وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

اعلام واجدین شرایط دریافت واکسن کرونا ( آخرین خبر خرید واکسن کرونا )

اعلام واجدین شرایط دریافت واکسن کرونا ( آخرین خبر خرید واکسن کرونا )

اعلام واجدین شرایط دریافت واکسن کرونا ( آخرین خبر خرید واکسن کرونا )

 

به گزارش ایران ناز حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان اعلام کرد وزارت بهداشت مکلف به خرید واکسن کرونا شد.

 

رئیس‌جمهور گفت:‌ وزارت بهداشت مکلف شده است که واکسن مورد تایید و نیاز را در اسرع وقت تأمین نماید.
به گزارش ایران ناز کمیته های تخصصی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در نشست روز پنجشنبه به ریاست رئیس جمهور، پس از ارائه گزارشی از چگونگی اجرای طرح جامع مقابله با کرونا بویژه در شب یلدا و آمار میزان مبتلایان و فوتی ها و کنترل بیماری در شهرهای مختلف، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت ناپایدار در برخی شهرهای نارنجی، برنامه رسیدن به وضعیتی پایدار در این شهرها را طی هفته های آتی، ارائه کردند.

 

اعلام واجدین شرایط دریافت واکسن کرونا ( آخرین خبر خرید واکسن کرونا )

 

حجت‌الاسلام حسن روحانی پس از ارائه این برنامه، با قدردانی از همکاری و همراهی مردم و تلاش مسوولان ذیربط برای پایداری شهرهای نارنجی و زرد گفت: اگر چه در خصوص برآورد میزان رعایت ها و مراقبت ها در خصوص شب یلدا هنوز کمی زود است اما با توجه به گزارش های اولیه، می توانیم امیدوار باشیم که با تداوم مراعات مردم، در شهرهایی که در مورد آنها هنوز نگرانی هایی وجود دارد، به یک وضعیت پایدار و امیدوارکننده ای برسیم.

 

رئیس جمهور همچنین به قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ماموریت داد استانهایی را که با برنامه ریزی های دقیق و جامع موفق شدند سریعا آمار مبتلایان و فوتی‌ها را کاهش و وضعیت آن استان‌ها را به نارنجی و زرد تغییر دهند، به عنوان الگوهای موفق به افکار عمومی معرفی و برنامه‌ریزی‌ها آنها را در دیگر مناطق ناپایدار اجرا کنند.

 

روحانی تاکید کرد که در کنار مراعات مردم، دولت قصد دارد مدیریت های موفق در این عرصه را مشخص و آنها را مورد تشویق قرار دهد.

 

روسای کمیته های تخصصی ستاد در ادامه این جلسه گزارش های خود را در مورد روند تولید واکسن در داخل و خرید آن از خارج ارائه کردند و همزمان کمیته تبلیغات نیز در این عرصه، گزارشی را در خصوص فعالیت برخی رسانه‌های خارج از کشور و کمپین‌های هدفمند و هدایت شده در شبکه‌های مجازی در زمینه واکسن ارائه کرد.

 

رئیس جمهور در پی این گزارش تاکید کرد که وزارت بهداشت تمام تلاش خود را برای تامین واکسن چه از داخل و چه از خارج بکار گرفته و مردم مطمئن باشند همانطور که اجازه ندادیم تحریم‌های تحمیلی، روند مقابله با کرونا در کشور را با مشکل مواجه کند و حتی از بسیاری از کشورهایی که در تحریم اقتصادی نیز نیستند، موفق‌تر عمل کردیم، واکسن نیز علیرغم شرایط تحریمی و اشکال‌تراشی آمریکا حتما تامین و در اختیار مردم گذاشته خواهد شد.

 

روحانی با بیان اینکه وزارت بهداشت فهرست اولویت بندی افرادی را که می بایست واکسن دریافت کنند، تهیه کرده است، افزود: افراد سالمند و دارای بیماری‌های زمینه‌ای و کسانی که دچار بیماری‌های صعب العلاج هستند و همچنین کادر بهداشت و درمان که مستقیما باکرونا ارتباط دارند در اولویت دریافت واکسن هستند.

 

رئیس جمهور گفت: توزیع واکسن بین سایر گروهها ادامه خواهد یافت تا زمانی که واکسیناسیون کشور کامل و اطمینان حاصل شود که با ایمنی جمعی ناشی از واکسن ، زنجیره انتقال ویروس قطع خواهد شد.

 

روحانی اظهار داشت: با همکاری وزارت راه و شهرسازی و هواپیمایی کشوری زیر ساخت لازم برای تامین زنجیره سرد انتقال واکسن فراهم شده است.

 

رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: حمایت کامل از تولید واکسن داخلی از اولویت های اصلی دولت خواهد بود و بسیار امیدواریم که واکسن داخلی با استاندارهای لازم در دسترس قرار گیرد.

