وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

بازار آهن دست دوم تهران کجاست؟

بازار آهن دست دوم تهران کجاست؟

بازار آهن دست دوم تهران کجاست؟

 

اگر در بازار فولاد تهران فعالیت داشته باشید، دو منطقه آهن مکان و بازار آهن شادآباد را به خوبی می‌شناسید. تمامی محصولات فلزی (آهنی و غیرآهنی) و ابزارآلات صنعتی و ساختمانی را می‌توانید در این دو بازار پیدا کنید.

 

اگرچه بسیاری از افراد این دو بازار را باهم یکی می‌گیرند، این دو به صورت مجزا فعالیت می‌کنند. در ادامه اطلاعاتی در مورد هرکدام از بازارها در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 

بازار آهن تهران کجاست؟

بازار آهن تهران در اصل همان بازار آهن شادآباد است که می‌توانید تمامی مقاطع فولادی و محصولات و ابزارآلات صنعتی را خریداری کنید. جزئیات فروشندگان را در لینک  https://ahanresan.ir/blog/where-is-tehran-iron-market/  ببینید.

 

شادآباد مانند سایر بازارها نه تنها به خرید و فروش حضوری مقاطع فولادی منتهی نمی‌شود؛ بلکه حتی می‌توانید از مجموعه‌های این بازار خرید آنلاین داشته باشید. بازار آهن شادآباد در جنوب غرب تهران منطقه ۱۸ و جنوب میدان شیر پاستوریزه و بزرگراه فتح واقع شده است.

 

شادآباد، کوی هفده شهریور، محله امام خمینی و کوی فردوس از محله‌های مجاور این بازار هستند. در این بازار فروش انواع مقاطع فولادی، مصالح ساختمانی، ابزارآلات صنعتی، دستگاه‌های صنعتی و ارائه خدمات در حوزه خرید و فروش آهن و مقاطع فولادی انجام می‌شود.

 

بازار آهن شادآباد تهران محل فروش مقاطع فولادی و مصالح ساختمانی | آهن رسان

 

تصور خیلی از افراد این است که در بازار آهن تهران فقط می‌توان مقاطع فولادی خریداری کرد؛ درحالی که تمامی این موارد گفته شده در این بازار به فروش می‌رسد.

 

به غیر از شادآباد، آهن مکان با سابقه کمتر، محل خوبی برای خرید محصولات فولادی و آهنی است. از نظر دسترسی، این بازار نسبت به شادآباد وضعیت بهتری دارد و حمل و نقل وسائل نقلیه در این مکان راحت‌تر است.

 

در کل می‌توان گفت که هرکدام از این بازار مزایا و معایب خاص خود را دارند. در بازار شادآباد تهران، کارگاه‌هایی برای برشکاری، خمکاری و پانچ کردن محصولات فولادی وجود دارد و این موضوع می‌تواند نیازهای خریداران را در همان محل برطرف کند. درحالی که این مزیت در بازار آهن مکان نیست.

 

بازار آهن آلات دست دوم در استان تهران

در این بازار علاوه بر خرید انواع مقاطع فولادی نو می‌توانید سایر مقاطع فولادی را به صورت دست دوم خریداری کنید. تمامی مقاطع فولادی موردنیاز اعم از میلگرد، تیرآهن، لوله، ورق فولادی و… را در هرصورتی که نیاز داشته باشید، می‌توانید از این بازار با قیمت مناسب به صورت دست دوم خریداری کنید.

 

آهن آلات دست دوم در این بازار نسبت به سایر مکان‌های دیگر در تهران، قیمت بهتری دارند. به دلیل عرضه و تقاضا بالا برای خرید مقاطع فولادی دست دوم یا حتی نو، تمامی کارگاه و فروشگاه‌های بازار آهن تهران دائما فعال هستند.

 

ساعت 9 تا 17 روزهای شنبه تا پنج ‌شنبه می‌توانید به این بازار سر زده و هرآنچه که نیاز دارید را به صورت حضوری با قیمت مناسب خریداری کنید.

 

بازار آهن شادآباد تهران از چند بازار کوچک‌تر از جمله بازار شادآباد، بهاران یک، بهاران ۲، پاییزان و گلستان تشکیل شده که حدود دو هزار باب مغازه و محل تجاری را شامل می‌شود.

