عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

فناوری 4G چیست؟

فناوری 4G چیست؟
 شاید برای استفاده کنندگانی همچون ما که هنوز سرویس دهندگان موبایل، یا رغبتی برای ارائه خدمات مبتنی بر فناوری 3Gنداشته یا به تازگی خدماتشان را به طور محدود آغاز کرده‌اند، صحبت از فناوری 4Gچندان ملموس یا خوش‌بینانه نباشد. اما به هر حال بد نیست بدانیم که فناوری 4Gچیست؟

شبکه های نسل چهارم که بد نیست آن‌ها را LTEبنامیم به تازگی در سراسر جهان مطرح شده‌اند و هنوز کشورهای پیشرفته نیز به طور کامل آن را پیاده سازی نکرده‌اند. اما این نسل، نسبت به نسل قبلی خود یک تفاوت عمده دارد و آن سرعت است!

با نگاهی ساده، از نظر تکنیکی سرعت بارگذاری و بارگیری در  LTEنسبت به نسل‌های قبل بسیار بالاتر است. البته جدای از نرخ داده بالا، تأخیر کمتر در ارسال بسته‌ها که منجر به کیفیت فوق‌العاده VoIP، ویدئو کنفرانس و سرویس‌های هم‌زمان می‌شود. مهم‌ترین ویژگی برجسته LTEاین است که تمامی زیرساخت آن بر اساس IPاست، به عبارت بهتر بخش هسته شبکه کاملاً همگام با پروتکل‌های TCP/IPاست و از مشکلاتی ارتباطی که در شبکه‌های قدیمی‌تر به خصوص GSMاستفاده می‌شد خبری نیست.

تعداد استفاده کنندگان از اینترنت روز به روز افزایش پیدا می‌کند و شاید هرگز در سال 1993که تنها 10میلیون نفر در سراسر دنیا به اینترنت دسترسی داشتند، هرگز تصور نمی‌شد که این شیوه ارتباطی به این سرعت رشد پیدا کرده و فراگیر شود. شاید امروزه زندگی بدون اینترنت برای بسیاری از ما معنا نداشته باشد و یا بسیار سخت شود.