اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

آموزش گریم کودک و مدلهای گریم کودکان ( عکس )

مجموعه : سبک زندگی
آموزش گریم کودک و مدلهای گریم کودکان ( عکس )

آموزش گریم کودک و مدلهای گریم کودکان ( عکس )

 

گریم صورت کودکان و نقاشی روی چهره ی آنان برای آنها بسیار جذاب و هیجان بخش است . از گریم کودکان میتوانید در جشنهای تولد و دور همی نیز استفاده کنید و باعث لذت بردن بیشتر کودکان شوید .با بالا گرفتن تب و تاب آرایش در خانواده ها، کودکان هم مایل هستند تا از لوازم آرایشی استفاده کنند. پوست کودکان بسیار حساس بوده و استفاده از وسایل آرایش امکان دارد سبب ایجاد حساسیت و دیگر بیماری های پوستی در کودکان شود. برای رسیدن به یک نقطه مشترک بین خواسته های کودک و جلوگیری از بیماری های پوستی، از گریم کودک استفاده می شود.

 

آموزش گریم کودک و مدلهای گریم کودکان ( عکس )

 

گریم کودک چیست؟

 

نقاشی با طرح های شاد و جذاب و شخصیت های كارتونی و داستانی روی صورت كودك، با انتخاب طرح دلخواه ایشان برای شاد كردن و كمك كردن به ذهن خلاق كودک را اموزش گریم کودک( چهره پردازی کودک) می گویند.

 

آموزش گریم کودک و مدلهای گریم کودکان ( عکس )

 

وسایل موردنیاز گریم کودک

 

آب رنگ

 

آب رنگها به صورت پالت های 6، 12، 18 رنگ و یا به صورت ظرف های تکی موجود هست ، که برای طرح های گوناگون روی بدن بکار می رود. تمامی این آب رنگها محلول در آب و ضد حساسیت می باشند.

 

قلم مو

 

قلم مو در اندازه و شکل گوناگون در بازار موجود میباشد ، که از آن میتوان برای طرح های گوناگون استفاده نمایید. همچنین از قلم موهای گریم و آرایشی هم میتوانید ، بهره بگیرید. در گریم کودکان حداقل به دو تا سه قلم مو که دارای سر گرد و چهار گوش با اندازه نازک و پهن هستند نیازمندید.

 

آموزش گریم کودک و مدلهای گریم کودکان ( عکس )

 

قلم مو پهن و دارای لبه چهارگوش یا گرد، برای رنگ آمیزی در سطح وسیع تر و سایه روشن نمومدن صورت، از رژگونه یا پودر استفاده می شود. قلم موهای متوسز که سر گردی دارند، برای رنگ آمیزی و قلم موهای باریک و نوک تیز برای خطوط باریک و رنگ آمیزی لب مورد استفاده قرار می گیرند.

 

اسفنج

 

اسفنج های مختلفی مخصوص گریم کودکان وجود دارد که میتوان از تمام فروشگاههای آرایشی تهیه کرد. اسفنج ها به صورت خشک یا مرطوب استفاده می شود. اسفنج روکش دار مخملی، برای پودر زدن صورت استفاده می شود. اسفنج متخلخل برای ایجاد ته ریش، چروک و پوست ضخیم حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد. اسفنج لاتکس، برای رنگ آمیزی و یک دست کردن به کارمی روند.

 

آموزش گریم کودک و مدلهای گریم کودکان ( عکس )

 

آرایش کودکان چنانچه با مواد مخصوص گریم کودکان انجام شود با آب و صابون به آسانی قابل شستشو می باشد. از دستمال مرطوب و دستمال کاغذی هم می توانید برای پاک کردن آرایش کودکان استفاده کنید.

 

پاک کننده های آرایش

 

برای تمیز کردن آرایش کودکان میتوانید قدری پاک کننده آرایشی یا لوسیون را روی دستمال ریخته و آرایش را از روی پوست کودکان پاک نمایید. از شیر پاک کن هم میتوان استفاده کرد.

 

اکلیل و ژل اکلیلی

 

برای براق کردن همه یا بخشی از طرح، مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از آن سبب جلوه بیش تر آرایش کودکان است.

 

آموزش گریم کودک و مدلهای گریم کودکان ( عکس )

 

فیکساتور آرایش

 

برای ماندگاری بیشتر و تثبیت آرایش از فیکساتور آرایشی استفاده می شود. موقع استفاده از فیکساتور، چشم ها را بسته و فاصله باید رعایت شود، تا بچه دچار مشکل نشوند.

