اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

افت شدید بورس در هفته دوم شهریور 99 و اسامی بالاترین و پایین ترین رشد سهام

مجموعه : مجله خبری روز
افت شدید بورس در هفته دوم شهریور 99 و اسامی بالاترین و پایین ترین رشد سهام

افت شدید بورس در هفته دوم شهریور 99 و اسامی بالاترین و پایین ترین رشد سهام

 

به گزارش ایران ناز بازار بورس ایران مدتیست شاهد حضور چشمگیر مردم است . شاخص بورس در چند روز اخیر با افت مواجه بوده است. به گزارش ایران ناز امروز چهارشنبه 12 شهریور 99 سهامداران شرکت‌های تامین سرمایه امین، بهساز کاشانه تهران و معادن بافق در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، تولید برق ماهتاب کهنوج و توسعه مسیر برق گیلان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

 

بورس / شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 52هزار و 902واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و 631هزار و 883واحدی به کار خود پایان داد بیش از 13میلیارد و 87میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 8هزار و 135میلیارد تومان در بیش از 772هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

 

 

افت شدید بورس در هفته دوم شهریور 99 و اسامی بالاترین و پایین ترین رشد سهام

 

بر این اساس سهامداران شرکت‌های تامین سرمایه امین، بهساز کاشانه تهران و معادن بافق امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های گروه صنعتی بازر، نفت سپاهان و سبحان دارو بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

 

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 994میلیون ورقه به‌ارزش 4هزار و 391میلیارد تومان در 640هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 431واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 357واحد قرار گرفت.

 

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، تولید برق ماهتاب کهنوج و توسعه مسیر برق گیلان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر و پتروشیمی غدیر بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

 

شاخص بورس 52 هزار واحد افت کرد

 

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 13میلیارد و 87میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 8هزار و 135میلیارد تومان در بیش از 772هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 52هزار و 902واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و 631هزار و 883واحد قرار گرفت.

 

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، تامین سرمایه امین و بهساز کاشانه تهران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 13876واحد، کل (هم‌وزن) 6619واحد، قیمت (هم‌وزن) 4340واحد، آزاد شناور 69550واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب 40959و 97654واحد افت کردند.

 

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 994میلیون ورقه به‌ارزش 4هزار و 391میلیارد تومان در 640هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 431واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 357واحد قرار گرفت.

 

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های توسعه مسیر برق گیلان، تولید برق ماهتاب کهنوج و کست و صنعت شهداب ناب خراسان بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند

 

 

افت شدید بورس در هفته دوم شهریور 99 و اسامی بالاترین و پایین ترین رشد سهام