اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

این مرد جانش را بخاطر شک به گرد بودن کره زمین داد (عکس)

این مرد جانش را بخاطر شک به گرد بودن کره زمین داد (عکس)

این مرد جانش را بخاطر شک به گرد بودن کره زمین داد

 

به گزارش ایران ناز این مرد برای اینکه با چشم خودش ببیند زمین انحنای کروی دارد یا تخت است خودش را با راکت به آسمان پرتاب کرد ! مایک هیوز، شخصی بود که بیش از هرچیز به‌واسطه‌ی اعتقاد به نظریه‌ی زمین تخت و تلاش برای رسیدن به فضا به‌وسیله‌ی راکت‌های دست‌ساز به شهرت رسیده بود. او که برای ساخت راکت‌های خود از شخصی به‌نام والدو استیکس کمک می‌گرفت، می‌خواست با رسیدن به ارتفاع بالا، انحنای کره‌ی زمین را مشاهده کند.

 

هیوز در سال ۲۰۱۸ توانست سوار بر راکت دست‌سازش، خود را به ارتفاع ۵۷۲ متری زمین برساند و با وجود صدمات وارد شده به مهره‌های ستون فقراتش، از تلاش برای رسیدن به ارتفاع بیشتر دست نکشید.

 

این مرد جانش را بخاطر شک به گرد بودن کره زمین داد (عکس)

 

هدف بعدی این ماجراجوی ۶۴ ساله، رسیدن به ارتفاع ۱۵۲۴ متری بود؛ اما تلاش برای رسیدن به این هدف،باعث شد تا این شخص ماجراجو جان خود را از دست دهد.

 

وی روز شنبه در ساعت ۱۴ به‌وقت محلی، در حالی برای پرتاب آماده شده بود که تیمی از شبکه‌ی تلویزیونی Science Channel، در حال فیلم‌برداری از این پرتاب برای مستند «فضانوردان خانگی» بودند.

 

راکت سرنشین‌دار هیوز به‌صورت دست‌ساز و با هزینه‌ی محدود ۱۸ هزار دلار ساخته شده بود و از نیروی بخار کمک می‌گرفت. بر اساس آن‌چه که در تصاویر ثبت‌شده دیده می‌شود، چتر نجات هیوز زودتر از موعد فعال شد و همین مسئله باعث شده تا وی جان خود را از دست دهد.اگرچه هیوز در گذشته از اعتقاد به نظریه‌ی زمین‌ تخت به‌ عنوان انگیزه‌ی اصلی‌اش برای این اقدامات دیوانه‌وار یاد کرده بود؛ اما سال گذشته‌ی میلادی در مصاحبه با وب‌سایت Space.com گفته‌بود که هدف او پیشرفت بیشتر در زمینه‌ی راکت‌های دست‌ساز است.

 

البته هیوز و استیکس تنها کسانی نبودند که روی ساخت راکت‌های دست‌ساز سرنشین‌ دار کار می‌کردند. دو گروه دیگر نیز به‌عنوان بخشی از مستند «فضانوردان خانگی»، در تلاش هستند تا با کمک راکت‌های دست‌ساز، خود را به ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری از سطح زمین برسانند

 

این مرد جانش را بخاطر شک به گرد بودن کره زمین داد (عکس)