 

همچنین در چند سال اخیر، فروشگاه و مجتمع تجاری‌های مختلفی در زمینه فروش ماشین‌الات، شیرآلات صنعتی و ساختمانی، لوازم بهداشتی ساختمانی و موارد مشابه مانند جنرال آوا، پارسیان و … در این بازار تاسیس شده است.

 

بازار آهن شادآباد تهران محل فروش مقاطع فولادی و مصالح ساختمانی و لوله آهن | آهن رسان

 

قیمت هرکیلو آهن دست دوم

اگر به دنبال خرید آهن آلات دست دوم در استان تهران هستید می‌توانید به آهن مکان یا بازار شادآباد مراجعه کنید.

 

در برخی از موارد، برای یک سری از کاربردهای خاص به جای هزینه خرید مقاطع فولادی نو، می‌توانید با هزینه کمتر این محصولات را به صورت دست دوم بخرید.

 

قیمت هر کیلو آهن دست دوم در این بازارها بهتر و منصفانه‌تر است و اگر در تهران سکونت دارید، بهتر است که خرید خود را از چنین مکان‌هایی انجام دهید.

 

قیمت آهن در بازار تهران

قبل از خرید هرگونه محصولات فلزی یا فولادی بهتر است استعلام قیمت داشته باشید و سپس نسبت به خرید آن محصول اقدام کنید. رقابتی بودن قیمت‌ها در این بازار به خریداران کمک می‌کند که بتوانند کالاهای موردنیاز خود را با قیمتی مناسب خریداری کنند.

 

وجود فروشگاه‌های مختلف در این بازارها، باعث رقابتی‌ شدن قیمت‌ها شده است. قیمت‌دهی در بازار آهن شادآباد تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند موارد زیر است:

 

  • میزان عرضه و تقاضا
  • تغییرات نرخ ارز در کشور
  • سیاست‌های عمده فروشان و بنکداران
  • بورس کالا
  • سیاست‌های حاکم بر بازار و بسیاری از موارد دیگر …

 

بازار آهن شادآباد تهران محل فروش مقاطع فولادی و مصالح ساختمانی | آهن رسان

 

در نتیجه قیمت مقاطع فولادی در این بازارها افت و خیزهای زیادی را تجربه می‌کند؛ به همین دلیل مهم است که قبل از خرید استعلام قیمت داشته باشید. بازار آهن مکان و شادآباد از نظرهای مختلفی باهم متفاوت هستند که در ادامه در این باره صحبت خواهیم کرد:

 

  • بازار آهن شادآباد، قدمت بیشتری از آهن مکان دارد.
  • در بازار آهن شادآباد، تردد ماشین‌های سنگین با مشکل مواجه است. اما در آهن مکان، خیابان عریض است و راحت‌تر می‌توان خرید داشت.
  • در بازار آهن مکان، فضا برای پارک ماشین‌ها وجود دارد اما خیابان‌های باریک شادآباد، این امکان را به مراجعین نمی‌دهد.
  • در آهن مکان برخی از کالاها مانند لوله و محصولات استیل کمتر وجود دارد.
  • آهن مکان دسترسی بهتری دارد.

 

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی در مورد بازار آهن مکان و بازار آهن شادآباد تهران در اختیار شما گذاشتیم. تفاوت هرکدام از این بازارها باعث شده که مزایا و معایب مختلفی داشته باشند و برخی دیگر بازار شادآباد تهران را به آهن مکان یا حتی برعکس ترجیح دهند.

 

همان‌طور که گفته شد، وجود تنوع بالایی از مقاطع فولادی، محصولات و ابزارهای فلزی و همچنین رقابتی بودن قیمت‌ها باعث شده که این بازارها، محل خوبی برای خرید مقاطع فولادی باشند.

 

بازار آهن مکان و شادآباد از نظرهای مختلفی باهم متفاوت هستند که در این مقاله در مورد این‌ها صحبت کردیم. حتی لیست بهترین فروش آهن دست دوم در تهران را می‌توانید در این بازارها ببینید.