عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

دسترسی با استفاده از فناوری Wi-Fi

دسترسی با استفاده از فناوری Wi-Fi
 توسط  فن آوری Wi-Fiارتباطی شکل می‌گیرد که بیشتر بر پایه ارتباط شبکه اینترنت به صورت بی سیم تاکید می‌کند و همین امر باعث محبوبیت بسیار زیاد آن شده است. شما توسط این فناوری در هر جا و مکانی که باشید می‌توانید به اینترنت بدون سیم وصل شوید. البته این مستلزم این است که دستگاه شما از این فناوری پشتیبانی کند و دارای یک کارت شبکه بی سیم باشد.در واقع در این زمان شما در حال بهره گرفتن از استاندارد IEEE 802.11  هستید.

استاندارد IEEE 802.11شامل مجموعه‌ای از تعاریف است که دسترسی بی‌سیم به داده‌های شبکه‌های  اطلاعاتی را در بسامدهای مختلفی که رایج‌ترین آن‌ها ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز است فراهم می‌کند. نرخ دسترسی به داده‌ها در این حالت با توجه به شرایط محیطی و فاصله از ۱.۲ تا ۱۵۰ مگابیت در ثانیه متغیر است.

اما استفاده از فناوری Wi-Fiموضوع دیگری را نیز مطرح می‌کند. دسترسی به اینترنت در مکان‌های عمومی و یا به اصطلاح از طریق HotSpotها!  وای فای را اگر یکی از شیوه های دسترسی به اینترنت بدانیم، این شیوه  با استفاده از هات اسپات ها در مکان‌های عمومی مانند کتابخانه‌ها و مکان‌های فرهنگی، رستوران‌ها، مکان‌های عمومی مانند پارک‌ها تکمیل شده و دسترسی به اینترنت برای همگان فراهم می‌شود.استفاده از هات اسپات در مکان‌های عمومی به طور کلی آسان است و این شاید یکی از دلایل محبوبیت و همه گیر شدن استفاده از آن در مکان‌های عمومی باشد.

البته برخی شرکت‌های بزرگ مانند گوگل و آمازون در ازای دریافت هزینه ماهیانه ای امکان دسترسی به هات اسپات های خود را در سراسر کشورها یا مناطق خاصی برای کاربران فراهم می‌کنند. استفاده از این سرویس‌ها برای کاربران هزینه‌هایی در پی دارد ولی عموماً با سرویس‌های ارزش افزوده ای که کاربران دریافت می‌کنند، به نوعی هزینه پرداختی جبران می‌شود. همچنین اپراتورهای مخابراتی در سرتاسر جهان به ارایه سرویس‌های وای‌فای در کنار سایر روش‌های ارتباطی روی آورده‌اند.