وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

انتخاب آگهی ترحیم مادر مناسب + شعر و متن

انتخاب آگهی ترحیم مادر مناسب + شعر و متن

انتخاب آگهی ترحیم مادر مناسب + شعر و متن

 

مرگ و فوت مادر از جمله تلخ‌ترین و سخت‌ترین لحظات زندگی هر شخصی به‌شمار می‌رود. آگهی ترحیم مادر در راستای اطلاع‌رسانی از مرگ، زمان و مکان برگزاری مراسم کاربرد داشته و در مدل‌ها و سایزهای متنوعی ارائه می‌شود.

 

شما برحسب نیاز و طرح‌های موجود می‌توانید مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب نمایید. برای اینکه بتوانید یک آگهی ترحیم مناسب مادر را انتخاب کنید، باید نکاتی همچون انتخاب شعر و متن مناسب، انتخاب ابعاد طراحی، ارائه یک عکس باکیفیت و ذکر اطلاعات صحیحی متوفی را رهایت نمایید‌.

 

انتخاب آگهی ترحیم مادر مناسب + شعر و متن

 

آگهی ترحیم چیست؟

آگهی ترحیم یا به‌عبارتی دیگر اعلامیه ترحیم، یک مدل دعوت‌نامه به‌شمار می‌رود که صاحبان عزا از آن جهت اطلاع‌رسانی از رخداد به‌وقوع پیوسته و دعوت دوستان و آشنایان متوفی با هدف حضور یافتن در مراسم عزاداری و تشییع استفاده می‌کنند.

 

به‌شکل کلی، آگهی ترحیم مادر، دیگران را در جریان درگذشت متوفی و زمان و مکان برگزاری مراسم عزاداری همچون مراسم سوم، دهم، چهلم و سالگرد قرار می‌دهد.

 

مراحل سفارش اعلامیه ترحیم

زمانی که شما جهت سفارش اعلامیه مراجعه می‌نمایید، باید یک‌سری این مراحل را طی کنید. نخستین قدم در این راستا را می‌توان انتخاب متن و طرح دانست. پس از آن، طرح موردنظر جهت چاپ به چاپخانه فرستاده می‌شود.

 

در مرحله بعد، برای تایید طرح و تعداد درخواستی، باید هماهنگی‌های لازم انجام گیرد.در نهایت نیز شخص می‌بایست جهت تحویل آگهی در زمان مقرر شده مراجعه نماید.

 

در انتخاب طرح آگهی مادر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

زمانی که صاحبان عزا جهت درخواست چاپ آگهی ترحیم مادر مراجعه می‌نمایند، بی‌شک غم و اندوه گسترده‌ای آن‌ها را فرا گرفته و همین مسئله سبب می‌شود که نتوانند کلمات و واژه‌ها را کنار هم بچینند.

 

با این وجود، یک‌سری نکات وجود داشته که با استفاده از آن‌ها می‌توان به پروسه طرح و چاپ اعلامیه ترحیم سرعت بخشید. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

  • انتخاب شعر و متن مناسب آگهی ترحیم: متن و شعر اگهی ترحیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از آنجایی که در زمان مراجعه، مشتریان در غم و اندوه بسیاری به سر می‌برند، انتخاب شعر و متن مناسب برای آن‌ها تاحدودی دشوار به‌نظر می‌رسد. در این شرایط، بهتر است به‌سراغ اشخاص با نسبت دورتر با متوفی بروید. همچنین امکان استفاده از متون طرح‌های آماده آگهی ترحیم مادر‌ وجود دارد.
  • انتخاب ابعاد طراحی آگهی طبق نیاز مشتری: چاپ آگهی‌های اعلام فوت یک شخص می‌تواند در ابعاد و اشکال متنوعی صورت گیرد. انتخاب ابعاد طراحی آگهی در واقع به نیاز مشتری بستگی دارد؛ برای نمونه، امکان استفاده از بنر، اعلامیه، پلاکارد یا استند وجود دارد. انتخاب مشتری و نیاز وی تعیین می‌کند که کدام ابعاد مناسب‌تر است.
  • درخواست یک عکس باکیفیت از مشتری: عکس از جمله اصلی‌ترین بخش‌های اعلامیه ترحیم به‌شمار می‌رود. فراموش نکنید که عکسی که تحویل می‌دهید، باید از کیفیت لازم برخوردار باشد تا یک آگهی ترحیم باکیفیت داشته باشید. بهتر است به کمک اعضای خانواده متوفی، از عکسی استفاده نمایید که در آن، چهره شخص به‌خوبی نمایان باشد.
  • یادداشت نام متوفی، زمان و مکان برگزاری مراسم: از اصلی‌ترین علل استفاده از اعلامیه فوت می‌توان به ارائه اطلاعاتی همچون نام فرد فوت شده، زمان و مکان برگزاری اشاره کنید. در صورتی که در چنین موارد به صورت اشتباه صورت بگیرد، چاپ اعلامیه بیهوده خواهد بود؛ بنابراین، از قبل مطمئن شوید که اطلاعات را به‌درستی ذکر کرده‌اید و یک‌بار پیش از چاپ آگهی ترحیم، نسبت به بررسی مجدد اطلاعات با نزدیکان متوفی اقدام نمایید.

