اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

با پوست حساس چه باید کرد؟

با پوست حساس چه باید کرد؟
اولین قدم در برخورد با بیماران مبتلا به پوست حساس، پیدا کردن علت مشکل آنهاست.مهم است که ابتدا بیمار توسط متخصص پوست و مو ویزیت شود و علل بیماری پوستی (مانند روزاسه، درماتیت سبوره و …) تشخیص داده شده و تحت درمان مناسب قرار گیرد.گاهی ممکن است بیمار مبتلا به کهیر تماسی باشد؛ به عنوان مثال، موادی مانند بنزوئیک اسید، فرمالدیید، حنا، فنتول، پروپیلن گلیکول، سالسیلیک اسید، الکل‌ها و سوربیک اسید می‌توانند موجب کهیر تماسی شوند.

گرفتن شرح حال در یافتن علت ایجاد پوست حساس بسیار اهمیت دارد. فرد باید از مصرف داروها یا کِرم‌هایی که موجب قرمزی یا حساسیت پوست می شوند، خودداری کند.گاهی لازم است بیمار به تشخیص متخصص پوست، یک تست پوستی به نام "پچ‌ تست" را انجام دهد که معلوم شود آیا به ماده خاصی حساسیت دارد یا خیر.

بیماران مبتلا به پوست حساس باید از شوینده‌های بسیار ملایم مانند پن‌ها یا پاک‌کننده‌های مخصوص پوست حساس برای تمیز کردن پوست خود استفاده کرده و از مصرف صابون‌های معمولی و شامپوها برای شستشوی صورت پرهیز کنند.

هر کِِرمی که مصرف آن موجب تحریک پوستی می‌شود، دیگر نباید مصرف شود. حتی این بیماران در مصرف ضد آفتاب نیز باید دقت کنند و بهترین ضد آفتاب‌ها برای آنها ضد آفتاب‌های فیزیکال است که عاری از فیلترهای شیمیایی می باشند.

بیماران باید از مرطوب‌کننده‌های بسیار ملایم که مخصوص پوست‌های حساس است، استفاده کنند. یکی از بهترین چرب‌کننده‌ها در این افراد وازلین است.مصرف کِرم‌هایی که حاوی هیدروکسی اسیدها، مواد گیاهی، ویتامین E و C، لانولین، پروپیلن گلیکول و رتینوییدهاست در افراد با پوست‌های حساس باید منع شود.

به طور کلی، مصرف کِرم‌هایی که روی آنها نوشته شده: «مخصوص پوست‌های حساس» به احتمال زیاد، حاوی اجزایی است که این افراد می توانند با خیال راحت‌تر از آنها روی پوست صورت‌شان استفاده کنند.