اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

آیا میدانید در جواب “ارادت دارم” چه باید بگویید؟

آیا میدانید در جواب “ارادت دارم” چه باید بگویید؟

آیا میدانید در جواب “ارادت دارم” چه باید بگویید؟

 

یکی از مواردی که در حین گفتگوهای روزمره به خصوص مکالمات رسمی باید به آن توجه داشت رعایت ادب و نشان دادن حس احترام به طرف مقابل می باشد.

 

نیکوتر این است که جایگاه افراد تعیین کننده میزان احترام به آن ها نباشد و چه با افراد با جایگاه پایین تر از خودمان و چه بالاتر از خودمان توام با احترام صحبت کنیم.

 

فرهنگ اصطلاحات تعارفی دارای موارد متعددی است که می توان در این شرایط از آن ها بهره برد، یکی از این عبارت “ارادت دارم “می باشد. حتما برای شما هم پیش آمده برای پاسخ دادن به این عبارت تعارفی دچار سردرگمی شده باشید!

 

*در ابتدا بدانیم که معنی اصطلاح “ارادت دارم”چیست؟

کلمه ارادت معانی مختلفی در خود گنجانده که برخی از آن ها شامل اخلاص، دوستی، سر سپردگی، میل و صمیمیت می باشد و عبارت ارادت دارم یا ارادتمندم در واقع بیان کننده محبت و دوستی توام با احترام نسبت به طرف مقابل می باشد و معنای سر سپرده شما هستم یا به شما علاقه و محبت دارم را القا می کند.

 

*اصطلاح ارادت دارم چه کاربردی دارد؟

ارادت دارم یکی از تکیه کلام هایی است که معمولا در گفتگوهای عامیانه و روزمره با دوستان صمیمی رد و بدل نمی شود بلکه اغلب میان افرادی که رابطه نسبتا رسمی با یکدیگر دارند برای نشان دادن حس احترام توام با دوستی و علاقه به کار می رود تا حس خوبی در طرف مقابل ایجاد کند.

 

*آیا میدانید باید در جواب ارادت دارم چه بگوییم؟

از آن جا که عبارت تعارفی ارادت دارم یک اصطلاح محترمانه و برای ابراز علاقه و حس خوب است لازم است در پاسخ به آن دقت بیشتری شود. برخی پاسخ های مناسب برای عبارت ارادت دارم عبارتند از:

-شما بزرگوارید.

-تاج سر ما هستی.

-خواهش می کنم، شما سرور هستید.

-لطف دارید، شما بزرگ ما هستید.

-ارادت از ماست.

-بنده نوازی می فرمایید.

 

*اصطلاح ارادت دارم به انگلیسی:

برای بیان اصطلاح ارادت دارم در انگلیسی می توانید از عبارت زیر استفاده کنید:

yours truly