وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

همه اطلاعاتی که درباره عوارض عمل زیبایی واژن باید بدانید

همه اطلاعاتی که درباره عوارض عمل زیبایی واژن باید بدانید

همه اطلاعاتی که درباره عوارض عمل زیبایی واژن باید بدانید

 

این روزها عمل زیبایی طرفداران زیادی دارد و اغلب افراد می‌خواهند با انجام جراحی احساس بهتری را تجربه کنند. خانم‌هایی هم که از ظاهر واژن خود ناراضی هستند برای عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی اقدام می‌کنند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و از بدن خود احساس رضایت نمایند.

 

اما قطعا هر عملی عوارض خاص خود را دارد. در این مطلب قصد داریم اطلاعات کاملی درباره عوارض عمل زیبایی واژن در اختیار شما قرار دهیم. پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 

همه اطلاعاتی که درباره عوارض عمل زیبایی واژن باید بدانید

 

عمل زیبایی واژن چیست؟

پیش از آنکه با عوارض عمل زیبایی واژن آشنا شویم لازم است با اهداف این شیوه جراحی آشنا شویم. بالا رفتن سن، زایمان‌های مکرر و فعالیت جنسی باعث بزرگ شدن لابیا در واژن می‌شود.

 

این مسئله ممکن است ورزش کردن، فعالیت جنسی یا رعایت بهداشت را با مشکل مواجه کند یا اینکه ظاهر نامتقارن لابیا از لحاظ روانی خانم‌ها را اذیت کند و آن‌ها را به فکر جراحی بیندازند.

 

به همین دلیل پزشکان با عمل زیبایی واژن سعی می‌کنند به خانم‌ها احساس بهتری بدهند. اما برای اینکه با آگاهی بیشتری برای این عمل اقدام کنید و ریسک کمتری را تجربه کنید لازم است با عوارض عمل زیبایی واژن آشنا شوید و مراقبت‌های بعد از عمل را یاد بگیرید تا بتوانید عوارض را کنترل کنید.

 

عوارض عمل زیبایی واژن چیست؟

با اینکه عمل زیبایی واژن عارضه خطرناکی ایجاد نمی‌کند و ضرری ندارد اما لازم است بدانید اغلب افرادی که این عمل را انجام می‌دهند درگیر خونریزی، کبودی یا تورم می‌شوند.

 

حتی عفونت و لختگی خون هم از عوارض عمل زیبایی واژن است که به طور طبیعی اغلب خانم‌ها را درگیر می‌کند و بعد از مدتی با مراقبت از بین می‌رود. خانم‌ها باید بدانند خونریزی عارضه جدی و خطرناکی نیست و بعد از چند روز قطع می‌شود.

 

یکی دیگر از عوارض لابیاپلاستی که خانم‌ها تجربه می‌کنند خشکی مزمن واژن و ایجاد زخم در دهانه واژن است. خشکی واژن منجر به درد هنگام مقاربت جنسی هم می‌شود و ممکن است خانم‌ها را آزار دهد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید اغلب مواقع برداشتن بیش از حد لابیا منجر به خشکی واژن، ایجاد زخم و درد در رابطه جنسی می‌شود.

 

بنابراین یکی از مهم‌ترین اقدامات یک پزشک مسئولیت‌پذیر این است که به خانم‌هایی که انتظار کاهش تهاجمی لابیا را دارند درباره عوارض آن توضیح می‌دهد و راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌کند. همچنین هنگام جراحی دقت و حوصله کافی داشته باشد و سعی کند عمل جراحی را به بهترین شکل انجام دهد.

 

همه اطلاعاتی که درباره عوارض عمل زیبایی واژن باید بدانید

 

عوارض عمل زیبایی واژن چقدر طول می‌کشد؟

یکی از متداول‌ترین سوالات اغلب خانم‌هایی که درگیر عوارض عمل زیبایی واژن می‌شوند این است که چه مدت زمانی درگیر این عوارض خواهند بود.

