اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

انواع روش ها و تکنیک های تولید محتوا برای حرفه ای شدن

انواع روش ها و تکنیک های تولید محتوا برای حرفه ای شدن

انواع روش ها و تکنیک های تولید محتوا برای حرفه ای شدن

 

یکی از موثرترین روش‎های بازایابی، مربوط به تولید محتوا است که باعث تعامل، فروش بالا و موفقیت یک برند و کسب و کار می‌شود.

 

تولید محتوای مناسب با اشکال مختلف چه متنی، چه تصویری، چه ویدیویی و صوتی انجام می‎شود که تکنیک ‏های مختلفی دارند.

 

به دلیل اهمیت بالای این موضوع انواع رو‌ش‌ های تولید محتوا و تکنیک‏ های ساخت آن‏ها همیشه مورد توجه قرار گرفته ‏اند.

 

انواع روش ها و تکنیک های تولید محتوا برای حرفه ای شدن

 

اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که به تولید محتوا برای کسب و کار خود احتیاج دارند یا به این موضوع علاقمندند، تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

 

زیرا به طور کامل درباره تولید محتوا و روش‌های آن صحبت کرده و اطلاعات مورد نیاز را به شما ارائه خواهیم داد.

 

تولید محتوا چیست و چرا اهمیت دارد؟

یکی از مهم‏ترین مواردی که قبل از شناخت انواع روش های تولید محتوا باید بدانیم، ماهیت تولید محتوا و اهمیت آن است.

 

به زبان ساده تولید محتوا به فرآیندی گفته می‎شود که شما برای معرفی یک خدمت، محصول یا حواشی مربوط به آن انجام خواهید داد.

 

این محتواها می‏توانند پست در یک وبلاگ یا سایت، پادکست، خبرنامه، ویدیو یا پوستر باشد.

 

عده‌ای از افراد متخصص در این زمینه این محتواها را تولید می‏کنند و این روش را به گونه ‏ای انجام می‏دهند که به عنوان بازاریابی دیده نشود اما محصول یا خدمات را به مخاطب هدف نشان دهند و باعث بالا رفتن فروش آن شوند.

 

درواقع بازاریابی محتوا امروزه یکی از مهم‏ترین انواع بازاریابی است. زیرا افراد با اینترنت و رسانه‏ های اجتماعی بیشتر از هر زمان دیگری سروکار داشته و بیشتر زمان خود را برای این موارد می‎گذارند.

 

پس تبلیغات و آگاهی از برند باید در همین فضاها اتفاق بیفتد. از طرفی برندهای بسیار زیادی تولید محتوا را انجام می‏دهند، پس در این زمینه باید یک محتوای یونیک و متمایز تولید شود، تا برند در میان رقیبان خود دیده شده و بتواند موفق شود.

 

معمولا در زمینه تولید محتوای متنی سئو این کار را انجام می‏دهد که باعث بالاتر آمدن رنکینگ یک سایت در گوگل و دیده شدن بیشتر آن می‎شود. هم‎چنین محتوای سئو شده کاملا خاص و مرتبط با همان کسب و کار نوشته می‏شود.

 

پس تولید محتوا برای موفقیت برند یا کسب و کار و بالاتر بردن فروش بسیار مهم است و تاثیر به سزایی دارد. در ادامه به انواع مختلف تولید محتوا پرداخته و با آن‎ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

انواع روش های تولید محتوا کدامند؟

 

روش ها و تکنیک های تولید محتوا

 

در بالا بیان کردیم که روش‎های مختلفی برای تولید محتوا وجود دارد. این روش‎ها بر اساس پلتفرمی که محتوا قرار است در آن قرار بگیرد انجام می‎شود.

 

هم‏چنین بر اساس برند یا کسب و کار نیز می‏توان از انواع روش ها و تکنیک های تولید محتوا استفاده کرد که باعث بهتر دیده شدن می‌شود. در زیر انواع این روش‌ها را نام می‌بریم.

 

● وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی از زمان پیدایش اینترنت وجود داشته است اما امروزه به دلیل استفاده برندها و کسب و کارها بخاطر تبلیغات، شکل دیگری به خود گرفته‌اند.