 

انتخاب آگهی ترحیم مادر مناسب + شعر و متن

 

ویژگی های آگهی ترحیم مادر مناسب

همه اعلامیه‌های ترحیم مادر از یک‌سری ویژگی‌ها برخوردار بوده که این ویژگی‌ها شامل لایه باز با فرمت PSD، سایز و اندازه صحیح به‌همراه کیفیت بالا در زمان چاپ و شخصی‌سازی شده می‌شود.

 

  • لایه باز با فرمت PSD : طراحی آگهی تسلیت مادر با استفاده از نرم‌افزار فتوشاپ انجام می‌گیرد و به‌دلیل لایه باز بودن، امکان ویرایش و شخصی‌سازی کردن آن به‌سادگی وجود دارد.
  • سایز و اندازه صحیح به‌همراه کیفیت بالا در زمان چاپ: در ایران، اغلب شاهد چاپ آگهی‌های ترحیم هستیم؛ از این رو، همه آگهی‌های ترحیم مادر از فرمت PSD پیروی می‌کنند و از ویژگی تنظیم سایز موردنظر و کیفیت مناسب جهت چاپ برخوردار هستند.
  • شخصی‌سازی شده و امکان استفاده از آن برای دیگر مناسبت‌ها: شما می‌توانید انواع آگهی‌های ترحیم مادر را در سایت مشاهده نمایید و آن‌ها را جهت دیگر موضوعات همچون آگهی ترحیم پدر، عمه و‌‌… نیز مورداستفاده قرار دهید. تنها لازم بوده که اقدام به تغییر متن و عکس آگهی موردنظر کنید. همچنین امکان استفاده از این این مدل آگهی‌های تسلیت مادر برای چهلم و سالگرد نیز وجود دارد؛ تنها می‌بایست اقدام به تعویض متن نمایید.

 

شعر و متن آگهی ترحیم مادر

آگهی‌های ترحیم مادر معمولاً با جملات و اشعاری در زمینه غم فقدان مادر همراه هستند. اشعار آگهی‌های ترحیم می‌بایست به‌صورت سوزناک و کوتاه درج شوند. از جمله اشعار و متون مناسب آگهی‌های ترحیم مادر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

مادر، بهشت من در آغوش تو خلاصه می‌شود

انگار سرم همچنان بر بالین نرم تو گذاشته شده

همچاره در هوای تو چشمم تو را می‌جوید

هر لحظه با تصور تو زندگی می‌کنم.

مادر‌ ای پرواز نرم قاصدک

مادر‌ ای معنای عشق شاپرک‌

ای همه ناله‌هایت بی‌صدا

مادر‌ ای قشنگ‌ترین شعر خدا

قلبم شده خسته ز دوری تو مادر

فکرم شده همواره پریشان‌خاطر تو مادر

مادرم جای تو محفوظ است در خانه ما

غمت به آتش کشانده دل ویرانه ما را

شمع این محفل چو خاموش شده

دیگر صفا ندارد خانه ما

 

انتخاب آگهی ترحیم مادر مناسب + شعر و متن

 

سخن پایانی

چاپ اعلامیه ترحیم از جمله بهترین و متداول‌ترین شیوه‌های اطلاع‌رسانی در زمان فوت عزیزان محسوب می‌شود که در زمان انتخاب آن، باید به یک‌سری نکات توجه داشته باشید.

 

نخستین قدم در راستای چاپ آگهی ترحیم مادر را می‌توان انتخاب متن و طرح دانست. همچنین در زمان سفارش آگهی ترحیم، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات متوفی را به‌درستی تحویل داده‌اید. در زمان انتخاب آگهی ترحیم مادر می‌توانید از متن و شعرهای آماده استفاده کنید.