 

آموزش گریم کودکان

 

نقاشی بر روی صورت کودکان برای جشن های تولد ایده بسیار جالبی است و آرایش کودک به فرزند شما احساس زیبایی و منحصر به فرد بودن و قدرت را می دهد.

 

آموزش گریم کودک و مدلهای گریم کودکان ( عکس )

 

بهتر است که در گریم کودکان از شخصیت های کارتونی استفاده کنید میتوانید از انواع اشکال حیوانات و گل و حشره ها و …. هم در گریم کودکتان استفاده نمایید.

 

برای گریم کودک باید سعی کنید از رنگ هایی هم خانواده و مناسب با یکدیگر استفاده کنید. از رنگ های زنده و شاداب بیشتر استفاده نموده و از استفاده بی اندازه رنگ های تیره در نواحی وسیع بپرهیزید. برای پوشش قسمت های وسیع در صورت کودک از اسفنج استفاده نموده و برای کشیدن خطوط ظریف از قلم های ریز و درشت استفاده نمایید. رنگ های گرم و سرد را بشناسید و با استفاده از رنگ های مکمل یا متضاد به ایجاد بهترین حالت در صورت کودک بپردازید.

 

آموزش گریم کودک و مدلهای گریم کودکان ( عکس )

 

برای انجام گریم حیوانات انتخاب رنگ زمینه و سایه روشن، احتیاج به دقت و ظرافت بسیار دارد. رنگ زمینه چهره را میتوان با رنگ لباس و پوشش سر هماهنگ کنید. به عنوان مثال چنانچه رنگ لباس و پوشش شیر زرد تیره و یال آن زرد تیره و روشن انتخاب شود، رنگ زمینه صورت را رنگ زرد روشن، سایه ها را با رنگ زرد تیره و قهوه ای روشن کار کنید و نوک بینی را نارنجی تیره کنید. برای گرگی با لباس و پوشش به رنگ دودی تیره رنگ زمینه چهره دودی روشن و سایه ها دودی تیره انتخاب نموده و نوک بینی را نگ صورتی یا ارغوانی یا قرمز رنگ آمیزی نمایید.

 

برای حیوان پیر خطوط بیشتری کار می شود و رنگ گونه و بینی تیره استفاده می شود و برای حیوان بچه برعکس.

 

آموزش گریم کودک و مدلهای گریم کودکان ( عکس )

 

حالت لب به صورت لبخند ترسیم می شود. برای حیوانات هم شخصیت مثبت و منفی در نظر گرفته می شود. حیوان بدطینت زیر چشم ها با سایه به رنگ های زرشکی یا دودی و قرمز، رنگ آمیزی می شود و دو طرف خط لب به طرف پائین، ترسیم می گردد. حیوان خوش طینت دو شکاف کنار لب به طرف بالا کشیده می شود. بطور کلی برای حیوانات دارای شخصیت مثبت از خطوط هلال و برای حیوانات دارای شخصیت منفی از خطوط سر بالا استفاده می شود.

 

برای تثبیت نقاشی روی بینی، لب، گونه، چشم و پیشانی پیش از آغاز کار قدری پودر تالک روی این قسمت ها می زنیم تا نقاشی روی آن قسمت تثبیت شود. این کار سبب می شود چربی روی پوست گرفته شود.

 

تسلط به طراحی برای گریم کودک

 

آموزش گریم کودک و مدلهای گریم کودکان ( عکس )

 

 

برای گریم کودک باید تسلط نسبی به طراحی داشته و در استفاده از قلم های گوناگون مهارت داشته باشید. خطوط و اشکال را به شکلی ظریف و زیبا ترسیم نموده و از کشیدن خطوطی بی تناسب و ناپخته خودداری کنید. رنگ آمیزی در تمام صورت باید با پوشش یکسان و بی عیب انجام شود.

 

پاک کردن گریم کودک

 

بهترین شیوه برای پاک کردن گریم کودک استحمام کودک و شستشوی کامل رنگها از صورت اوست. به خاطر داشته باشید که گریم کودک نباید برای مدت طولانی روی صورت او باقی بماند چرا‌که امکان دارد سبب خشکی موقت در پوست او شود.

 

آموزش گریم کودک و مدلهای گریم کودکان ( عکس )