اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

شیوع استاندال چقدر است؟

شیوع استاندال چقدر است؟
به نظر می‌رسد این رنج جسمی و روانی تنها افراد خاصی را درگیر می‌کند. چنانکه در آماری که روانپزشکان بیمارستان سانتاماریا از میزان مبتلایان اعلام کرده‌اند تنها اروپایی‌هایی که از شهر فلورانس دیدن کردند دچار این مشکل شدند و ظاهرا آمریکایی‌ها یا حتی گردشگران شرقی نسبت به این بیماری ایمن هستند.
 
مبتلایان معمولا مردان و زنان بین 26 تا 40 سال هستند که به ندرت خانه‌شان را ترک کرده‌اند و اغلب هم اذعان می‌کنند که در گذشته درمان روانی دریافت کرده‌اند. این افراد نباید نگران باشند چون بعد از 2 تا 3 روز علائم تمام می‌شود. آنها به محض بازگشت به شهر خودشان کم‌کم بهبود می‌یابند.

توصیه رهبران تور به گردشگران

رهبران تور معمولا به گردشگرانی که به ایتالیا می‌روند توصیه می‌کنند که برنامه بازدید از مناظر زیبا را در یک روز انجام ندهند و دوستداران هنر، زمان خود را بین دیدن مکان‌های هنری و دیگر فعالیت‌ها مانند خرید کردن تقسیم کنند. با این کار احتمال بروز علائم استاندال کاهش می‌یابد. این بیماری ظاهرا در افرادی که علائم استرس را در طول سفر نشان می‌دهند بیشتر دیده می‌شود.

 
سندرم‌های مشابه این بیماری شامل سندرم پاریس است. این سندرم‌ها هم گردشگران را مبتلا می‌کند. توصیه دیگر برگزارکنندگان تورهای کشورهای تاریخی این است که پیش از سفر درباره مقصد مورد نظر و آنچه قرار است ببینند، مطالعه کنند. در برخی موارد علائم سندرم به قدری شدید است که منجر به بستری شدن بیمار و استفاده از داروهای ضدافسردگی می‌شود.

استاندال در ادبیات و سینما چگونه است؟

کمدین معروف نورم مک‌دونالد نیز به این سندرم مبتلا شده است او از  آنجا که خود را در زندگی نیز فردی عاطفی می‌داند تصور می‌کند این واکنش عاطفی شدید به هنر هم از آنجا ناشی می‌شود. سندرم استاندال سوژه فیلم ترسناکی با همین نام و محصول سال 1996 است که داریو آرجنتو آن را کارگردانی کرده است.  رابرت ویسکوزی هم در رمان Astoria به این بیماری اشاره کرده است.

 
در سال 2005 یک نورولوژیست برزیلی در مقاله‌ای نوشت که شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد فئودور داستایوفسکی هم  از سندرم استاندال رنج می‌برده است. شواهد مبنی بر این است که داستایوفسکی بعد از دیدن موزه بازل و مجسمه مسیح دچار علائم سندرم استاندال شده است. ظاهرا این بیماری نویسندگان را بیشتر درگیر می‌کند چون در مقاله دیگری هم عنوان شد مارسل پروست با بازدید از شهر فلورانس، دچار علائمی شده که حالا نشان‌دهنده سندرم استاندال است.