وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

از چه سنی باید سوتین بست تا افتادگی سینه نداشته باشیم؟

از چه سنی باید سوتین بست تا افتادگی سینه نداشته باشیم؟

از چه سنی باید سوتین بست تا افتادگی سینه نداشته باشیم؟

رشد سینه در دختران از اولین نشانه های بلوغ است و در این سنین اگر سوتین بسته شود دختران به افتادگی سینه دچار نمی شوند.  سن استفاده از سوتین به حجیم شدن سینه ها بستگی دارد.

 

بهترین سن استفاده از سوتین + فواید و عوارض بستن سوتین

یکی از مهم ترین خرید ها برای هر دختری، خرید سوتین است. این موضوع ممکن است باعث خجالت برخی از دختران شود اما این موضوع اصلا خجالت آور نیست و کاملا یک اتفاق طبیعی است. در ادامه به بحث هایی در این مورد که از چه سنی باید از سوتین استفاده کرد بحث خواهیم کرد.

 

رسیدن به سن بلوغ 

سن بلوغ دختران از 9 سالگی شروع می شود و تا سن 14 یا 15 سالگی ادامه می یابد. یکی از علائمی که هر دختری در سن بلوغ تجربه می کند رشد اندام های جنسی است.

 

رشد سینه در دختران از اولین نشانه های به بلوغ رسیدن است که نشان می دهد فرد از دوران کودکی فاصله گرفته است و به دوره ای جدید از جنسیت و هویت خود پا می گذارد.

 

در ابتدای رشد سینه ها دختر خانم ها ممکن است غددی را در قسمت زیر سینه خود احساس کنند که موجب نگرانی آنها شود. اما این موضوع نگران کننده نیست و بعد از مدتی پس از ظاهر شدن غدد رشد آنها شروع می شود و فرم می گیرند.

 

رشد سینه ها عمدتا با درد همراه است. به همین خاطر برای کاستن از شدت درد انتخاب یک سوتین مناسب ضروری است.

 

ابتدا باید به شکل سینه توجه کنید که آیا بر آمده و فرم گفته شده است یا نه بعد برای خرید سوتین اقدام کنید.

 

از چه سنی باید سوتین ببندیم؟

سن استفاده از سوتین دقیقا بستگی به بزرگ شدن و حجیم شدن سینه دارد. در واقع سینه باید به حدی از رشد رسیده باشد که در درون کاسه سوتین چیزی برای قرار گرفتن باشد. سینه هایی که هنوز حجیم نشده اند نیازی به بستن سوتین ندارند.

 

رشد سینه در دخترهای مختلف متفاوت است برخی ممکن است تا سنین 20 و خورده ای هم رشد چندانی نداشته باشند اما برخی دیگر از همان ابتدا سینه هایشان رشد کرده و بزرگ می شوند. بنابراین این سوال که از چه سنی باید سوتین ببندیم جواب ثابت و روشنی ندارد.

 

رشد سینه پنج مرحله دارد. مرحله اول دختر نابالغی است که سینه هایش رشد نکرده اند و مرحله پنجم خانم جوانی است که سینه هایش به رشد کامل رسیده است. طی کردن این مراحل در برخی از دختران در طی یک یا دو سال و در برخی دیگر پنج شش سال هم طول می کشد که وابسته به شرایط ژنتیکی فرد است.

 

با توجه به این رشد سایز سوتین نیز تغییر می کند و در نهایت تا جایی که رشد سینه ها متوقف شود سایز هم ثابت می شود. ناهماهنگ بودن سایز و اندازه سینه ها کاملا طبیعی است از این رو وقت خود را برای این موضوع در نزد پزشک و متخصص هدر ندهید. اکثر دختر ها با این موضوع مواجه هستند که با گذشت زمان ممکن است رفع شود و یا رفع نشود که اهمیت زیادی ندارد.

 

مادران در حمایت از دختران در سنین مختلف و بحران هایی که برای آنها اتفاق می افتد نقش بسیار پر رنگ دارند. بنابراین بهتر است به عنوان یک مادر تجربیات و دانسته های خود را در اختیار آنها قرار دهید.

 

همچنین به یاد داشته باشید که برای پوشیدن سوتین اجبار نکنید اما عوارض نبستن سوتین را به او گوشزد کنید.

 

در اخر این که پوشیدن سوتین باعث می شود که سینه در لباس خوش فرم تر به نظر برسد. این مسئله در افزایش اعتماد به نفس در دختران تأثیر می گذارد.

 

برای دختران نوجوان بستن سوتین در اوایل جذابیت دارد اما بعد از چند مدت به یک چالش تبدیل می شود. در چنین شرایطی ارائه اطلاعات درست و توصیه های سلامتی و بهداشتی می توانند به عبور از آن چالش ها کمک کنند.

 

نکاتی برای خرید سوتین برای دختران

برای عادت کردن دختران بالغ به سوتین فرم و جنس سوتین ها اهمیت دارد.

