اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

این رژیم غذایی و بارداری در این فصل باعث پسر زا شدن میشود

این رژیم غذایی و بارداری در این فصل باعث پسر زا شدن میشود

این رژیم غذایی و بارداری در این فصل باعث پسر زا شدن میشود

 

به گزارش ایران ناز شما پیش از بارداری با استفاده از این روش ها و استفاده ازین رژیم تغذیه و حامله شدن در فصل تابستان میتوانید شانس خود برای پسر دار شدن را افزایش دهید  , برای پسر شدن جنین باید قبل از بارداری به تغذیه خود رسیدگی کنید مرکبات از عوامل تاثیرگذار هستند همچنین تاخیر بیشتر از یک سال بین دو بارداری باعث پسرزایی می شود.

 

فاکتورهای مختلفی بر روی تعیین جنسیت اثر گذار است . اگر شما مایلید پسر دار شوید ، روش های خاص و مطمئنی برای پسر دار شدن وجود دارد. برای پسر شدن جنین نوع تغذیه شما و همسرتان و اقدام به بارداری در فصل و شرایط خاص بی تاثیر نیست . اگر به دنبال راهی برای افزایش شانس پسردار شدن هستید، این بخش از بارداری نمناک روش های افزایش شانس پسردار شدن خانم ها را به شما معرفی می کند.

 

این رژیم غذایی و بارداری در این فصل باعث پسر زا شدن میشود

 

چه چیزهایی موجب پسر شدن جنین می شود؟

 

زندگی با همسر در یک مکان

 

تحقیقات انجام شده نشان داده است که زوجینی که پس از ازدواج با هم زندگی می کنند ، احتمال پسر دار شدنشان بیش از دیگران است ، علت احتمال پسر دار شدن این زوجین هنوز نا مشخص است.

 

اقدام به باردار شدن در اوایل ازدواج

 

اگر تازه ازدواج کرده اید و اوایل شروع رابطه شما است ، احتمالا سکس بیشتری دارید و سکس بیشتر اسپرمتان را فعالتر می کند زیرا اسپرم سبک است و سر کوچک و دم کوتاهی داردو حتی با وجود موکوس کم در واژن در شروع نزدیکی، می تواند خود را به تخمک برساند و در ابتدا و انتهای باروری شما قدرت داشته باشد.

 

دریافت کالری بیشتر برای پسر دار شدن

 

این رژیم غذایی و بارداری در این فصل باعث پسر زا شدن میشود

 

تحقیقات صورت گرفته نشان داده است که زنانی که بالاترین دریافت کالری در روز را داشتند در مقابل زنانی که کالری کمتری دریافت کردند به احتمال بیشتری پسر دار می شوند.

 

مطالعه دیگر بر روی زنان نشان داده است که زنانی که در طی دوران بارداری دچار اضافه وزن شده اند ، تقریبا پسردار شدند زیرا جنین پسر حساس تر است و با ذخایر کم غذایی نمی تواند زنده بماند و رشد کند اما جنین دختر قویتر بوده با ذخایر اندک هم می تواند زنده بماند.

 

اقدام به بارداری در فصل تابستان

 

بیشتر پسرها متولد تابستان و اغلب دخترها متولد زمستانند زیرا جنین پسر حساس تر از جنین دختر بوده و به دلیل وجود باکتری ها و ویروس های عفونی در فصل زمستان نمی تواند زنده بماند.

دیابت بارداری و ارتباط آن با پسر شدن جنین

 

مادران دارای جنین پسر به احتمال بیشتری مبتلا به دیابت بارداری خواهند شد زیرا احتمالا پسر شدن جنین با عملکرد سلول های متاثر از متابولیسم گلوکز مرتبط باشد.

 

آمیزش در دوره تخمک گذاری

 

رحم در دوره تخمک گذاری محیطی قلیایی و میزان PH بالایی دارد و در صورتی که لقاح انجام گیرد احتمال پسر دار شدن بیشتر است. محیط قلیایی، برای رشد و بقای اسپرم های مردانه مثل کروموزوم Y مناسب است. با خریدن دستگاه اندازه گیری PH از داروخانه ها پی ببرید که محیط بدن و به خصوص ناحیه تناسلی شما قلیایی است یا اسیدی؟

 

رسیدن به حالت ارگاسم

 

رسیدن به اوج لذت جنسی برای خانم ها در ایجاد محیط قلیایی در بدن زنان، بسیار موثر است و به پسر شدن جنین کمک زیادی می کند.

