اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

آیا تابحال به علائم روی لوازم آرایش توجه کرده اید و از خودتان پرسیده اید که این علامت ها روی لوازم آرایشی چه نشانه هایی دارد و به چه منظور استفاده می شود ؟ اگر نمی دانید این مطلب از سایت ایران ناز را از دست ندهید.

 

علایم و نمادهای روی لوازم آرایشی، نکته های مهم و هشدار دهنده

علامت های روی لوازم آرایش به شما کمک می کنند که با یک نگاه مختصر بتوانید اطلاعات مفیدی بدست بیاورید. هر کدام از این علامت ها معنی یکسانی در تمام جهان دارند. 

 

انواع محصولات لوازم آرایش بین خانم ها محبوبیت خاصی دارند و معمولا همیشه بخشی از هزینه های خود را به خرید لوازم آرایش اختصاص می دهند. 

 

یکی از نکاتی که لازم است هنگام خرید لوازم آرایش به آن دقت کنیم ، نمادها و علامت های روی لوازم آرایش است که هر کدام مفهوم خاصی دارند و میتوانند راهنمای خوبی برای یک خرید آیده آل باشند. 

 

علامت های روی لوازم آرایش به این دلیل است که بتوانید با یک نگاه مختصر به راحتی و بدون نیاز به خواندن بروشور بتوانید متوجه ویژگی های اصلی محصولی که در دستتان است بشوید. 

 

در ادامه مقاله از سایت ایران ناز مهم ترین و کاربردی ترین علایم روی بسته های لوازم آرایش که میتواند برای خرید بهتر راهنمایی تان کند را به شما معرفی می کنیم . 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت های روی لوازم آرایش – گواهی اکوسرت

 

گواهی اکوسرت Ecocert

نماد ارگانیک بودن ( به انگلیسی : Ecocert Organic ) یکی از علامت هایی است که کمتر روی لوازم ارایش دیده میشود ولی در صورتی که این نماد را روی لوازم آرایش مشاهده کردید به معنی این است که این محصول ارگانیک و طبیعی است. در صورتی که این نماد را روی لوازم آرایشی مشاهده کنید می توانید فرض را بر این بگذارید که حداقل 50 درصد مواد تشکیل دهنده آن گیاهی و حداقل 5 درصد وزن آن را ترکیبات آلی تشکیل می دهند. 

 

اگر به جای کلمه ” ارگانیک Organic ” از کلمه ” نچرال Natural ” روی این نماد استفاده شده بود به این معنی است که حداقل 50 درصد مواد اولیه استفاده شده در لوازم آرایش گیاهی است. 

 

از آنجا که صدور گواهی این نماد غیر دولتی است ، به ندرت پیش می آید که یک تولید کننده محصولات آرایشی موفق به گرفتن گواهی این نماد برای محصولاتش شود. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت لیوان شکسته روی لوازم آرایش

 

لیوان شکسته روی لوازم آرایش

قوطی محصول شکستنی است ، مراقب باشید ضربه نخورد. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت قوطی درباز روی لوازم آرایش

 

علامت قوطی در باز روی لوازم آرایش

علامت قوطی درباز یکی از مهم ترین علامت ها روی بسته بندی لوازم آرایشی است و می توانید آن را روی اغلب محصولات آرایشی مشاهده کنید. علامت قوطی در باز یا دوره زمانی بعد از باز کردن  ( به انگلیسی : Period After Opening  ) و به اختصار به نام ” PAO ”  شناخته می شود و نشان دهنده طول عمر محصول بعد از باز کردن پلمپ آن است. 

 

معمولا روی جعبه در باز یک عدد به همراه حرف M نوشته می شود که حرف اول کلمه ” Months ” به معنی ماه است. بنابراین اگر روی نماد جعبه در باز بسته بندی لوازم آرایشی شما  6M نوشته شده باشد به این معنی است که ماندگاری این محصول بعد از باز شدن پلمپ آن 6ماه است و بعد از آن احتمال فاسد شدنش زیاد است. 

 

البته در صورتی که شرایط نگهداری شما مناسب باشد مثلا لوازم آرایشی را همیشه در یخچال نگهداری کنید یا طوری از آنها استفاده کنید که آلودگی واردشان نشود ، این زمان بیشتر خواهد شد. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت شعله روی لوازم آرایش

 

علامت شعله روی لوازم آرایش

علامت شعله یا قابل اشتعال ( به انگلیسی : Flammable )  روی بسته بندی لوازم آرایشی بهداشتی به معنی قابل اشتعال بودن محصول خریداری شده است. برخی از لوازم آرایشی بهداشتی مثل لاک ناخن ، لاک پاک کن ، اسپری های خوشبو کننده و سایر محصولاتی که در ترکیبشان الکل یا گاز پیشران دارند ، قابل اشتعال هستند. 

 

در صورتی که این محصولات نزدیک شعله یا دمای زیاد قرار بگیرند احتمال شعله ور شدن یا ترکیدنشان هست. محصولاتی که روی بسته بندی آن ها علامت شعله وجود دارد را از آتش و گرمای زیاد مثل بخاری دور نگه دارید. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت کتاب با دست روی لوازم آرایش

 

علامت کتاب با دست روی لوازم آرایش

علامت Leaflet یا کتاب با دست روی جعبه محصولات نشان دهنده این است که داخل جعبه بروشور قرار گرفته است و شما می توانید برای داشتن اطلاعات کافی از محصولی که قصد خریدش را دارید ، بروشور داخل بسته را مطالعه نمایید. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت حلقه مثلثی با فلش روی لوازم آرایش

 

علامت حلقه مثلثی که از سه فلش تشکیل شده است

روی بسته بندی اغلب محصولات می توانید علامت مثلثی را ببینید که اضلاعش را با فلش های چرخیده ترسیم کرده اند . این علامت را به نام علامت حلقه موبیوس می شناسند. در صورتی که وسط این مثلث هیچ عددی درج نشده باشد نشان دهنده این است که بسته بندی محصول کاملا قابل بازیافت است.

