وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

چرا برخی افراد که غذای ناسالم می خورند لاغر هستند؟

چرا برخی افراد که غذای ناسالم می خورند لاغر هستند؟

چرا برخی از افرادی که غذای ناسالم می خورند لاغرند؟

 

یک مطالعه نشان می دهد که افراد لاغر به دلیل ژنتیکی لاغر هستند و نه به دلیل اینکه می توانند خودشان را درمقابل وعده های غذایی و غذاهای ناسالم کنترل کنند.

 

تحقیقات جدید دانشگاه کمبریج نشان می دهد که ژنتیک به نفع افراد لاغر و علیه افرادی که چاق به حساب می آیند هستند.

 

چرا برخی از افرادی که غذای ناسالم می خورند لاغرند؟

تاثیر غذای ناسالم در لاغری

 

طبق مطالعه ای که از DNA 1622 داوطلب لاغر با 1985 فرد بسیار چاق و 10433 فرد دیگر با وزن طبیعی انجام شد مشخص شد که لاغرها کنترل بسیار کمتری بر وزن خود نسبت به آنچه که فکر می کنند دارند.

 

لاغرها کنترل بسیار کمتری بر وزن خود دارند

 

دلایل وزن کم و لاغری

 

دلایل وزن کم و لاغری ، چرا برخی افراد که غذای ناسالم می خورند لاغر هستند؟

 

محققان اعلام کردند که عواملی مانند دسترسی آسان به غذاهای پرکالری و سبک زندگی کم تحرک می تواند بر وزن افراد تاثیر بگذارد اما گفته اند تفاوت های فردی قابل توجهی در افرادی که محیط مشابهی دارند وجود دارد. افراد می توانند به دلایل مختلف لاغر باشند.

 

در ژن هاست

 

تفاوت در ژن ها

تاثیر غذای ناسالم در کاهش وزن و لاغری

 

این تحقیق برای اولین بار نشان داد که افراد لاغر سالم معمولا لاغر هستند زیرا ژن های کمتری دارند که احتمال اضافه وزن افراد را افزایش می دهد نه به این خاطر که آنها از لحاظ اخلاقی و رفتاری بهتر و بالاتر از افراد دیگر هستند.

 

درحالی که ممکن است قضاوت و انتقاد از وزن یک فرد کار راحت و آسانی باشد اما علم نشان می دهد که همه چیز بسیار پیچیده تر از آنچه هست که ما فکر می کنیم.

 

سابقه خانوادگی تفاوت ایجاد می کند

 

سابقه خانوادگی تفاوت ایجاد می کند ، چرا برخی افراد که غذای ناسالم می خورند لاغر هستند؟

 

سه نفر از هر چهار نفر در تحقیقات انجام شده سابقه خانوادگی لاغر و سالم بودن داشتند و تیم تحقیقاتی دریافت که برخی تغییرات ژنتیکی به طور قابل توجهی در افراد لاغر شایع تر بود.

 

نویسندگان این تحقیق گفتند که ممکن است ژن ها و مکانیسم های بیولوژیکی جدیدی را شناسایی کنند که به افراد کمک می کنند لاغر بمانند.

 

حتی غذا خور بودن و شکمو بودن هم ژنتیکی است

 

غذا خور بودن و شکمو بودن هم ژنتیکی است

غذای ناسالم و لاغری

 

برخی از مردم آنقدرها به غذا علاقه ندارند درحالی که دیگران می توانند آنچه را دوست دارند بخورند اما هرگز اضافه وزن پیدا نمی کنند.

 

اگر بتوانیم ژن هایی را پیدا کنیم که مانع از افزایش وزن آنها می شوند ممکن است بتوانیم آن ژن ها را برای یافتن استراتژی های کاهش وزن و کمک به افرادی که این مزیت را ندارند مورد هدف قرار دهیم.