امام‌ جمعه پردیسان قم : کرونا شاید جنگ بیولوژیک یا کار اجنه باشد

امام‌ جمعه پردیسان قم : کرونا شاید جنگ بیولوژیک یا کار اجنه باشد

امام‌ جمعه پردیسان قم : کرونا شاید جنگ بیولوژیک یا کار اجنه باشد

 

به گزارش ایران ناز ویروس کرونا یا کووید 19 همچنان سوژه داغ بحث ها و رسانه هاست . امام‌جمعه شهرک پردیسان قم گفت: کووید ۱۹ ممکن است از طرف جن، خفاش و یا جنگ بیولوژیک ایجاد شده باشد و امروز به یک بلای عالم‌گیر تبدیل‌شده و در این شرایط توسل به امام عصر(عج) بسیار راهگشاست.

 

امام‌ جمعه پردیسان قم : کرونا شاید جنگ بیولوژیک یا کار اجنه باشد

 

حجت الاسلام و المسلمین سید صمصام الدین قوامی به دلیل لغو کلیه اجتماعات در سراسر کشور به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی چندهفته‌ای نمازهای جمعه؛ وی این هفته به‌صورت زنده و تصویری در ساعت مرسوم برگزاری نماز جمعه در یک سخنرانی مجازی در صفحه شخصی خود، بیان کرد: در رابطه با شیوع و ایجاد کووید ۱۹ دخالت اجنه امر عجیبی نیست و فریضه‌هایی نیز در این رابطه مطرح‌شده است.

 

وی اضافه کرد: سینمای غرب سال‌ها در تولیدات خود از اثر موجودات فرازمینی در امور کره زمین سخن می‌گویند و امر تازه‌ای نیست.

 

قوامی ابراز کرد: برای درمان کرونا در کنار استفاده از تجربه‌های بشری و دانش پزشکی که ایران در این مدت عملکرد بسیار درخشانی داشته باید از ظرفیت بالای ادعیه اسلامی، معنویت و طب سنتی هم استفاده کنیم.

 

وی یادآور شد: طب سنتی و پزشکی نوین نباید در حالت تقابل با یکدیگر قرار بگیرند و لازم است تا از ظرفیت‌های درمانی هر دو بهره ببرد، احداث دانشکده تخصصی طب ایرانی و اسلامی در کشور تصمیم بسیار ارزشمندی است.

 

قوامی در ادامه گفت: جوان‌سازی واقعی کشور زمانی محقق می‌شود که امکان ازدواج برای جوانان ساده شود و مشکل مسکن و اشتغال آن‌ها برطرف شود.

 

وی ادامه داد: در طرح مسکن ملی باید بخشی از مسکن‌های احداث‌شده به‌شرط تملیک به جوانان تعلق بگیرد تا از این طریق بخش بزرگی از مشکل ازدواج حل شود.

 

وی اضافه کرد: استفاده از کرم‌های جوان‌سازی پوست و عمل‌های زیبایی نمی‌تواند نسل جوان جامعه را تداوم بخشد. آن چیزی که از پیری جمعیت ایران جلوگیری خواهد کرد صرفا بسترسازی برای ازدواج و اشتغال نسل جوان است.

 

امام‌جمعه پردیسان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیکی به نیمه شعبان، اظهار داشت: مشروعیت نظام و رهبری ما از جانب امام زمان(عج) است.

 

وی در بخشی از سخنان خود به شباهت‌های رفتاری و اخلاقی حضرت علی‌اکبر(ع) به پیامبر گرامی اسلام اشاره کرد و جوانان را نسبت به شناخت بیشتر از سیره اخلاقی رسول مکرم اسلام دعوت کرد.

 

قوامی گفت: هر اقدامی که امروز در راستای دفاع از تمامیت ارزی کشورهای اسلامی و جبهه مقاومت صورت می‌گیرد یک اقدام علی‌اکبری است.

وی افزود: فعالیت جوانان در کارهای جهادی مانند ضدعفونی معابر، تولید ماسک و اقلام بهداشتی نیز گامی در مسیر سلامت جامعه است و به استانداردهای جوان معیار اسلامی نزدیک شده‌ایم.

 

امام‌ جمعه پردیسان قم : کرونا شاید جنگ بیولوژیک یا کار اجنه باشد