اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

چه کسانی آدرس IPکامپیوترمان را می توانند ببینند؟

چه کسانی آدرس IPکامپیوترمان را می توانند ببینند؟

IP چیست ؟ و راهنمایی کامل و جامع در مورد این که آیا کسی می تواند آدرس IP شما را ببیند یا بخواند؟

 

آدرس IP شما هويت اينترنتي شما است. در فضاي وب شما با اين هويت شناسايي خواهید شد و از همين طريق قابل رد گيري هستيد. اما چه کساني قادر به ديدن آدرس IP شما هستند و اگر آن را بدانند چه اقداماتي را ميتوانند صورت دهند؟

 

وب گردي و گشت و گذار در اينترنت شباهت بسيار زيادي به گشت گذار با يک خودرو است. همانند همه خودرو ها افراد هم يک پلاک دارند که سايرين قادر به ديدن آن بوده و اگر لازم باشد ميتوانند اطلاعات بيشتري را از همين مسير بدست آورند.

 

در واقع آدرس IP مربوط به يک دستگاه به همين شيوه قابل تفسير است، البته با يکسري تفاوت ها.

 

هر زماني که نرم افزارهايي مانند مرورگرها به وب سايت ها متصل ميشوند، در پشت صحنه يک يا چندين اتصال به سرور اتفاق مي افتد. اين اتصالات داده ها را از سرور ها دانلود ميکنند که معمولا هدف از آن نمايش وب سايت در مرورگر است. اين داده ها از جمله متن، تصوير، اسکريپت ها و ساير مواردي هستند که به مرورگر ميگويد اين وب سايت به چه شکل بايد نمايش داده شود.

حال پاسخ اين سوال که چه کسي آدرس IP ما را در اينترنت ميبيند، اين است که هر اتصالي اين آدرس را براي سروري که به آن متصل ميشود فاش ميکند و البته شما هم ميتوانيد آدرس IP سرور را بدانيد.

 

همين مسئله در مورد ساير ارتباطات اينترنتي نيز صحيح است. يک Client براي ايميل همچونOutlook يا Thunderbird به سرور Mail متصل ميشوند و به همين ترتيب هر ارتباط اينترنتي مستلزم شناسايي شدن هويت اينترنتي دو طرف ارتباط است. پس آدرس IP شما در هر ارتباط اينترنتي که هر کدام از دستگاه هاي شما برقرار ميسازند، افشا ميشود.

 

آدرس IP حاوي چه اطلاعاتي از شما است؟
دقيقا همانند پلاک يک خودرو، آدرس IP تنها هويت مالک اتصال را فاش ميکند و نه هويت راننده را. به اين معني که اگر از منزل خود اقدام به اتصال به اينترنت کرده ايد، اين به معني افشا شدن هويت شخص شما نيست. ممکن است هر شخصي از منزل شما به اينترنت متصل شود!

 

در واقع آدرس IP اطلاعات عمومي را افشا ميکند. براي مثال حاوي اطلاعات ISP شما و منطقه اي که در آن زندگي ميکنيد، ميباشد. البته اطلاعات بسيار جزئي ديگري از همين طريق قابل دريافت است اما به طور معمول IP شما اطلاعات کلي شما را افشا ميکند. براي فهميدن آدرس IP خود ميتوانيد به سادگي عبارت IP Address را در گوگل جستجو کنيد.

 

در واقع يک فرمول کلي در خصوص اطلاعات قابل افشا از طريق IP وجود دارد: هر شخص ديگري به جز ISP اطلاعات کلي از جمله نام ISP و منطقه برقراري ارتباط را ميداند، ISP شما اطلاعات بسيار جزئي تر هويتي شما را نيز از طريق IP در اختيار دارد.