عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

چرا سیگار را ترک می کنید؟دلیلی دارد؟

چرا سیگار را ترک می کنید؟دلیلی دارد؟
معمولاً در فهرست دلایلى که مردم براى ترک سیگار در نظر دارند، سلامتى و تندرستى در رأس همه این دلایل قرار مى گیرد. استعمال سیگار یک عامل خطرناک براى بروز بسیارى از انواع سرطان از جمله سرطان دهان، حنجره، گلو، مثانه، کلیه، لوزالمعده، کبد ، معده، روده بزرگ، مقعد و در بعضى موارد سرطان خون است. سیگار کشیدن خطر ابتلا به بیمارى هاى ریوى مانند اتساع ریه و یا برونشیت مزمن را افزایش مى دهد و همچنین باعث چین و چروک زودرس در پوست، بوى بد دهان، بدن و لباس ها و زرد شدن انگشتان مى شود. کسانى که قبل از 35 سالگى سیگار را ترک مى کنند، 90 درصد از خطرهاى ناشى از استعمال تنباکو جان سالم به در مى برند.
 
حتى کسانى که سیگار را دیرتر از این سن ترک مى کنند احتمال بروز خطر مرگ زودرس را به طور قابل ملاحظه اى کاهش مى دهند. همچنین سیگارى هایى که ترک کرده اند از زندگى خود بیشتر لذت مى برند زیرا کمتر به سرماخوردگى و آنفلوآنزا دچار مى شوند و میزان ابتلا به برونشیت و ذات الریه در این افراد کاهش چشمگیرى مى یابد و در کل داراى وضعیت بهتر سلامتى مى شوند.در چندین دهه عموم پزشکان جراح، خطرات و بیمارى هاى ناشى از استعمال سیگار را گزارش کرده اند. صرف نظر از سن شما و یاتاریخچه مصرف سیگار، مزایایى در ترک سیگار وجود دارد:

– کسانى که سیگار را ترک مى کنند زندگى طولانى ترى نسبت به کسانى که به کشیدن سیگار ادامه مى دهند، دارند و همچنین ادامه دارد. مثلاً افرادى که قبل از 50 سالگى سیگار را ترک مى کنند در مقایسه با افرادى که به سیگار کشیدن ادامه مى دهند خطر مرگ آنها به یک دوم مى رسد.- ترک سیگار احتمال بروز سرطان ریه و دیگر انواع سرطان، حمله قلبى، سکته و بیمارى هاى ریوى مزمن را کاهش مى دهد.- در زنانى که قبل از باردارى و حتى قبل از سه تا چهار ماهگى ِ جنین سیگار کشیدن را متوقف مى کنند، احتمال خطر به دنیا آوردن نوزاد کم وزن به طور چشمگیرى کاهش مى یابد.