عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

خاطرات خود را بنویسید

خاطرات خود را بنویسید
یك دفترچه کنار تلفن بگذارید و هر بار کسی تماس می‌گیرد و پیغامی دارد یا کاری از شما می‌خواهد، بلافاصله آن را یادداشت کنید. اگر خواندن و نوشتن نمی‌دانید، می‌توانید مطالب را ضبط کنید. در دفترچه‌تان تمام تاریخ‌های مهم مثل روز تولد فرزندان و نوه‌هایتان، سالگردها، روزی که نوبت دکتر دارید و مهلت پرداخت قبض‌ها را بنویسید و همیشه این دفتر یا سررسید را همراه داشته باشید.

هرگز خودسرانه دارو مصرف نکنید. داروهایی که پزشک برایتان تجویز کرده به دقت و سر ساعت بخورید. برای اینکه داروهایتان را فراموش نکنید، 3 شیشه زیبا و رنگی برای خود بخرید و داروهای مربوط به صبح، ظهر و شب را داخل هر شیشه مخصوص بیندازید. بهتر است هر روز صبح داروها را داخل این شیشه‌ها بیندازید تا هر بار به آنها نگاه می‌کنید، یادتان بیاید کدام دارو را نخورده‌اید.

تغذیه مناسب برای حفظ قدرت حافظه لازم است. قند، چربی و نمک کمتر و سبزی‌های تازه بیشتری مصرف کنید. مصرف میوه علاوه بر تامین ویتامین A، B، E و C در پیشگیری از اختلال حافظه تاثیر دارد.

از تاثیر صبحانه بر حافظه غافل نشوید. سالمندی که فراموش می‌کند صبحانه بخورد، خود را برای یک روز فراموشکاری آماده‌می‌کند. خوردن صبحانه شامل کربوهیدرات‌ها یا پروتئین یا انواع چربی مثل کره، حافظه کوتاه‌مدت را تقویت می‌کند. یک کاسه غلات همراه با شیر و مقداری میوه و یک تکه نان می‌تواند صبحانه مفید و مناسبی باشد. پنیر، گردو، خرما، عسل و تخم‌مرغ را حتما در برنامه غذایی خود بگنجانید.

اگر حس می‌کنید یکی از علایم زیر را دارید به متخصص طب سالمندی، روان‌پزشک یا متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید:اگر اسامی افراد را دایم فراموش می‌کنید، اگر نمی‌توانید مهارت جدیدی را یاد بگیرید، اگر اطرافیان به شما می‌‌گویند که فراموشکار شده‌اید و بالاخره اگر فراموش کردن کارها باعث شده نتوانید تنهایی کارهایتان را انجام دهید.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب