اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

آشنایی با اجداد اولیه انسان ها و رابطه جنسی انسان ها با نئاندرتال‌ها

آشنایی با اجداد اولیه انسان ها و رابطه جنسی انسان ها با نئاندرتال‌ها

آشنایی با اجداد اولیه انسان ها و رابطه جنسی انسان ها با نئاندرتال‌ها

به گزارش ایران ناز به نقل از بی بی سی فارسی در ابتدا باید به شما بگویم که اگر نئاندرتال‌ها را نمی‌شناسید یعنی با اجداد اولیه‌ی خود اصلا آشنایی ندارید! انسان‌های نئاندرتال گونه‌ای از انسان‌ها بوده اند که دوره‌ی زیستی آن‌ها به حدود ۱۳۰ تا ۲۳۰ هزار سال قبل باز می‌گردد و از انواع اجداد اولیه‌ی انسان آن هم از نوع معروفش به حساب می‌آمده اند. نئاندرتال‌ها در مناطق مختلفی از جمله ایران و نقاط دیگر آسیا و اروپا دیده شده بوده اند و به همین علت می‌توان گفت که یکی از اجداد مشترک انسان ها، نئاندرتال‌ها بوده‌اند. در ادامه همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، انسان‌های نئاندرتال را بشناسیم و مورد بررسی قرار دهیم.

 

بیایید تا این بررسی را از ابتدا شروع کنیم؛ انسان‌های نئاندرتال در واقع گونه‌ای از انواع انسان خردمند یا انسان امروزی است که در قسمت‌های اروپایی و قسمت‌هایی از غرب آسیا، آسیای مرکزی و شمال چین یا همان آلتای سکونت داشتند. اولین نشانه‌ها از نئاندرتال‌های اولیه به حدود ۱۳۰هزار تا ۲۳۰هزار سال پیش در اروپا بازمی‌گردد. ۱۳۰هزار سال پیش، مشخصه‌های کامل نئاندرتال‌ها ظاهر شد و در این بین ۵۰هزار سال قبل نئاندرتال‌ها دیگر در آسیا به هیچ عنوان دیده نشدند. با این وجود نسل آن‌ها در اروپا در حدود ۴۰هزار سال پیش منقرض شد.

 

با توجه به این که انسان امروزی در ۵ هزار سال پیش از انقراض آن‌ها وارد اروپا شد، احتمالاً این دو گروه انسانی با هم تماس‌هایی داشته‌اند. همانطور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، برخی از ژن‌های انسان‌های نئاندرتال و انسان‌های امروزی با یکدیگر مشترک است.

 

دلیل این اتفاق این است که انسان خردمند و انسان‌های نئاندرتال در قسمت آفریقا با یکدیگر پیوند پیدا کردند و به این صورت کد‌های ژنتیکی این گونه‌ی انسانی به انسان مدرن امروزی منتقل گشت.

 

از جمله‌ی ویژگی‌های زیستی و بدنی نئاندرتال‌ها این است که؛ بدن انسان‌های نئاندرتال برای زندگی در آب و هوای سرد سازگاری با محیط پیدا کرده بوده است. به طور مثال آن دسته از انسان‌های نئاندرتالی که کاسه‌ی سر بزرگی داشتند، دارای قدی کوتاه بودند، اما در عوض دارای اندامی بسیار قوی بودند و همچنین بینی بسیار بزرگی را بر صورت خود داشته‌اند و این‌ها دقیقا ویژگی‌هایی هستند که مطلوب آب و هوای سرد می‌باشند.

آشنایی با اجداد اولیه انسان ها و رابطه جنسی انسان ها با نئاندرتال‌ها

دانشمندانی که به بررسی بقایای شکار شده‌ی استخوان حیوانات توسط انسان‌های نئاندرتال پرداخته‌اند، طی تجزیه و تحلیل و مطالعه‌ی ویژگی‌های این استخوان‌ها دریافته‌اند که هر چه میزان سرمای هوا بیشتر شده است، میزان خراش‌ها و آثار جویدن استخوان‌های حیوانات شکار شده توسط انسان‌های نئاندرتال نیز افزایش پیدا می‌نماید!

 

انسان امروزی، هومو ساپینس، تنها گونه انسان در کره زمین است، اما گونه‌های دیگر انسان مثل نئاندرتال و انسان دنیسووا هم زمانی وجود داشته‌اند و شواهد روزافزونی نشان می‌دهند که بین انسان امروزی و نئاندرتال‌ها و انسان‌های دنیسووا رابطه جنسی نه یک بار بلکه بار‌ها اتفاق افتاده است.

 

فوریه ۲۰۰۲ در غاری زیرزمینی در جنوب غربی کوه‌های کارپات نزدیک شهر آنینا در رومانی، موسوم به “پشتر کو اوس” یا “غار استخوان”، دو کاشف هزاران استخوان باستانی را پیدا کردند.

 

در سال ۲۰۱۵ دانشمندان دی‌ان‌ای این استخوان‌ها را تجزیه و تحلیل کردند و فهمیدند که یکی از صاحبان استخوان‌ها نتیجه آمیزش یک مرد نئاندرتال و یک انسان اولیه زن بوده است.

 

بوسیدن انسان و نئاندرتال

در سال ۲۰۱۷، بررسی میکروب‌های روی دندان‌هایی باستانی که در اسپانیا پیدا شده بودند نشان داده است که بوسیدن بین انسان و نئاندرتال‌ها اتفاق می‌افتاده است.

آشنایی با اجداد اولیه انسان ها و رابطه جنسی انسان ها با نئاندرتال‌ها

نئاندرتال‌های زن یا مرد؟

شواهد ژنتیکی وجود دارد که نشان می‌دهد تعداد قابل توجهی از اجداد مرد ما با زن‌های نئاندرتال آمیزش می‌کردند. اما تحقیقات سلولی دیگری نیز وجود دارد که نشان می‌دهد نیاکان زن ما هم با مرد‌های نئاندرتال آمیزش می‌کرده‌اند.

 

بیماری‌های آمیزشی

این فرضیه وجود دارد که یکی از انوع اچ پی‌ی به خاطر تعدد رابطه جنسی با نئاندرتال‌ها به انسان منتقل شده است.
شکایت نکنید، چون شواهدی وجود دارند که ما هم به آن‌ها بیماری‌های آمیزشی مثل از جمله تبخال تناسلی منتقل کرده‌ایم.

آشنایی با اجداد اولیه انسان ها و رابطه جنسی انسان ها با نئاندرتال‌ها

انقراض نئاندرتال‌ها

گمان می‌رود که نئاندرتال‌ها حدود ۴۰هزار سال پیش منقرض شدند. شاید ما در انقراض آن‌ها نقش داشتیم.
اما آن‌ها اثرشان را برما گذاشته‌اند، از رنگ پوست و مو و قد گرفته تا نحوه خوابیدن، خلق و خو و سیستم ایمنی‌مان.

آشنایی با اجداد اولیه انسان ها و رابطه جنسی انسان ها با نئاندرتال‌ها

شاید زوجی که در دوران ماقبل تاریخ در رومانی با هم درآمیختند اکنون در یکی از کسانی که دارند این مطلب را می‌خواند زنده باشند.