اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

بینی زینی شکل چرا به وجود می‌آید؟

بینی زینی شکل  چرا به وجود می‌آید؟
باریک شدن نوک بینی

چرا به وجود می‌آید؟

در صورت باریک شدن بیش از حد نوک بینی، تناسب بین دو بخش بالایی و پایینی بینی و نیز پره‌ها به هم می‌خورد و بخش بالایی و پره‌ها پهن‌تر به نظر می‌رسند. معمولا چنین حالتی مشکلات تنفسی را نیز به دنبال خواهد داشت.

راه درمان؟

در چنین مواردی مجبوریم بافت‌هایی كه اضافه برداشته شده‌اند را بازسازی و جایگزین كنیم. در برخی موارد می‌توانیم از بافت‌های خود بینی برای بازسازی استفاده كنیم ولی در اغلب موارد این كار امكان‌پذیر نیست و مجبوریم از گوش، دنده، لگن یا سایر بخش‌ها بافت مورد نیاز را برداشته و طی یك جراحی بسیار سنگین و طولانی كوچكی، مجاری تنفسی و نقایص ظاهری را جبران كنیم.

بینی زینی شکل

در اثر برداشتن بیش از اندازه‌‌‌‌‌ قوز استخوانی- یا غضروفی ( در نیمه پایینی بینی)- ایجاد می‌شود. برداشتن بیش از اندازه قوز استخوانی، معمولا به دلیل تخمین نادرست جراح در مقدار لازم برداشتن قوز حاصل می‌شود. در روز‌های نخست پس از جراحی، تورم موجود در بافت‌ها، شاید مانع از آن باشد که این عارضه به راحتی دیده ‌شود.

راه پیشگیری؟

برای پیشگیری از این عارضه توصیه می‌شود افراد از جراح خود درخواست نکنند بینی‌شان را خیلی کوچک کند. ایجاد قوس مقعر در پشت بینی، ممکن است نه تنها منجر به عوارض ظاهری ایجاد بینی زینی شکل و حالت مصنوعی آن شود، بلکه به دلیل ارتباط تنگاتنگ میان ظاهر و کارکرد بینی فضای تنفسی داخل بینی را نیز کم و مشکلات تنفسی ایجاد می‌کند جالب است.