 

درواقع زمانی که خدمات طراحی سایت به یک شرکت داده می‌شود اولین چیزی که بعد از طراحی در نظر گرفته می‌شود محتوای درون سایت است.

 

وبلاگ نویسی و تولید محتوای متنی سایت بسیار محبوب است و مزیت بسیاری دارد. زیرا هم از سئو در آن استفاده می‌شود که مربوط به بهینه سازی موتور جستجو است و هم محتواهای کوتاه و بلند در آن گذاشته می‌شود.

 

محتوای وبلاگ باید کلمه کلیدی داشته باشند و برای مخاطب کسب و کار به صورت هدف دار نوشته شوند.

 

● فهرست ها

یکی دیگر از انواع تولید محتوا فهرست‏ها هستند. مقالات فهرستی که در سایت‏ ها وجود دارند بسیار محبوب هستند. زیرا خواندن آن‏ها بسیار آسان است و در زمان کم اطلاعات بسیاری را در اختیار خواننده می‏گذارد.

 

در سفارش تولید محتوا معمولا فهرست‏ ها نیز برای نشان دادن مشخصات محصولات به بخش طراحی سایت داده می‎شوند.

 

باید این نکته را در نظر داشت که فهرست ‏ها نیز دارای مقدمه و نتیجه گیری و کلمه کلیدی هستند. هم‏چنین این نوع محتوا نیز باید سئو شده باشند.

 

● اینفوگرافیک‏ ها

داده ‏های آماری یا اینفوگرافیک ‏ها یکی از بهترین انواع روش ها تولید محتوا است. این روش از داده ‏های آماری و بصری استفاده می‏کند تا بازاریابی یک محصول را به مخاطب نشان دهد.

 

در سفارش تولید محتوا معمولا سه برابر بیشتر از اینفوگرافیک‏ ها استفاده می‎شود. شما با این روش می‏توانید بک لینک ‏های بسیاری را به وجود آورید و سپس مخاطب زیادی را به سایت خود جذب کنید.

 

با این حال طراحی اینفوگرافیک‏ ها باید به دست افراد متخصص در زمینه گرافیک انجام شود. زیرا امری بسیار مهم و اساسی است.

 

● محتوای ویدیویی

یکی دیگر از انواع محتوا، ویدیویی است که بسیار نیز موفق بوده است. تولید محتوای ویدیویی تاثیر بسیار بالایی روی مخاطب می‎گذارد. زیرا همزمان از محتوای صوتی و تصویری برای آن استفاده خواهد شد.

 

از این نوع محتوا برای پلتفرم ‏های اجتماعی مانند اینستاگرام و یوتیوب بیشتر استفاده می‎شود. هم‏چنین گاهی نیاز است در سایت نیز سفارش تولید محتوا به صورت ویدیویی داشته باشیم.

 

● محتوای تصویری

محتوای تصویری مانند اینفوگرافیک ‏ها هستند. با این تفاوت که آمار را نشان نمی‏دهند و ممکن است مانند یک محتوای متنی عمل کنند.

 

تولید محتوای تصویری معمولا به صورت تخصصی انجام می‎شود زیرا فرد باید از ابزارهای مخصوص برای این نوع محتوا استفاده کند تا یک محتوای یونیک را تولید کند.

 

از محتوای تصویری معمولا در وب سایت یا اینستاگرام استفاده می‏شود.

 

● محتوای صوتی یا پادکست ها

یک نمونه دیگر از تولید محتوا به صورت صوتی یا پادکست انجام می‎شود. این نمونه از محتوا در وب سایت قرار می‌گیرد و معمولا محتوای متنی که در سایت وجود دارد را به صورت صوتی توضیح می‎دهد.

 

برای کسانی که وقت خواندن ندارند و صرفا علاقه گوش دادن دارند، تولید محتوا صوتی بسیار کارآمد است.

 

انواع تکنیک های تولید محتوا

 

تکنیک های تولید محتوا

 

علاوه بر اینکه روش‎های زیادی برای تولید محتوا وجود دارد، باید برای هر کدام از این روش‏ ها تکنیک‏ هایی نیز در نظر گرفت تا محتوای تولید شده به بهترین شکل برای مخاطب نمایش داده شود و اثر بخشی بالایی برای موفقیت برند یا کسب و کار داشته باشد.

