اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

خانم های مبتلا به میگرن، مراقب باشید

مجموعه : دانستنی ها
خانم های مبتلا به میگرن، مراقب باشید
تحقیقات نشان می دهد که میگرن می‌تواند عاملی برای وقوع حمله قلبی و لخته شدن خون در زنان باشد.گروهی از محققان در مطالعه سلامت زنان شامل بررسی 27 هزار و 860 زن که 1435 نفر از آنها مبتلا به میگرن بودند، طی یک دوره 15 ساله 1030 نفر از آنها را با حمله قلبی، سکته مغزی و یا مرگ ناشی از رویدادهای قلبی عروقی شناسایی کردند، که این مشاهدات از ارتباط مستقیم میگرن‌ و خطر وقوع این بیماری‌ها خبر می‌دهد.

تحقیقات بیشتر محققان نشان می دهد که بعد از فشار خون بالا، میگرن مهمترین عامل کمک کننده به وقوع حمله قلبی و سکته مغزی در گروه مورد مطالعه شناخته شده چرا که اثرات منفی حاصل از آن پیش از دیابت، سیگار کشیدن، چاقی و داشتن سابقه خانوادگی برای ابتلا به این بیماری‌ها قرار گرفته است.
 
این مطالعه در عین حال که به افراد مبتلا به میگرن هشدار می‌دهد که در معرض خطر ابتلا به این بیماری‌ها قرار دارند اما این پدیده به این معنی نیست که تمام افراد مبتلا به میگرن حتما حمله قلبی و یا سکته مغزی را تجربه خواهند کرد.
به گفته محققان افراد مبتلا به میگرن می‌توانند احتمال وقوع این خطرات را در خود با تعدیل عوامل دیگر مانند عدم مصرف دخانیات، کنترل فشارخون، کاهش وزن و انجام ورزش کاهش دهند. نتایج این تحقیق در نشریه آکادمی نورولوژی آمریکا منتشر شده است.