اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

بالاخره روش قطعی برای درمان سرطان توسط دانشمندان کشف شد

بالاخره روش قطعی برای درمان سرطان توسط دانشمندان کشف شد

بتازگی دانشمندان روش جدیدی برای درمان سرطان کشف کرده اند که در ادامه این بخش مطالعه خواهید کرد. روش درمانی ترکیبی ایمونوتراپی علاوه بر بالا بردن شانس زندگی طولانی مدت در بیماران، نسبت به روش طاقت‌فرسای شیمی درمانی، اثرات جانبی کمتری را در بردارد‌.

 

 به گزارش ایران ناز به نقل از گاردین دانشمندان روش درمانی جدیدی را برای درمان سرطان کشف کرده‌اند که می‌تواندسبب نابودی تومورها در بیماران مبتلا به سرطان در ناحیه سر و گردن شود.

 

در یک آزمایش بسیار مهم، مجموعه‌ای از داروهای ایمنی‌درمانی(ایمونوتراپی) به این بیماران تزریق شد که  با تقویت سیستم ایمنی، به نابودی سلول‌های سرطانی آن‌ها انجامید.

 

محققان موسسه تحقیقات سرطان لندن و موسسه رویال مارسدن می‌گویند این آزمایش روندی امیدبخش در نجات بیماران سرطانی است. 

 

آنها می‌گویند ترکیب دو داروی ایمونوتراپی مانند یک سلاح قوی در برابر انواع سرطان‌های قوی عمل می‌کند.

 

بر اساس گفته محققان، این روش درمانی علاوه بر بالا بردن شانس زندگی طولانی مدت در بیماران، به نسبت روش  طاقت فرسای شیمی درمانی که شیوه‌ی استاندارد  درمان بیماران در مرحله پیشرفت سرطان است، اثرات جانبی کمتری را در بردارد‌.

 

نتایج فاز سه این آزمایش که بر روی 1000 بیمار مبتلا به سرطان در ناحیه سر و گردن انجام شد، از لحاظ آماری معنا دار نبود اما در سطح بالینی معنادار بوده و طبق گفته موسسه تحقیقات سرطان، برخی از این بیماران توانستند ماه‌ها  یا سال‌های بیشتری زندگی کنند.

 

همچنین آن‌ها در این شیوه درمانی، اثرات جانبی کمتری را تحمل کرده‌اند. 

 

پژوهشگران امیدوارند نتایج آینده این آزمایش سبب پیشرفت‌های بعدی در درمان بیماران مبتلا به سرطان سر و گردن شود.