اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

با برخی میوه های سمی آشنا شوید!

با برخی میوه های سمی آشنا شوید!

با برخی میوه های سمی آشنا شوید!

 

سلام دوستان و همراهان عزیز ایران نازی.آیا میدانستید در دنیای میوه ها با کلی ویتامین و خواص و فایده،میوه هایی هم هستند که میتوانند باعث مرگ افراد شوند؟در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا این میوه ها را بشناسید و ترجیحا از خوردن آنها اجتناب کنید.

 

1- هسته زردآلو

 

با برخی میوه های سمی آشنا شوید!

 

زردآلو یکی از مغذی‌ترین و دلپذیرترین میوه‌هاست که انسان‌ها مورد استفاده قرار می‌دهند. هسته زردآلو می‌تواند باعث درمان سرطان شود و به دلیل دارا بودن سطح بالایی از ویتامین B می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

 

بسیاری از ما زمانی که زردآلو را می‌خوریم، علاقه‌مند به شکستن هسته آن و استفاده از مغز این میوه هستیم. شاید خوردن چند هسته زردآلو دلپذیر به نظر برسد، اما باید بدانید هسته زردآلو حاوی سیانور است و زیاده‌روی در مصرف آن می‌تواند خطر مرگ را در پی داشته باشد.

 

۲- آکی

 

با برخی میوه های سمی آشنا شوید!

 

یکی دیگر از سمی‌ترین میوه‌ها آکی است.آکی یک مدل سیب است که به عنوان میوه ملی کشور جامائیکا شناخته می‌شود و بطور گسترده در غرب آفریقا می‌روید.

 

اگرچه مردم جامائیکا بطور روزانه از این سیب در رژیم غذایی خود بهره می‌برند، اما استفاده نامناسب از آن می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

 

میوه نرسیده آکی می‌تواند باعث حال تهوع و استفراغ شود و کما و مرگ فرد را در پی داشته باشد. این میوه حاوی هیپوگلیسیرین است که برای انسان‌ها سمی است.

 

آکی رسیده، قرمز رنگ بوده و دهانش باز است. گرچه تمام سیب‌ها هسته‌های سمی دارند و باید از خوردن آن‌ها اجتناب کرد، اما هسته میوه آکی بسیار سمی‌تر از مدل‌های دیگر سیب است.

۳- آقطی سیاه

 

با برخی میوه های سمی آشنا شوید!

 

آقطی سیاه که در ایران به انگور کولی نیز مشهور است کاربرد‌های متعددی از جمله برای درست کردن مربا و ژله دارد. همچنین از این میوه برای تهیه دمنوش نیز استفاده می‌شود.

 

با این حال، آقطی سیاه حاوی ماده سمی به نام گلیکوسید است و می‌تواند به سیانور تبدیل شود. این ماده به وفور در برگ‌ها، شاخه‌ها و دانه‌های این گیاه وجود دارد.

در صورتی که فرد اقدام به زیاده‌روی در مصرف آقطی سیاه به صورت خوراکی کند، دچار درد و رنج می‌شود. از رایج‌ترین علائم مسمومیت با این میوه می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

* اسهال

* حالت تهوع

* استفراغ

* در موارد شدید کما