• سوتین ها نباید کش های محکم و آزار دهنده ای داشته باشند زیرا ممکن است به بافت سینه آسیب وارد کند و از سوی دیگر پوست سینه و پشت را آزار دهد.

 

• سوتین هایی که دختران استفاده می کنند باید جنس آن ها از پنبه و نخ باشد. همچنین بهتر است از سوتین های آزاد و اسپرت استفاده کنید.

 

• تا قبل از عادت کردن به سوتین از بستن سوتین های پلانچ، فانتزی و مدل دار خودداری کنید و تا تکمیل شدن فرآیند رشد سینه بهتر است از سوتین های استاندارد استفاده کنید که در آن فرایند آسیبی به بافت سینه و رشد آن وارد نشود.

 

عوارض نبستن سوتین

نبستن سوتین می تواند عوارضی همچون افتادگی سینه، کمر درد، درد کتف و شانه ایجاد کند. سوتین یک واژه فرانسوی به معنای پشتیبان و حامی است که می تواند به بهترین دوست شما تبدیل شود و از طرف دیگر نیز بدترین دشمن شما شود.

 

همه خانم ها از سن نوجوانی با چالش بستن سوتین مواجه می شوند. باید به دختران نوجوان اطلاعات درستی از فواید بستن سوتین دهیم تا با انتخاب های درست در آینده دچار مشکل نشوند.

 

البته توصیه می شود هنگام خواب از سوتین استفاده نشود. 

 

فوایدی که استفاده از سوتین دارد؟

• به تقویت و فرم دهی عضلات سینه کمک می کند.

• از افتادگی سینه ها جلوگیری می کند.

• از کمر درد و مشکلات ستون فقرات در زنان جلوگیری می کند.

• در صورت تعریق بدن مانع از خیس شدن لباس رویی می شود.

• سبب زیبایی و وقار زنان می شود.

 

نحوه اندازه گیری سایز سوتین

برای این کار می توانید از متر کمک بگیرید. برای اندازه گیری سایز سینه متر اندازه گیری را در زیر سینه و اطراف پشت آن بگیرید، آن را محکم نگه دارید اما نه خیلی محکم در حدی که فیت دور سینه شما باشد. سوتین نباید به سینه های شما فشار بیاورد و البته آنقدر هم نباید گشاد باشد که از روی لباس در حالت بدی دیده شود.

 

انتخاب سوتین های کاپ دار و اسفنجی درست نیست و شکل نادرستی به سینه های شما می دهد.

 

خوابیدن با سوتین ممنوع

برخی از خانم ها اعتقاد دارند اگر در هنگام خواب سوتین خود را باز کنند سینه های آن ها دچار افتادگی می شود. اما براساس تحقیقاتی که صورت گرفته است در حالت خواب سرعت جریان خون به کند ترین حالت خود می رسد به همین دلیل بدن باید در حالتی قرار داشته باشد که جریان خون با همین سرعت کم به خوبی در بدن به حرکت در آید. بنابراین بهتر است که در خواب سوتین خود را در آورید تا جریان خون بدن دچار مشکل نشود.

 

همچنین دخترانی که تازه بالغ شده اند نیز نیازی به بستن سوتین در خواب ندارند.

برخی از عوارض بستن سوتین در خواب : 

• کاهش جریان خون

• انسداد رگ های لنفاوی

• لکه های پوست در نواحی سینه

• بیماری های قارچی

• ایجاد سوزش و قرمزی

 

چگونگی پوشیدن سوتین

اگر هیچ تصوری از چگونگی پوشیدن سوتین ندارید به مادر خود بگویید و اصلا خجالت نکشید. بسیاری از دختران از نحوه ی پوشیدن سوتین خبر ندارند و بهتر است که آموزش داده شوند.

 

برای این کار بازوهای خود را در داخل بند های سوتین قرار دهید و به جلو خم شوید  تا سینه ها درون کاسه ها بیوفتند سپس دو طرف سوتین را از پشت به هم نزدیک کنید و متناسب با اندازه سوتین قزن آن را ببندید. در صورت لزوم تسمه هایی که روی بند سوتین قرار دارند را تنظیم کنید.

 

نکاتی برای بستن سوتین در دختران جوان

• اگر چیزی روی سینه خود دیدید با مادر خود در این باره گفت و گو کنید.

 

• از گفت و گو با مادر خود خجالت نکشید و به یاد داشته باشید هر خانمی در یک دوره از زندگی خود این مراحل را پشت سر گذاشته است.

 

• اگر تا سن 13 یا 14 سالگی به سوتین نیازی نداشتید نگران نباشید زیرا برخی از دختران تا سن 16 سالگی رشد جوانه های پستان را شروع نمی کنند.

 

• در سنین پایین تر برخی از افراد از پوشیدن سوتین احساس خجالت می کنند. همه دختران شبیه به هم رشد نمی کنند و هر کدام از دختران متفاوت هستند فرقی نمی کند از 8 سالگی سوتین بپوشید یا از 18 سالگی.