 

روحانی اظهارداشت: مردم شریف بی تردید اسیر جوسازی و فضاسازی رسانه های خارجی نخواهند شد؛ همان رسانه هایی که از ابتدای شیوع بیماری کرونا در عملیاتی روانی در قالب بزرگنمایی و برجسته سازی برخی آمار از جمله شمار مبتلایان و فوتی ها، کوشیده اند دستاوردها و برنامه های کشور را در حوزه مقابله با کرونا، به حاشیه برانند.

 

وی گفت: جالب است که این رسانه‌ها هنگامی که همین برنامه‌ها از سوی دیگر کشورهای پیشرفته تکرار می‌شود، سکوت می‌کنند. هر بار در خیزش‌های کرونا ملت شریف به خوبی مشاهده می‌کنند که ایران پیش قدم مهار این موج‌ها قبل از کشورهای پیشرفته دنیا بوده و امروز که آمار فوتی‌ها و شمار مبتلایان در بسیاری از کشورهای مدعی، در حد نگران کننده قراردارد، ایران موفق به مدیرت موج سوم شده است و در همین راستا این رسانه‌ها اکنون با موضوع واکسن درصدد جوسازی هستند که مردم آگاه قطعا اسیر این جوسازی نخواهند شد چرا که ما هم در زمینه تولید و هم در زمینه تامین اقدامات موثر را دنبال می کنیم.

 

رئیس جمهور همچنین در پی ابراز نگرانی‌هایی از برخی دورهمی‌ها و برگزاری مراسم سوگواری دهه‌های فاطمیه، از محبان حضرت فاطمه (س) و اهل بیت (ع) خواست ضمن گرامیداشت ایام سوگواری به همان نحوی که در ماه محرم و صفر با شور و حرارت اما توام با رعایت پروتکل‌ها انجام شد، رعایت دقیق پروتکل‌ها را اولویت نخست برنامه‌های ایام سوگواری قرار دهند.

 

جزییاتی تازه از خرید واکسن کرونا / ۱۶.۸ میلیون دز واکسن می‌خریم

 

اعلام واجدین شرایط دریافت واکسن کرونا ( آخرین خبر خرید واکسن کرونا )

 

رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه تحریم‌های آمریکا مانع خرید واکسن کرونا شده بود، جزئیاتی تازه از نحوه حل مشکل خرید این واکسن ارائه داد.

 

عبدالناصر همتی امشب در بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه یک سیما در خصوص جزئیات خرید واکسن گفت: ما فکر می‌کردیم منابع لازم برای خرید واکسن از منابع مالی ایران در کره قابل تأمین است و این اقدام از طریق کره قابل انجام است، اما طرف کره‌ای در آخرین لحظه از ما تضمین خواست و ما به دلیل تجربیات قبلی، نپذیرفتیم که ۱۸۰ میلیون یورو از منابع کشور با این فرایند منتقل شود.

 

وی افزود: برای خرید واکسن از مسیر جدیدی اقدام شد و از طریق سه بانک ترکیه‌ای، اروپایی و شعب یکی از بانک‌های داخلی در امور بین‌الملل اقدام شد.

 

همتی گفت: آمریکا اعلام می‌کند که خرید دارو به ایران تحریم نیست اما نفت، فولاد، پتروشیمی و سایر منابع ایران تحریم شده با این حساب چگونه امکان خرید دارو وجود دارد. این در حالی است که ۲،۷ میلیون دلار دارو از طریق دور زدن تحریم‌ها خریداری شده است و این مورد خاص (خرید واکسن) هم به دلیل فشار افکار عمومی پذیرفته شده است.

 

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: در جامعه مباحثی در خصوص کافی نبودن منابع برای خرید واکسن مطرح است که صحیح نیست و مردم مطمئن باشند پول کافی وجود دارد.

 

همتی تصریح کرد: به نظر من امکان خرید از راه‌های دیگر هم وجود دارد.

 

وی ادامه داد: افتخار ما پاسخگویی به افکار عمومی است و ما حتی لحظه‌ای از این موضوع غفلت نخواهیم کرد.

 

همتی تاکید کرد: تکیه ما بر تولید واکسن داخلی است که بسیار خوشحال کننده است و اولویت اول ما تأمین ارز قطعات، دستگاه‌ها و مواد اولیه است. اما اگر بتوانیم در کنار تولید داخل از خارج خرید کنیم حتماً اقدام می‌شود و تاکنون ۲۰۰ میلیون یورو برای خرید ۱۶،۸ میلیون دز واکسن پرداخت شده و مردم از تأمین ارز نگرانی نداشته باشند.

 

اعلام واجدین شرایط دریافت واکسن کرونا ( آخرین خبر خرید واکسن کرونا )