 

عددی که وسط این مثلث درج شده باشد نسان می دهد که چه مقدار از مواد بازیافتی برای تهیه بسته بندی استفاده شده است. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت e روی لوازم آرایش

 

علامت e روی لوازم آرایش

علامت e ، حرف اول کلمه ” Estimated Sign ” به معنی علامت تخمین است. این حرف نشان می دهند میزان حجمی که روی بسته بندی بر اساس گرم یا میلی لیتر نوشته شده است صحیح است . این علامت تضمین می کند مقدار حجم ذکر شده روی بسته بندی محصول ، دقیقا به مقدار اندازه است. وجود این علامت روی بسته بندی همه محصولات الزامی است. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت حرگوش روی لوازم آرایش

 

علامت خرگوش روی لوازم آرایش 

علامت خرگوش در حال جهش ، علامت خرگوش نشسته ، علامت سر خرگوش روی بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی به این معنی است که در مراحل تولید اولیه این محصول ، هیچ گونه آزمایش حیوانی انجام نشده است. و در طی مراحل تهیه و تولید ظلمی به حیوانات نشده است یا آسیبی به حیوانات وارد نشده است. 

 

از آن جا که برای به تولید رساندن اغلب محصولات در ابتدا ایمنی آن را روی حیوانات بررسی می کنند ، باعث ایجاد نگرانی هایی برای انجمن های حمایت از حیوانات شده است و در برخی کشورها قوانینی برای منع این گونه آزمایشات گذاشته شده است.  بنابراین بسیاری از تولید کنندگان برای این که پیروی خودشان را از این قانون پسندیده را نشان دهند ، روی بسته بندی محصولاتشان این نماد را درج میکنند. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت سیب سلامت روی لوازم آرایش

 

علامت سیب سلامت روی لوازم آرایش

لوازم آرایشی ساخت ایران باید حتما مجوز سیب سلامت داشته باشند. علامت سیب سلامت نشان دهنده این است که این محصول از سازمان غذا و داروی ایران مجوز تولید و پخش در بازارهای داخلی را گرفته است. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت حلال روی لوازم آرایش

 

علامت حلال روی لوازم آرایش

علامت حلال روی محصولات نشان میدهد که این محصول و مواد آن بر اساس دستورات اسلات تهیه و بسته بندی شده است. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت گرین دات روی لوازم آرایش

 

علامت گرین دات روی لوازم آرایش 

علامت گرین دات یا نقطه سبز ( به انگلیسی : Green Dot ) به شکل دایره ای است که دو فلش منحنی داخلش را پر کرده اند.  این علامت معمولا به رنگ سبز یا سیاه درج می شود و به این معنی است که شرکت تولید کننده محصول ، بسته بندی خالی را به شخصه بازیافت می کند یا این که در روند بازیافت بسته بندی محصولات خود نقش مهمی دارد. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت ساعت شنی روی لوازم آرایش

 

علامت ساعت شنی روی لوازم آرایش

علامت ساعت شنی روی لوازم آرایش نشان دهنده طول عمل محصول است. این علامت نشان می دهد که تاریخ انقضای محصولی که قرار است خریداری کنید 30 ماه بعد از تاریخت تولید است. چه در این مدت در محصول را باز کرده باشید که نکرده باشید. 

 

علامت SPF روی لوازم آرایش

علامت اختصاری SPF مخفف کلمه فاکتون محافظت از خورشید ( به انگلیسی : Sun Protection Factor ) است و نشان دهنده قدرت محافظت محصول از پوست  در برابر اشعه UVB خورشید است. عدد 15 و 30 مقابل SPF نشان دهنده این است که این محصول توانایی محافظت 93 و 96 درصدی از پوست در مقابل اشعه UVB رادارد.

 

علامت UVA روی لوازم آرایش

اشعه ماورا بنفش به دو دسته UVA و UVB تقسیم می شود . که معمولا اشعه UVB با SPF ضد آفتاب محافظت می شود. 

 

علامت UVA نشان میدهد که این محصول کمترین میزان محافظت  در برابر اشعه ماورا بنفش را دارد و صرفا می تواند از پوست شما در مقابل  UV نوع A را محافظت کند و نمی توان به عنوان ضد آفتاب از آن استفاده کنید. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت سطل زباله روی لوازم آرایش

 

علامت مرد و سطل زباله روی لوازم آرایش

علامت سطل زباله و مردی که در حال انداختن آشغال در سطل زباله است به معنی قاب بازیافت بودن یا غیرقابل بازیافت بودن بسته بندی محصول نیست و فقط نشان دهنده اهمیت دادن به وظیفه شهروندی و انداختن زباله ها در سطل زباله است. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت CE روی لوازم آرایش

 

علامت CE روی لوازم آرایش

علامت CE روی بسته بندی محصولات نشان دهنده رعایت استاندارهای فروش محصول در منطقه اقتصادی اروپا است. 

 

آشنایی با نماد و علامت های روی لوازم آرایشی

علامت درخت روی لوازم آرایش

 

علامت FSC روی لوازم آرایش

این علامت مربوط به بسته بندی محصولات آرایشی است و نشان می دهد که قوانین Responsible Stewardship Council را رعایت کرده است. یعنی با وجودی که بسته بندی محصول بر پایه چوب است ولیاز  روشی مسئولانه برای تهیه مواد اولیه بسته بندی استفاده شده است.