكتر آخوندی اضافه كرد: «احتمال‌های دیگری نیز وجود دارد كه ناباروری در مردان را سبب می‌شود و آن این است كه اسپرم در مسیر رسیدن به رحم و پیش از لقاح از بین برود یا امکان رسیدن اسپرم به تخمک به دلایلی وجود نداشته باشد یا عوامل مناسب برای لقاح وجود نداشته باشد كه در این دو مورد اخیر باید فاكتورهای مناسب برای باروری اسپرم و تخمك را مورد بررسی قرار داد. همه اینها موجب می‌شود تا با وجود تلاش‌های زوج بارداری اتفاق نیفتد.»

10 درصد از مردانی كه نابارور هستند به دلیل آنكه در گروه افراد آزواسپرمی قرار می‌گیرند ناباروری را تجربه می‌كنند. این گروه در بافت بیضه خود هیچ اسپرمی ندارند. دكتر صادقی در این باره می‌گوید: «گاهی ممكن است مجاری‌ای كه اسپرم را از بیضه تخلیه می‌كنند مسدود شده باشند كه یكی از مهم‌ترین علت‌های این انسداد می‌تواند ابتلا به عفونت‌های جنسی و حتی عفونت‌های ادراری باشد كه فرد در سال‌های دور یا نزدیك تجربه كرده است.»