 

واقعیت این است که نمی‌توانیم زمان دقیق و مشخصی برای طول کشیدن عوارض اعلام کنیم اما به طور طبیعی ممکن است 2 تا 6 هفته طول بکشد تا عوارض ساده و سطحی نظیر خونریزی، تورم و درد از بین بروند.

 

با اینکه عوارض جدی و خطرناک بعد از عمل زیبایی واژن ایجاد نمی‌شود، اما ممکن است در اثر عدم توانایی پزشک لابیاها نامتقارن یا بدشکل شوند یا اینکه جراحی به شیوه‌ای انجام شود که به اعصاب واژن آسیب برسد و حس جنسی از بین برود.

 

چگونه عوارض عمل زیبایی واژن را کاهش دهیم؟

جراحی زیبایی واژن یک عمل سرپایی است و شرایط انجام آن سخت و پیچیده نیست. با اینحال برای کاهش عوارض لازم است مراقبت‌های خاصی را انجام دهید تا درگیر عوارض نشوید.

 

پزشکان برای کاهش شدت عوارض عمل زیبایی لابیاپلاستی به خانم‌ها توصیه می‌کنند مراقبت‌های زیر را جدی بگیرند:

 

  • انتخاب یک پزشک متخصص برای جراحی
  • استفاده از داروی مسکن بعد از عمل زیبایی واژن تا حد زیادی درد و ناراحتی را کاهش می‌دهد.
  • بهتر است خانم‌ها بعد از عمل جراحی زیبایی واژن لباس تنگ و چسبان نپوشند و لباس گشاد بپوشند تا درگیر درد و اصطکاک نشوند.
  • خانم‌هایی که عمل زیبایی واژن انجام داده‌اند باید 3 تا 7 روز در منزل استراحت کنند و فعالیت‌های سنگین انجام ندهند.
  • مصرف به موقع آنتی‌بیوتیک بعد از عمل زیبایی لابیاپلاستی موجب جلوگیری از عفونت و التهاب واژن می‌شود.
  • رژیم غذایی خانم‌هایی که عمل زیبایی واژن انجام داده‌اند باید سرشار از میوه و سبزیجات باشد.
  • استفاده از تامپون و برقراری رابطه جنسی باید به مدت 4 تا 6 هفته بعد از عمل به تعویق بیفتد.
  • یکی از عارضه‌های طبیعی عمل زیبایی واژن تورم است که با استفاده از کمپرس سرد می‌توانید آن را رفع کنید. باید 20 دقیقه کمپرس سرد را روی واژن قرار دهید و 20 دقیقه بردارید. این کار را چند مرتبه تکرار کنید تا تورم از بین برود.
  • شیوه موثر دیگری که برای کاهش عوارض لابیاپلاستی باید بدانید بالا قراردادن پاها است.
  • برای جلوگیری از ایجاد عفونت لازم است ناحیه تناسلی را تمیز نگه دارید و از کرم و پماد استفاده نکنید.

 

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

عوارض طبیعی عمل جراحی زیبایی واژن خودبه‌خود بهبود پیدا می‌کنند و از بین می‌روند. اما در صورتی‌که این عوارض بعد از 6 هفته از بین نرفت بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 

بهترین جراح زیبایی زنان

عمل زیبایی واژن از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی بین خانم‌هاست که به طور طبیعی با عوارضی همراه است. در این مطلب سعی کردیم راهنمای کاملی درباره عوارض عمل زیبایی واژن در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید باشد.

 

بهترین جراح زیبایی زنان توانایی کافی و سابقه درخشان برای جراحی دارد و سعی می‌کند شرایط ایمن و بهداشتی را فراهم کند تا بیمار درگیر عفونت یا عوارض دیگر نشود.

 

اگر می‌خواهید در انتخاب درستی از پزشک متخصص داشته باشید و عوارض کمتری را تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب” بهترین جراح زیبایی زنان در تهران” را مطالعه کنید.