 

کدام زن ها پسر زا هستند؟

 

این رژیم غذایی و بارداری در این فصل باعث پسر زا شدن میشود

 

به غیر از نوع تغذیه عوامل دیگری نیز در پسردار شدن تاثیر دارد . زنانی که بعد از تصمیم به بارداری، یک سال یا بیشتر دچار تاخیر در بارداری می شوند ، احتمال این که صاحب فرزند پسر شوند بیشتر است زیرا در ترشحات غلیظ گردن رحم قدرت اسپرم های دارای کروموزم Y، از اسپرم های حاوی کروموزم X بیشتر است. اگر میزان ترشحات گردن رحم غلیظ تر باشد احتمال باروری و حاملگی کمتر خواهد شد.

 

مصرف غذا های دارای سدیم و پتاسیم

 

در بخش های قبلی بارداری و نوزاد در نمناک کامل توضیح دادیم که در تعیین جنسیت جنین یون های موجود در سدیم، پتاسیم نقش زیادی دارند. زنانی که مایلند پسردار شوند باید بیش از هر ماده غذایی دیگری، غذا هایی که میزان سدیم و پتاسیم بیشتری دارند را مصرف کنند.

 

نمک، سرشار از سدیم است پس بهتر است خانم ها در تهیه غذا، خوردن میوه ها و سالاد از نمک بیشتری استفاده کنند و مواد غذایی شور مانند بیسکوییت های شور، ترشی، زیتون شورو … مصرف کنند.

 

اما مصرف زیاد نمک سبب بالا رفتن فشار خون و ابتلا به بیماری های قلبی می شود پس بهتر است خانم هایی که دچار بیماری های قلبی هستند از مصرف نمک خود داری نمایند.

 

برای بیشتر ماندن اسپرم ها در رحم خانم ها باید زوجین مواد غذایی دارای پتاسیم فراوان مانند حبوبات (نخود، لوبیا، عدس و …) ، میوه های خشک (انجیر خشک،خرما، زردآلو و … )مصرف کنند.

 

وجود پتاسیم سبب می شود اسپرم مردان زمان زیادی دررحم خانم ها باقی بماند و به سمت تخمک حرکت کند تا لقاح دررحم خانم با موفقیت انجام گیرد. قارچ و موز ، مارچوبه، سیب زمینی، سیب، بادام نیز سرشار از پتاسیم هستندو مصرف آن ها توصیه می شود.

 

مصرف مرکبات

 

این رژیم غذایی و بارداری در این فصل باعث پسر زا شدن میشود

 

مرکبات مانند لیمو ترش، پرتقال، نارنگی، گریپ فروت و… حاوی ویتامین C هستند و در تقویت سیستم ایمنی بدن و سلامت جسم و ایجاد محیط قلیایی در بدن نقش زیادی دارند . محیط قلیایی، برای رشد و بقای اسپرم های مردانه مثل کروموزوم Y مناسب است.

 

برای پسر دار شدن صبحانه چی بخوریم

 

زمان شروع رژیم غذایی مناسب برای پسردار شدن

 

برای پسر دار شدن تقریبا دو یا سه ماه قبل از بارداری باید رژیم غذایی خود را شروع کنید. تغذیه در تعیین جنسیت جنین حدود 70 تا 80 درصد نقش دارد و می تواند سبب تغییر یون ها و تغییرتخمک ها شود.

 

اگر طبع تان سرد است و قصد دارید پسردار شوید باید با مصرف این خوراکی ها توصیه می شوند:

 

انواع مربای زردک، زنجبیل، ترنجبین و نارگیل، غذاهایی همچون حلیم با گوشت بزغاله، قلیه با ادویه های گرم همچون دارچین و خولنجان، پسته، نخوداب با دارچین، زعفران و ، قلیه کدو و شلغم و شربت سیب، عصاره گوشت، خوراک نخود و پیاز و سیر، زرده تخم مرغ عسلی

 

برای پسردار شدن این خوراکی ها و مواد غذایی را نخورید:

 

غذاهایی که به دلیل داشتن طبع سردی و یا مواد معدنی و ویتامین های مضر برای بارداری پسر در دوران قبل از بارداری توصیه نمی شوند شامل:

 

پیاز – کرفس – مائ الشعیر – لبنیات -گوشت سفید – غذاهای دریایی

 

توصیه های طب سنتی برای پسردار شدن

 

از امام صادق (ع) آمده است که مصرف هندبا یعنی کاسنی مایع منی را افزایش می دهد و موجب تولد فرزند پسر می شود و فرزندخوش سیما، خوش طینت و اصلاح مزاج شده به دنیا آید.در وسائل الشیعه ج 25 ص 179 و 181 و برخی منابع دیگر آمده است که بر تو باد خوردن کاسنی که منی را افزایش می دهد. فرزندان را زیاد می کند و مزاج و گرمی ملایمی دارد که باعث پسردار شدن می شود و در روایات بعدی اشاره شده است که کسی که می خواهد مالش افزوده شود و فرزندش پسر شود کاسنی زیاد بخورد.

 

این رژیم غذایی و بارداری در این فصل باعث پسر زا شدن میشود