 

این تکنیک ‏ها باید توسط هر تولید کننده محتوایی در نظر گرفته شده و رعایت شوند. تولید کننده محتوا در یک شرکت تولید محتوا مانند کدُ سئو فعالیت می‎کند و بر اساس سفارش محتوا و تخصصی که دارد آن را آماده کرده و به کارفرما تحویل می‏دهد.

 

با این حال در زیر قصد داریم تا بهترین تکنیک‏ های تولید محتوا را برای شما بیان کنیم تا با آن‎ها آشنا شده و به کار ببرید.

 

● ایجاد پرسونای خریدار

پرسونای خریدار به برندها کمک می‌کند تا بدانند دقیقا برای چه مخاطبی بازاریابی را انجام می‌دهند و چه قالبی از تولید محتوا به بهترین شکل توسط مخاطبان آن‌ها دریافت می‌شود.

 

یکی از مهم‌ترین موارد در انواع روش ها تولید محتوا همین مرحله است‌. بسیاری از برندها و کسب و کارها چندین شخصیت خریدار دارند که با هم متفاوت هستند.

 

در این پرسونا اطلاعاتی مانند نام، علایق شخصی، ویژگی‌های رفتاری، اهداف حرفه‌ای و عادات خرید نوشته می‌شود. این کار به شما امکان می‌دهد تا محتوایی را ایجاد کنید که با مشتریان واقعی شما ارتباط داشته باشد.

 

● بررسی سفر خریدار

بررسی سفر خریدار یکی از کارهایی است که مانند ایجاد پرسونا مهم است. در واقع شما اولین مراجعه مخاطب به سایت تا خرید وی را بررسی می‏کنید تا مشخص شود وی از طریق چه محتوایی جذب شما شده است.

 

گاهی ممکن است خریدار جذب محتوای ویدیویی شما نشده و مقاله را خوانده باشد. در این صورت شما می‏دانید که مخاطب با مشکل مشابه وبلاگ را بیشتر از ویدیو ترجیح می‏دهد. بنابراین از تولید و سفارش محتوا ویدیویی پرهیز می‏کنید.

 

● انتخاب فرمت مناسب

همان‎طور که در بالا بیان کردیم محتوا انواع و روش‏ های زیادی برای تولید دارد. با این حال باید بدانیم کدام فرمت برای ما مناسب است. در طراحی سایت، معمولا محتوای متنی و تصاویر در نظر گرفته می‎شوند.

 

زیرا سایت موتورهای جستجو و سئو بیشتر به محتوای متنی برای سایت توجه می‏کنند. هم‏چنین گاهی اوقات فقط تصویر و متن برای یک برند کافی است و اگر ویدیو قرار بگیرد ممکن است فقط حجم صفحه سایت را بالا ببرد و زمان انتظار برای لود شدن صفجه بیشتر شود.

 

بنابراین نیاز است بدانیم که سفارش تولید محتوا متنی را به چه صورت بدهیم. با این حال محتوای ویدیویی برای پلتفرم‏ هایی مانند اینستاگرام یا یوتیوب بسیار مناسب است و اگر متن در این پلتفرم ‏ها قرار داده شود ممکن است به آن توجه نشود.

 

● بهینه سازی محتوا برای سئو

برای اینکه محتوای متنی شما توسط جستجوی ارگانیک پیدا شود و یا اینکه در رنک بالای گوگل قرار بگیرید باید سئو شده باشد. بهینه سازی موتور جستجو یکی از اصلی‎ترین کارهایی است که باید برای محتوای متنی سایت انجام داد.

 

در این روش از کلمات کلیدی استفاده می‎شود، توضیحات متا به متن اضافه شده یا مقاله نوشته شده عنوان بندی می‏شود. این عنوان‏ها معمولا از طریق عبارت‏هایی که دیگر کاربران برای جستجو در گوگل نوشته ‏اند پیدا می‎شوند.

 

● استفاده از ابزارهای تولید محتوا

استفاده از ابزارهای مناسب می‏تواند در تولید و تحلیل محتوا به شما کمک کند. به عنوان مثال یک محتوا نویس و طراح سایت وردپرس از ابزارهای موجود در این پلتفرم برای سئو کردن درست متن استفاده می‏کند.

