وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

با ماشین پرنده خارق العاده آشنا شوید + عکس

با ماشین پرنده خارق العاده آشنا شوید + عکس

با ماشین پرنده خارق العاده آشنا شوید + عکس

 

به گزارش ایران ناز هگزا یک ماشین پرنده سبک وزن به وزن ۴۳۲ پوند (۱۹۵.۹۵ کیلوگرم) است که توسط ۱۸ روتور (چرخانه) مستقل حرکت می کند و سرنشین آن نیازی به داشتن گواهینامه خلبانی ندارد.

 

این ماشین پرنده توسط اهرمک (جوی استیک) کنترل می‌شود و توسط یک سیستم اتوپالوت (خلبان خودکار) کار می کند که به گفته سازنده هگزا، هدایت آن را از هدایت هواپیمای سنتیکوچک ایمن‌تر می‌سازد. نیروی هوایی آمریکا این خودروی پرنده را در «کمپ مابری»، پایگاهی در نزدیکی «آستین» واقع در تگزاس آزمایش کرد.

 

این پرواز آزمایشی در بخشی از پروژه Agility Prime انجام شد. پروژه Agility Prime، مشارکت میان شرکت‌های خصوصی هوایی با نیروی هوایی آمریکاست که هدف آن افزودن خودروهای پرنده به ناوگان ارتش نیروی هوایی آمریکا و تسریع در معرفی آن‌ها به بازار مصرف اعلام شده است.

 

پروژه Agility Prime بر اساس رقابت‌هایی اجرا می‌شود که طی آن تمام شرکت‌های علاقه‌مند می‌توانند تحولات خود را به نیروهای هوایی ارائه دهند و در صورت پیروزی با دریافت پول و سفارش، به سایت‌های آزمایش و گواهینامه‌های ایمنی و هوایی دسترسی پیدا می‌کنند.

 

با ماشین پرنده خارق العاده آشنا شوید + عکس

 

شرایط اساسی برای شرکت در این رقابت به این صورت اعلام شده است که نیروی هوایی آمریکا به یک نوع هواپیمای «eVTOL» نیاز دارد که بتواند سه تا هشت سرباز را حمل کند و برد پروازش بیش از ۱۶۱ کیلومتر باشد و حداقل یک ساعت با سرعت بیش از ۱۶۱ کیلومتر پرواز کند.

 

علاوه بر این، ماشین پرواز می‌تواند از راه دور به صورت خودکار یا به طور مستقیم توسط خلبان کنترل شود. گفته می‌شود اگر همه این موارد طبق برنامه پیش برود، تا سال ۲۰۲۳ نیروهای هوایی آمریکا چند مورد از این خودروهای پرواز را خریداری می کند.