 

کسانی که قصد تولید محتوای بصری دارند می ‏توانند از ابزارهای کانوا یا فتوشاپ برای ساخت تصاویر حرف ه‏ای استفاده کنند. حتی برای ادیت کردن ویدیو نیز ابزارهای بسیاری وجود دارند.

 

هم‏چنین اگر نیاز داشته باشید درباره آمار سایت بدانید، ابزاهای نشان دهنده آمار کمک زیادی برای تولید محتوا هدفمند به شما می‏کنند.

 

● ایجاد تقویم محتوایی

محتوایی که قرار است در سایت یا شبکه اجتماعی منتشر شود باید مستمر و برنامه ریزی شده باشد. از این رو به یک تقویم محتوایی داینامیک احتیاج داریم تا هر محتوا سر وقت خودش منتشر شود.

 

تقویم ‏های محتوایی در زمان سفارش تولید محتوا ساخته می‎شوند و در آن‏ها نام محتوا کلمات کلیدی در صورت وجود و نوع محتوا نوشته می‏شود.

 

این تقویم ‏ها معمولا در گوگل شیت، ابزاری شبیه به اکسل در آفیس اما آنلاین ساخته شده و به این صورت در اختیار نویسندگان و تولید کنندگان محتوا قرار می‎گیرند.

 

انواع روش ها و تکنیک های تولید محتوا توسط چه کسانی انجام می شود؟

 

انواع روش های تولید محتوا

 

همان‎طور که پیشتر بیان کردیم، افرادی وجود دارند که با انواع روش‎ های تولید محتوا آشنا هستند و آن‎ها را تولید می‎کنند. این افراد تولید کننده محتوا نامیده می‎شوند.

 

معمولا تولید کنندگان محتوا در حوزه تخصصی خود کار می‏کنند و از این طریق سفارش تولید محتوا را دریافت می‎کنند. افرادی که فقط برای سایت مقاله می‏نویسند و در تولید محتوای متنی فعالیت دارند، با انواع روش‎های سئو و ابزارهای تولید محتوای سایت آشنا هستند.

 

در مقابل کسانی که اینفوگرافیک تولید می‏کنند یا در تولید محتوای تصویری فعالیت دارند در عکاسی، فیلمبرداری یا ادیت عکس و فیلم متخصص هستند. هرکدام از این افراد اما یک هدف را دنبال می‏کنند.

 

آن‏ها از دانش و تخصص خود استفاده می‏کنند تا بهترین محتوا را برای یک کسب و کار و برند بسازند. این اتفاق هم برند مورد نظر را به موفقیت می‏رساند و هم تولید کننده محتوا را با تجربه خواهد کرد. افرادی که تولید کننده محتوا هستند به روش‏ های مختلف فعالیت دارند که در زیر بررسی خواهیم کرد:

 

● تولید کنندگان محتوا که برای شرکت تولید کننده محتوا مانند کدُ سئو کار می‏کنند.

● تولید کنندگان محتوا که به صورت فریلنسر برای بعضی از سایت‏ های معتبر فعالیت دارند.

● تولید کنندگان محتوا که برای رسانه‏های اجتماعی مانند اینستاگرام یا یوتیوب فعالیت دارند. این افراد نیز ممکن است در شرکت تولید محتوا کار کنند.

 

بهترین شرکت تولید کننده محتوا را چطور پیدا کنیم؟

در بالا بیان کردیم که بهترین تولید کنندگان محتوا در شرکت‏های تولید محتوا کار می‏کنند. حال اگر ما نیاز به تولید محتوا و طراحی سایت داشته باشیم، باید یک شرکت عالی را در این زمینه پیدا کنیم.

 

یکی از بهترین شرکت‎ها در زمینه تولید محتوا کدُ سئو است. این مجموعه با داشتن تجربه‏ای بالا در این زمینه انواع سفارشات محتوا را به بهترین شکل انجام می‏دهد.

 

هم‏چنین خدمات مربوط به طراحی سایت را نیز به شما ارائه می‎دهد. برای دسترسی به کدُ سئو می‏توانید همین نام را در گوگل جستجو کرده و وارد سایت شوید. سپس از رابط کاربری آسان سایت استفاده کرده و سفارشات خود را در زمینه‏ های مختلف ثبت کنید.

 

منبع : sharghdaily